TOP 5 Labākie mobilie telefoni

vibration Mobilie telefoni

Ikviens no mums kaut reizi noteikti sev dzīvē ir uzdevis jautājumu – kuri mobilie telefoni ir paši labākie? Piedāvājuma klāsts ir gana plašs, tāpēc ir svarīgi saprast, kurš no visiem variantiem ir piemērotākais tieši tev.

Android vai iOS operētājsistēma, kameras izšķirtspēja, mobilā telefona atmiņas ietilpība, izturība – šie visi ir nozīmīgi faktori, kuri ne tikai ietekmē mobilā telefona cenu, bet arī nosaka to, cik daudzas lietas varēsi paveikt ar šo mobilo telefonu.

Šajā rakstā esam apkopojuši TOP 5 mobilos telefonus par kuriem šobrīd runā visā pasaulē, kā arī palīdzēsim saprast, kuriem faktoriem vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties savu mobilo telefonu. Mobilie telefoni ar pogām nu jau ir gandrīz pagātne, jo mūsdienās parādās arvien tehnoloģiski komplicētāki viedtālruņi, kas patiešām spēj atvieglot mūsu ikdienu!

Kā salīdzināt mobilos telefonus?

Lai varētu izvēlēties pašu piemērotāko mobilo telefonu tieši savai situācijai, nepieciešams pievērst uzmanību vairākām būtiskām lietām – kameras izšķirtspēja, kāda operētājsistēma ir iebūvēta mobilajā telefonā, ekrāna izšķirtspēja, procesors un operatīvā atmiņa jeb RAM, kā arī nepieciešams saprast, cik konkrētais mobilā telefona modelis ir izturīgs.

Noteikti nepieciešams saprast, ka lēti mobilie telefoni nebūs tik kvalitatīvi kā dārgāka tipa. Tāpat ir svarīgi arī saprast, kurš būs mobilā telefona lietotājs ikdienā, jo veikalos ir pieejami mobilie telefoni senioriem, kā arī telefoni jauniešiem, uzņēmējiem un daudzu citu profesiju pārstāvjiem, balstoties uz viņu vajadzībām.

Samsung mobilie telefoni, Iphone, Nokia, Huawei, mobilie telefoni CAT – kuru izvēlēties?

Kameras izšķirtspēja

Kameras izšķirtspēja mūsdienās spēlē ļoti lielu lomu cilvēka izvēlē par labu vienam vai otram mobilajam telefonam. Kameras izšķirtspēja nosaka to, cik kvalitatīvi būs foto un video materiāli, kurus uzņemsi ar konkrēto telefonu. Ja vēlies augstas kvalitātes fotogrāfijas, tad nepieciešams izvēlēties viedtālruni, kura kameras izšķirtspēja ir 12-15 MP, savukārt video kameras izšķirtspējai jābūt 1080 – 2160p; šāda izšķirtspēja nodrošinās augstas kvalitātes foto un video – šāda tipa mobilie telefoni IG vajadzībām būs tieši laikā, lai varētu uzņemt un dalīties ar kvalitatīvām un skaistām bildēm. Šādas specifikācijas mobilie telefoni spēs apmierināt par profesionālus fotogrāfus. Savukārt, ja izvēlēsies telefonu, kuras kameras izšķirtspēja ir 8-11 MP un video kameras izšķirtspēja 720 – 1080 p, noteikti nepieciešams ņemt vērā, ka šāda tipa kameras nespēs konkurēt ar iepriekšminētajām, taču arī ar šādām iespējams iegūt labu foto un video kvalitāti.

Viedtālruņa operētājsistēma

Populārākā un izplatītākā operētājsistēma visā pasaulē neapšaubāmi ir Android, ko izveidojusi Google. Ja viedtālrunis būs aprīkots, piemēram, ar Android 4.4 KitKat, 5.0 vai 6.0 operētājsistēmu, tad OS piedāvās vairākas funkcijas: balss meklēšana ”OK Google”, Google Cloud Print, kas ļaus nosūtīt dokumentus uz printeri, kā arī Google Maps. Android Operētājsistēma piedāvā arī speciālo programmu SELinux, kas palīdz aizsargāties no bīstamām programmām. Savukārt spēles un dažādas mobilās aplikācijas būs iespējams atrast Google Play veikalā.

