Aizdevuma Summa (EUR)
remove_circle_outlineadd_circle_outline
Aizdevuma TERMIŅŠ (MĒN.)
remove_circle_outlineadd_circle_outline

Saņemt izdevīgākos piedāvājumus

Kredīts pensionāriem – aizdevums senioriem ar atbilstošu maksātspēju

Nepieciešamība pēc papildu naudas summas var rasties jebkurā brīdī un ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no viņa vecuma, izglītības, ģimenes stāvokļa un nodarbošanās veida.

Taču, lai saņemtu aizdevumu, Tev ir jāatbilst kreditora prasībām, ieskaitot vecumu. Kredīts pensionāriem nodrošina iespēju pieteikties aizdevumam arī tām personām, kuras ir vecākas par 65 gadiem.

Tas ir aktuāli Tev, Taviem vecākiem un citiem radiniekiem?

Tad lasi tālāk un uzzini, kā ir iekārtots moderns kredīts pensionāriem!

3.0 / 4 (4 Atsauksmes)
comparo_lv;comparo_lv;EDixT13UKC
AizdevējsVērtējumsMax vecumsMin aizdevumsMax aizdevumsMin termiņšMax termiņšSaņemšanas laiksAtmaksa ar ikmēneša maksājumu
0
70300€10000€3 mēneši6 gadi20 minūtescheck
0
80500€6000€1 gads5 gadi1 dienacheck
0
20 - 8050€2000€1 mēnesis3 gadi15 minūtescheck
0
Jauns
8050€2000€4 mēneši2 gadi15 minūtescheck
Max vecums70
Min aizdevums300€
Max aizdevums10000€
Min termiņš3 mēneši
Max termiņš6 gadi
Saņemšanas laiks20 minūtes
Atmaksa ar ikmēneša maksājumucheck
Max vecums80
Min aizdevums500€
Max aizdevums6000€
Min termiņš1 gads
Max termiņš5 gadi
Saņemšanas laiks1 diena
Atmaksa ar ikmēneša maksājumucheck
Max vecums20 - 80
Min aizdevums50€
Max aizdevums2000€
Min termiņš1 mēnesis
Max termiņš3 gadi
Saņemšanas laiks15 minūtes
Atmaksa ar ikmēneša maksājumucheck
Jauns
Max vecums80
Min aizdevums50€
Max aizdevums2000€
Min termiņš4 mēneši
Max termiņš2 gadi
Saņemšanas laiks15 minūtes
Atmaksa ar ikmēneša maksājumucheck

Kas tas ir?

Mūsdienās Latvijā aktīvi strādā desmitiem kredītiestāžu, kas izsniedz patērētājiem ātros, patēriņa, auto aizdevumus un citus kredītu veidus. Ikvienam kreditoram ir savas klientu vecumu robežas, piemēram, no 20 līdz 60 gadiem.

Galvenokārt aizdevumi tiek piešķirti personām aktīvā darba vecumā, jo nodarbinātiem cilvēkiem ir regulāri ienākumi un attiecīgi pietiekama maksātspēja aizdevuma atmaksai. Savukārt kredīts pensionāriem ir pieejams arī tad, ja kredīta pretendents jau nestrādā un saņem pensiju. Pastāstīsim detalizētāk par to, kādas ir šāda kredīta īpatnības!

Kredīts pensionāriem ir attīstījies līdz ar nebanku interneta kredītu tirgu attīstību Latvijā. Vēl salīdzinoši nesen, dodoties uz banku pēc kredīta, pensionāriem bija samērā mazas izredzes saņemt no kreditora pozitīvu atbildi.

Kāpēc tā? Iemesli ir dažādi, taču kopumā runājot, bankas uztvēra kredītus pensionāriem kā pārāk riskantus. Nebanku kreditoriem ir cits viedoklis šajā jautājumā – ja kredīta pretendentam ir pietiekama maksātspēja un pārbaudāmi ienākumi, aizdevums var tikt viņam piešķirts.

