Kategorijas

Noderīgi padomi tavā e-pastā!

 

10 padomi, kā sagādāt Ziemassvētku dāvanas un neiztukšot savu bankas kontu

book Pamācības

Ziemassvētki nāk ar patīkamu satraukumu, piparkūku smaržu, svētku televīzijas programmu un diemžēl arī ar tēriņiem. Katru gadu decembrī mazumtirdzniecībā notiek pārdošanu bums, jo visiem gribās apdāvināt savus mīļos un pārsteigt ar dāvanu, kas nepaliks novārtā. Ziemassvētku dāvanas prasa ieguldījumus, tāpēc ikvienam cilvēkam jāatrod līdzsvars starp savām finanšu iespējām un paša un tuvinieku vēlmēm.

Kā saglabāt vēsu prātu mārketinga karstākajā mēnesī un iegādāties lieliskas dāvanas par zemām cenām, stāstām mūsu jaunākajā rakstā. Lasi, iegaumē un izveido pārdomātu svētku iepirkšanās stratēģiju!

Ziemassvētku dāvanas bez liekiem tēriņiem – padomi

Jau novembra otrajā pusē veikalu skatlogi tiek dekorēti Ziemassvētkiem, un ienākot tirdzniecības centrā, gribas iegādāties teju visu. Reti kuram ir tik neierobežotas finanšu iespējas, tāpēc iesakām nepaļauties uz pirmajiem iespaidiem un izmantot mūsu sagatavoto iepirkšanās instrukciju desmit daļās.

1. Saplāno dāvanu sarakstu

Lūk, dāvanu pirkšanas stratēģija, kas nekad neatnes labus rezultātus – iet uz veikalu bez iepriekš izveidota plāna un pirkt, ko vien pagadās.

Tāpat nav labi censties iegādāties pēc iespējas vairāk dāvanu, lai kāds nieciņš tiktu ikvienam kolēģim, paziņam un sievasmātes māsīcas brāļa bērniem.

Mēs iesakām izveidot dāvanu saņēmēju sarakstu un sadalīt to trīs daļās:

 1. Tie, kas obligāti saņem dāvanas – bērni, tuvākie ģimenes locekļi, labākie draugi
 2. Tie, kam dāvanas var iegādāties, ja to atļauj budžets – radinieki, kolēģi, ar kurām ir izveidojušas labas attiecības
 3. Tie, kam var uzdāvināt simboliskas dāvanas vai nosūtīt Ziemassvētku kartīti – kolēģi, attāli radinieki u.tml.

Šādā veidā uzreiz tiek uzskatāmi saprasts, kam meklēt dāvanu un kam varbūt var uzdāvināt ko vairāk simbolisku un nedārgu.

2. Aprēķini Ziemassvētku budžetu

Ikviens finansiāli veiksmīgs cilvēks zina, cik svarīga ir budžeta plānošana. Tāpat kā nav ieteicams doties ceļojumā vai rīkot kāzas, nepārdomājot katru sīkumiņu, arī Ziemassvētku iepirkšanās nedrīkst būt impulsīva.

Lai atrastu līdzsvaru starp savām vēlmēm un iespējām, iesakām pieturēties pie šāda plāna:

 • Aprēķini, cik lielu summu vari iztērēt Ziemassvētkiem, neaizmirstot iekļaut arī tēriņus svētku maltītei, transporta izmaksām un citiem tēriņiem, kas nav saistīti ar dāvanu iegādi.
 • Izdali no kopējās Ziemassvētkiem paredzētās summas daļu, ko var iztērēt tikai dāvanu iegādei.
 • Apdomā, cik daudz vari atļauties tērēt dāvanām katrai apdāvināmo kategorijai (sk. Iepriekšējo punktu).

Kad aprēķins gatavs un galvenie apdāvināmie cilveki noteikti, var sadalīt summu un saprast, cik katrai dāvanai paliek naudiņas.

3. Nosaki dāvanu iegādes termiņus

Atstājot Ziemassvētku dāvanu iegādi uz pēdējām pirmssvētku dienām, var zaudēt laiku, naudu un svētku noskaņu. Lai gan veikalu plaukti paliks pilni ar visdažādākajām precēm, tomēr labākās dāvanas par draudzīgākajām cenām izķer acumirklī.

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem ir daudz labāk pavadīt ar ģimeni, nevis veikalu rindās. Tāpēc iesakām sākt meklēt Ziemassvētku dāvanas jau novembrī.

ziemassvētku dāvanas ģimenei

4. Dāvini emocijas un pieredzi

Pēdējo gadu tendence liecina, ka mūsdienu cilvēkiem interesanta pieredze ir tikpat svarīga kā mantas. Lai gan tādas klasiskas dāvanas kā datortehnika, viedtālruņi, smaržas un apģērbi stabili turas populārāko dāvanu topā, tomēr praktiskās lietas nevar konkurēt ar atmiņām. Un dāvanu karšu centrs FromMe.lv ir pilns ar lieliskām dāvanām.

Varbūt arī tu šogad vari sarūpēt saviem mīļajiem lieliskas FromMe.lv Ziemassvētku dāvanas, kas nekad nepārklāsies ar putekļiem, piemēram:

 • Kulinārijas meistarklasi
 • Adrenalīna pilnU braucienu ar sniega motociklu
 • Braucienu uz kalnu slēpot
 • Pirtiņas atpūtu ar pirts procedūrām
 • Tuvāku vai tālāku ceļojumu
 • Relaksējošu atpūtu SPA centrā
 • Dāvanu karti interesantam kvestam

FromMe.lv piedāvājumā ir gan salīdzinoši lētas dāvanu kartes, gan tādas, kas cenas ziņā līdzinās zīmolu smaržām, taču kopumā dāvanas ar pievienoto emocionālo vērtību izmaksā mazāk nekā mantas.