 

Mūsdienās arvien lielāku popularitāti izpelnās tieši iPhone mobilie telefoni ar iOS operētājsistēmu, jo tā spēj nodrošināt ērtu un visiem saprotamu interfeisu, kā arī nodrošina ar unikālu drošības sistēmu. iPhone  iOS galvenā īpašība – jaudīga grafikas apstrādes sistēma, divkodolu procesors un citas tehnoloģijas. Praksē pierādīts, ka ar šo viedtālruni nav jābaidās no dažādām sistēmas kļūdām. Nesen gan bija situācija, kad Apple pārstāvji atzinās, ka viņi apzināti palēnina viedtālruņa darbību, lai varētu pielāgot sistēmas darbību mobilā telefona veiktspējai. Mobilie telefoni interneta veikals pieejami ar dažādām operētājsistēmām, tāpēc vari izvēlēties sev piemērotāko.

Līdztekus izplatītākajām operētājsistēmām, cilvēkiem ir iespējams izvēlēties ar mobilos telefonus, kas aprīkoti ar Windows Phone 7 un Windows Phone 8 operētājsistēmu. Šīs operētājsistēmas princips ir pavisam vienkāršs – viņi centušies apvienot līdzīgas aplikācijas, saliekot tās grupās. Viedtālrunis, kas aprīkots ar šādu operētājsistēmu, varēs viegli sinhronizēties ar Windows un izmantot ne tikai Word, Excel un Power Point, bet arī sazināties caur Skype un baudīt citas priekšrocības. Savukārt mobilās aplikācijas pieejamas Windows Phone Store veikalā.

Ekrāna izšķirtspēja

Izvēloties mobilo telefonu noteikti ir vērts pievērst uzmanību arī ekrāna izšķirtspējai. Princips ir pavisam vienkāršs – jo augstāka ekrāna izšķirtspēja, jo labāks būs attēls. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī ekrāna izmēram. Atceries, ka liels ekrāns apvienojumā ar sliktu izšķirtspēju, nav pats labākais variants, jo attēls veidosies graudains un ne tik kvalitatīvs. Lēti mobilie telefoni internetā nebūs aprīkoti ar vislabāko ekrāna izšķirtspēju, tāpēc ir būtiski izmēģināt telefonu pirms tā iegādes!

Procesors un operatīvā atmiņa

Izvēloties mobilo telefonu noteikti būtu nepieciešams pievērst uzmanību arī mobilā telefona procesora darbības ātrumam, kā arī operatīvās atmiņas apjomam. Šie parametri noteiks to, cik ātri darbosies viedtālrunis: cik ātri apstrādās datus, atvērs mobilās aplikācijas, lejuplādēs mūziku utt. Luksusa tipa mobilie telefoni akcijas cenā, kas ir aptuveni 400 EUR, ir aprīkoti ar 4-8 kodolu procesoru un 2GB operatīvo atmiņu, tādā veidā ļaujot vienlaicīgi apstrādāt datus, lejuplādēt mūziku un atvērt vairākas aplikācijas.

Mobilā telefona izturība

Ikvienam no mums noteikti ir pazīstams kāds cilvēks, kura telefons ir nokritis un guvis bojājumus. Tieši tāpēc, izvēloties mobilo telefonu, ir nepieciešams pievērst uzmanību tam, cik izturīgs ir konkrētais telefons. Labākie mobilie telefoni ir aprīkoti ar Gorilla Glass triecienizturīgi mobilie telefoni, kas ļauj izvairīties no ekrāna bojājumiem kritiena rezultātā, kā arī neļaus ikdienā saskrāpēties telefonam no dažādiem priekšmetiem, kas atrodas jūsu somā. Savukārt, ja vēlies neraizējoties izmantot mobilo telefonu arī lietus laikā, ir vērts aplūkot, vai telefons ir aprīkots ar tehnoloģiju, kas pasargā telefonu no ūdens un mitruma. Lēti mobilie telefoni, visticamāk, nebūs aprīkoti ar šādu nodrošinājumu pret kritieniem, tāpēc svarīgi saprast, vai tas tev pašam ir svarīgs faktors, izvēloties telefonu.  Savukārt, ja triecienizturība patiešām spēlē būtisku lomu tavā izvēlē, tad pieejami arī CAT mobilie telefoni, kas mūsdienās kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu tiem, kuri nodarbojas, piemēram, ar ekstrēmo sportu.