Parasti senioru aizdevums ir pieejams kā:

  • ātrais kredīts pensionāriem;
  • ilgtermiņa kredīts pensionāriem.

Atrast šādus kredītus var samērā ātri, īpaši, ja Tu izmanto mūsu kredītu salīdzināšanas portālu. Bet, ja Tevi interesē citi aizdevumu veidi, piemēram, auto kredīts pensionāriem, meklējumi var ilgt drusku ilgāk.

Auto kredīts un hipotekārais aizdevums ir apjomīgi kredīti ar garu atmaksas termiņu, tāpēc kreditori, kas specializējas šajās nozarēs, dod priekšroku gados jaunākiem aizņēmējiem.

Tas gan nenozīmē, ka auto kredīts pensionāriem ir pilnīgi neiespējams – tirgū strādā arī kreditori, kas ir gatavi piešķirt auto kredītu senioriem, ja vien prasītā summa nav pārāk liela, un atmaksas termiņš – pārlieku garš.

Bet nu pastāstīsim par to, kā iedalās šis kredītu veids – turpini lasīt un uzzini!

Kā iedalās kredīts pensionāriem?

Atkarībā no aizdevēja noteikumiem, kredīts pensionāriem var būt:

Bezprocentu jeb pirmais bez maksas

Šāda akcija attiecas tikai uz ātrajiem jeb īstermiņa kredītiem. Daži aizdevēji piedāvā 100% atlaidi komisijas maksai, tādējādi kredīta kopējā summa ir identiska aizdevuma pamatsummai. Šo piedāvājumu var izmantot, tikai aizņemoties pirmo reizi.

Bez oficiālas darbavietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Kredīts pensionāriem var būt pieejams bez oficiālas darbavietas, ja aizņēmējam ir pietiekami liela pensija, no kuras atmaksāt aizdevumu.

Bez ķīlas vai galvotāja

Visi nebanku kredīti, izņemot kredītus pret auto vai nekustamā īpašuma ķīlu, ir pieejami bez ķīlas un galvotāja. Par kredīta atmaksas garantiju kalpo aizņēmēja maksātspēja un kredītvēsture.

Ar sliktu kredītvēsturi

Daži kreditori piešķir aizdevumus senioriem, kuriem pagātnes parādu dēļ ir sabojāta kredītvēsture. Taču brīdinām, ka negatīvas kredītvēstures dēļ aizņēmējam var būt noteikts mazāks kredītlimits, augstāka procentu likme, kā arī aizdevums var tikt atteikts pavisam.

Līdz 75 - 80 gadiem

Kredīts pensionāriem līdz 80 gadiem ir samērā rets pakalpojums, vairums kreditoru izvēlas sadarboties ar senioriem vecumā līdz 70 – 75 gadiem. Aizdevēji, kas piedāvā aizdevumus cilvēkiem līdz 80 gadu vecumam, negarantē, ka vēlamo kredītu saņems ikviens pretendents.

Un tagad pienācis laiks uzzināt, kā ir iekārtots kredīts pensionāriem, un vai tam ir īpaši saņemšanas nosacījumi. Lasi tālāk un uzzini!

Kā tas strādā?

Nebanku kredīts pensionāriem lielākoties ir pieejams tiešsaistē. Un tomēr daži kredītdevēji, zinot, ka gados vecāki ļaudis ne vienmēr ir uz “Tu” ar modernām tehnoloģijām, piedāvā arī citas aizņemšanās iespējas, piemēram, Latvijas Pasta nodaļā. Narvesen kioskā vai lielveikalos.

Pēc pieteikuma aizpildīšanas un nosūtīšanas, viss notiek pēc vienotās shēmas:

  • aizdevējs saņem pieteikumu, pārbauda tajā esošo informāciju un izvērtē pieteikumu;
  • aizdevējs pieņem lēmumu par kredīta piešķiršanu;
  • aizdevējs sazinās ar aizņēmēju un informē viņu par savu lēmumu.