Dāvanu karti var izmantot vienu reizi, bet tā sagādā atmiņas, ko kartes saņēmējs saglabās ilgus gadus.

5. Iznāc ārpus tirdzniecības centriem

Interesantas Ziemassvētku dāvanas par ļoti draudzīgām cenām var atrast tirdziņos un sociālās uzņēmējdarbības veikaliņos. Daudzi amatnieki izliek sludinājumus un savu darbu fotogrāfijas internetā, tāpēc mūsu ieteikums – pameklē dāvanas ne tikai veikalos, bet arī sociālajos tīklos.

Savlaicīgi vienojoties ar meistaru, var saņemt individuāli pielāgotu dāvanu. Piemēram tādu, kur izšūts dāvanas saņēmēja vārds, kas taisīts konkrētam izmēram, no tevis izvēlētajiem materiāliem un piemērotā krāsu paletē.

Šādas dāvanas parasti izmaksā mazāk nekā veikalos nopērkamas, bet, ja pasūti Ziemassvētku dāvanu internetā, no ārzemju meistara, vispirms pārbaudi piegādes izmaksas – ja tās ir pārāk lielas, lietderīgāk ir meklēt līdzīgu ražojumu vietējos tirdziņos.

6. Dāvini paštaisītas dāvanas

Šis ieteikums ir vairāk orientēts uz cilvēkiem, kuri aizraujas ar radošiem darbiem, jo patstāvīga dāvanu taisīšana ar nulles pieredzi var beigties ar dažādiem rezultātiem.

Bet, ja tevi aizrauj amatniecība, droši iegādājies visu nepieciešamo un ķeries klāt darbam.

Paštaisīto dāvanu topā ir:

 • Kartītes
 • Ziepes
 • Interjera dekori
 • Adījumi
 • Svecītes
 • Našķi un gardumi

Internetā var atrast ne mazums ieteikumu, kā ar nelielu budžetu uztaisīt patīkamas dāvanas, kas iepriecinās saņēmēju ne mazāk, bet varbūt arī vairāk par veikalos pirktajām precēm.

ziemassvetku davanas

7. Iesaisti dāvanu darināšanā ģimeni

Ja tu pieturies pie uzskata, ka dāvanas saņēmējs nekādā gadījumā nedrīkst ne zināt, ne nojaust  par to, ko saņems Ziemassvētkos, varbūt ir pienācis laiks mainīt šo pārliecību. Dāvanu darināšana kopīgiem spēkiem ir īpaši aktuāla, ja esi izvēlējies sekot mūsu iepriekšējam padomam un dāvināt paštaisītas dāvanas.

Pāris vakaru laikā var izgatavot unikālas atklātnes un  veikalos nenopērkamas ziepes un svecītes visiem ģimenes locekļiem.

Šādas aktivitātes īpaši patīk bērniem, tāpēc droši piedāvā savām atvasēm ideju, kā pavadīt nākamo nedēļas nogali!

8. Padomā par kopīgām dāvanām

Ja sagādāt atsevišķu dāvanu katram kolēģim, draugam un radiniekam ir pārāk grūti, padomā, ko jūs visi varat darīt kopā. Ģimenes nedēļas nogales brauciens uz sen kāroto vietu, kolēģu ballīte escape-room, svētku mielasts – šādi pasākumi rada vienojošu sajūtu un prasa mazākus ieguldījumus.

Kāpēc gan nepiedāvāt kolēģiem kopīgi iegādāties dāvanu karti un kuplā skaitā apmeklēt kādu aizraujošu vietu, nevis apmainīties ar standarta svecītēm un krūzītēm? Varbūt tieši šogad ir īstais laiks, kad Ziemassvētku dāvana ģimenei būs viena, bet kopīga. Piemēram, atpūta labā lauku mājā, kur satiksies visa ģimene un kuru kopīgiem spēkiem apmaksās visi radinieki.

9. Nedzenies pakaļ lieliem pirkumiem

Kurš teica, ka ik gadu jādāvina kaut kas liels? Protams, reti kurš atteiksies no jauna viedtālruņa, smaržām vai ceļojuma, taču pārsteigt var arī ar mazāku dāvanu. Pievērs uzmanību ne tik daudz dāvanas cenai, bet tam, kas patīk tās saņēmējam.

Grāmatmīļi priecāsies par amatnieku darinātām grāmatzīmēm, dejošanas entuziasti – par stilīgu aksesuāru, kas saistīts ar viņu hobiju. Jo vairāk tu zini par saviem tuviniekiem, jo vieglāk ir atrast labu un nedārgu dāvanu.

10. Seko līdzi īpašajiem piedāvājumiem

Ja esi noskatījis konkrētu dāvanu, bet gaidi, kad tā būs pieejama par zemāku cenu, pārbaudi to katru dienu. Tas aizņem mazāk par vienu minūti, bet, izlaižot kaut vai pāris dienas, izdevīgu akciju var palaist garām.

Vai atceries, ka karstos piedāvājumus izķer acumirklī?

Ziemassvētkos šī patiesība ir divtik spēkā!

Ieskaties arī citos mūsu padomu rakstos:

 

Ziemassvētki beidzās, bet jaunais gads sākas, un ir svarīgi uzsākt jauno gadu ar pozitīvu bilanci bankas kontā. Izmanto comparo.lv padomus un sagādā saviem mīļajiem Ziemassvētku dāvanas, nesastrādājot finanšu neprātības!


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)

Scroll Up