Nepieciešamības gadījumā kreditors var pieprasīt papildu informāciju par klienta ienākumiem. Kredīta izmantošanas un atmaksas noteikumi ir aprakstīti kredītlīgumā, ar kuru noteikti jāiepazīstas pirms pieteikuma nosūtīšanas.

Kredīts pensionāriem ir likumīgs darījums, no kura var atteikties 14 dienu laikā, neiesniedzot paskaidrojumus un nemaksājot soda naudu.

Kāpēc izvēlēties kredītu pensionāriem?

Kredīts pensionāriem nodrošina iespēju sarežģītā situācijā tikt pie papildu naudas arī tām personām, kuras vecuma dēļ vairs nevar saņemt aizdevumu pie citiem kreditoriem.

Kredītu piedāvājumā ir dažādi aizdevumi senioriem, kas var būt parocīgi dažādās situācijās:

  • ātrais kredīts pensionāriem. Ja vajadzīgā summa nav liela, un aizņēmējs var atmaksāt kredītu pilnā apjomā jau no nākamās pensijas, šāds aizdevums var noderēt dažādiem neparedzētiem ikdienas tēriņiem;

  • patēriņa kredīts pensionāriem. Pazīstams arī kā ilgtermiņa kredīts pensionāriem, šis aizdevumu veids var būt noderīgs ilgstošai ārstēšanai un remontam, kā arī aizņēmējiem, kuri izvēlas veikt nelielus ikmēneša maksājumus;
  • auto kredīts pensionāriem. Arī pensionāram var rasties vajadzība pēc jauna vai lietota auto, un šajā situācijā var noderēt īpašais auto aizdevums senioram.

Kam piemērots īstermiņa aizdevums?

Kredīts pensionāriem ir piemērots Latvijas pilsoņiem un personām ar pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Latvijas valstspiederīgie vecumā no 65 gadiem var pretendēt uz šo īpašo aizdevumu veidu, ja viņiem ar atbilstoša maksātspēja. Tāpat, lai saņemtu aizdevumu, kredīta pretendentam jābūt:

  • aktīvam mobilā tālruņa numuram;
  • bankas kontam vienā no Latvijā strādājošajām bankām.

Dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu arī ir vitāls nosacījums aizdevuma saņemšanai, lai gan daži kreditori piedāvā aizpildīt kredīta pieteikumu arī klātienē.

Galvenais nosacījums aizdevuma saņemšanai ir pietiekami lieli ienākumi. Salīdzinājumā ar darba vecuma cilvēkiem, senioriem ir viena priekšrocība – viņu ikmēneša ienākumi, respektīvi, pensija, ir regulāri un stabili. Taču liela nozīme ir pensijas un citu ienākumu apjomam – tikai tad, ja kopēja maksātspēja atbilst prasītajai summai, kredīts pensionāriem tiek piešķirts.

Kredīts pensionāriem var būt piemērots dažādās situācijās un dažādiem cilvēkiem. Velti laiku savu dzīves apstākļu izvērtēšanai un kredītu atlasei un aizņemies atbildīgi! Mēs, pakalpojumu salīdzināšanas portāls Comparo.lv, būsim priecīgi palīdzēt Tev atrast piemērotāko kredītu veidu – izmanto mūsu mājaslapu un aizņemies gudri!

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai kredīts pensionāriem ir paredzēts tikai vecuma pensijas saņēmējiem?

Kredīts pensionāriem patiešām visbiežāk tiek pozicionēts kā aizdevums gados vecākiem cilvēkiem. Kredīts pensionāriem līdz 80 gadiem vai līdz 70 – 75 gadiem ir paredzēts vecuma pensijas saņēmējiem.

Personas, kuras saņem invaliditātes pensiju vai ir pensionējušas priekšlaicīgi, arī var pretendēt uz aizdevumu, ja atbilst kreditoru prasībām. Ja aizdevēja piedāvājumā ir kredīts pensionāriem, tas parasti nozīmē nevis atsevišķu kredīta veidu, bet elastīgākas klientu vecuma robežas.

Vai pensionārs var aizņemties citu cilvēku, piemēram, savu bērnu, vietā?

Viens no atbildīgas aizņemšanās principiem ir šāds – aizņemies tikai tad, ja skaidri apzinies kredīta iemeslu un zini, kā un no kādiem līdzekļiem veiksi kredīta atmaksu. Pieteikties kredītam pēc citu cilvēku lūguma ir ļoti neapdomāta rīcība, tāpēc nekādā gadījumā neuzņemies parādsaistības, ja neesi pārliecināts, ka varēsi pilnā apjomā atmaksāt aizdevumu termiņā! Tāpat vērts atcerēties, ka jauns aizdevums nekad nav laba ideja, lai segtu esošos parādus – aizņemšanās vietā jāizmanto kredītu apvienošana.

Kā tiek pārbaudīta pensionāra maksātspēja?

Aizdevējs pārbauda klienta iesniegto informāciju, izmantojot VSAA, VID un privātās datubāzes. Kreditors var pieprasīt uzrādīt ienākumus apliecinošos dokumentus, piemēram, bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem. Ņem vērā, ka aizdevējs var atteikt aizdevumu vai piedāvāt mazāku kredītlimitu, ja aizņēmēja maksātspēja neatbilst prasītajai summai.

Vai kredīts pensionāriem ir saņemams ar īpašiem nosacījumiem?

Konkrēti aizņemšanās nosacījumi ir aprakstīti kredītlīgumā, taču parasti kredīts pensionāriem tiek piešķirts ar tādiem pašiem nosacījumiem kā standarta aizdevums. Daži aizdevēji var piedāvāt senioriem zemākas procentu likmes, taču tad arī maksimālais kredītlimits būs mazāks. Kredīts senioriem jāatmaksā termiņā, un aizņēmējam jāievēro visi kredītlīguma nosacījumi. Parādu gadījumā, parādu piedziņas process var tikt uzsākts arī attiecībā uz pensionāru.

Uz cik lielu kredītlimitu var pretendēt pensionārs?

Kredītlimita noteikšanā izšķirošo lomu spēlē nevis aizdevuma pretendenta vecums, bet maksātspēja un kredītvēsture. Pensionāriem var tikt piedāvāts mazāks kredītlimits nekā vidēja vecuma cilvēkiem, jo pārāk apjomīgs aizdevums var tikt uzskatīts par riskantu. Pēc kredītspeciālistu uzskatiem, optimāls aizdevums ir līdz 20% – 30% no ikmēneša ienākumiem, un nedrīkst pārsniegt 40% no kopējiem ikmēneša ienākumiem.

Vai kredīts pensionāriem ir pieejams kā kredītlīnija vai kredītkarte?

Tas, kādi kredīti senioriem ir pieejami Latvijas pensionāriem, ir atkarīgs no kreditoru klientu politikas. Pašlaik pensionāriem tiek piedāvāti divi aizdevumu veidi – īstermiņa kredīts jeb aizdevums līdz pensijas dienai un ilgtermiņa jeb patēriņa aizdevums. Tie aizdevēji, kas ietver savā pakalpojumu klāstā kredītlīnijas un kredītkartes, lielākoties nosaka striktākas vecuma robežas. Taču arī tagad Latvijas pensionāri ar atbilstošu maksātspēju var atrast nebanku kreditoru piedāvājumā sev pieejamu kredītlīniju.

Cik plaši izplatīts ir kredīts pensionāriem?

Pašlaik to kredītiestāžu skaits, kas piedāvā aizdevumus senioriem, nav īpaši liels, taču nav arī niecīgs. Vislielākais kredītu piedāvājums ir personām līdz 70 gadu vecumam. Mēs, salīdzināšanas portāls Comparo.lv, nemitīgi atjaunojam informāciju par pieejamajiem kredītiem, lai Tu viegli varētu atrast sev vai saviem vecākiem piemērotāko. Seko līdzi mūsu jaunumiem, un uzzini pirmais par jaunām aizņemšanās iespējām senioriem!

Atsauksmes

Kredīts pensionāriem
Kredīts pensionāriem man lieti noderēja, kad vajadzēja naudu auto remontam. Aizņēmos nedaudz, zem 100 eiro, bet bez aizdevuma būtu gaidījis remontu veselu mēnesi.
Ģirts

Ģirts

Seniors

Kredīts pensionāriem
Izmantoju ātro kredītu pensionāriem, lai iegādātos jaunu datoru. Līzinga kompānijas, kas sadarbojas ar sadzīves tehnikas veikaliem, negrib dot preci līzingā 75 gadus vecam cilvēkam, tāpēc nācās izmantot iekrājumus un trūkstošo summu aizņemties īstermiņā.
Māra

Māra

Seniore

Kredīts pensionāriem
Mani vecāki ir izmantojuši ilgtermiņa kredītu pensionāriem, lai izremontētu vannas istabu. Kopumā, aizņemšanās nosacījumi nemaz nebija tik slikti – šaubos, ka bankā būtu bijis lētāk. Protams, jāsalīdzina dažādi piedāvājumi, un jābūt gatavam tam, ka pieteikuma izskatīšana tomēr nebūs zibenīga.
Andrejs

Andrejs

Producents

Kredīts pensionāriem
Aizņēmos vienu reizi internetā, lai samaksātu negaidīti lielu slimnīcas rēķinu. Bankā tik mazu (pēc bankas standartiem) summu man nebūtu devusi, tāpēc izmantoju nebanku sektora pakalpojumus. Neko sliktu nevaru teikt – aizņēmos, saņēmu un atmaksāju naudu kā rakstīts kredītlgumā.
Lilita

Lilita

Seniore

Atsauksmes

Kredīts pensionāriem
Kredīts pensionāriem man lieti noderēja, kad vajadzēja naudu auto remontam. Aizņēmos nedaudz, zem 100 eiro, bet bez aizdevuma būtu gaidījis remontu veselu mēnesi.
Ģirts

Ģirts

Seniors

Kredīts pensionāriem
Izmantoju ātro kredītu pensionāriem, lai iegādātos jaunu datoru. Līzinga kompānijas, kas sadarbojas ar sadzīves tehnikas veikaliem, negrib dot preci līzingā 75 gadus vecam cilvēkam, tāpēc nācās izmantot iekrājumus un trūkstošo summu aizņemties īstermiņā.
Māra

Māra

Seniore

Kredīts pensionāriem
Mani vecāki ir izmantojuši ilgtermiņa kredītu pensionāriem, lai izremontētu vannas istabu. Kopumā, aizņemšanās nosacījumi nemaz nebija tik slikti – šaubos, ka bankā būtu bijis lētāk. Protams, jāsalīdzina dažādi piedāvājumi, un jābūt gatavam tam, ka pieteikuma izskatīšana tomēr nebūs zibenīga.
Andrejs

Andrejs

Producents

Kredīts pensionāriem
Aizņēmos vienu reizi internetā, lai samaksātu negaidīti lielu slimnīcas rēķinu. Bankā tik mazu (pēc bankas standartiem) summu man nebūtu devusi, tāpēc izmantoju nebanku sektora pakalpojumus. Neko sliktu nevaru teikt – aizņēmos, saņēmu un atmaksāju naudu kā rakstīts kredītlgumā.
Lilita

Lilita

Seniore

Scroll Up