mobilais telefons apple iphone x

Apple iPhone X – populārākais šī brīža telefons

iPhone X, kas pasaulē tiek saukts arī par jubilejas vai desmito aifonu ir viens no iekārojamākajiem viedtālruņiem, kas pieejams veikalos. Latvijā iPhone mobilie telefoni LMT un citos veikalos pieejami par īpašām cenām.

Apple iPhone X tehniskie parametri

 • Operētājsistēma – Apple iOS 11
 • Ekrāns: Super AMOLED, 5.8 collas, 1125 x 2436, 548 ppi. Pieejams HDR atbalsts, kā arī 3D Touch
 • RAM: 3GB
 • Atmiņa: iespēja izvēlēties 64/256 GB iebūvēto atmiņu ar iespēju to palielināt
 • Procesors: Apple A11 Bionic čipkopa, seškodolu 2.09 GHz procesors (2 Monsoon + 4 Mistral kodoli), trīskodolu Apple GPU
 • Kameras: aprīkots ar divām galvenajām kamerām, 2 x 12 mp, HDR, LED zibspuldze, 2160p video, kā arī 7mp priekšējā kamera.
 • Izmēri un svars: 143.6 x 70.9 x 7.7 mm, 174 g
 • Bezvadu uzlādes iespēja
 • Iespēja izvēlēties krāsu – Space Gray vai Silver

Galvenie plusi:

 • Ekrāns klāj gandrīz visu viedtālruņa korpusa virsmu
 • Aprīkots ar Face ID jeb sejas atpazīšanas sistēmu, kas darbojas kvalitatīvi
 • Pieejama bezvadu uzlādes iespēja

Galvenie mīnusi:

 • Mobilā telefona korpuss ir stiklots, kas nozīmē, ka tas ir trausls
 • Uzlāde notiek diezgan lēni
 • Liela daļa satura, kas tiek rādīta, neizmanto visu ekrānu
mobilais telefons samsung s9

Samsung S9 – kvalitatīvs viedtālrunis par zemāku cenu

Atšķirībā no iPhone X, Samsung jaunākais mobilais telefons tiek piedāvāts par zemāku cenu nekā Apple viedtālrunis.

Samsung S9 tehniskā specifikācija

 • Akumulators: 3000 mAh
 • Kamera: Mobilie telefoni Samsung aprīkoti ar 12 megapikseļu kameru
 • Ekrāns: 5.8 collu OLED
 • Operātājsistēma:Android 8.0 Oreo ar TouchWiz saskarni
 • Procesors: Exynos 9810
 • Atmiņa: Iespējams izvēlēties 64GB vai 256GB atmiņu, microSD līdz 256GB
 • RAM: 4GB
 • Izmēri un svars: 158.1 x 73.8 x 8.5 mm, 189 g
 • Krāsas: Samsung mobilie telefoni pieejami Midnight Black, Coral Blue, Titanium Gray, Lilac Purple krāsās
 • Pieejams e-kompass, pirkstu nospiedumu nolasītājs, acs zīlītes nolasītājs,  kā arī ātra akumulatora uzlāde

Galvenie plusi:

 • Tā cena ir zemāka salīdzinot ar iPhone X viedtālruni
 • Pieejama 3.5 mm austiņu pieslēgvieta
 • Dizains ir ērts un kvalitatīvs
 • Galaxy S9 sērija var lepoties ar uzlabotu skaņu no skaļrunīšiem un arī austiņās
 • Kameras kvalitāte ir pārāka par Samsung S8 modeļa kameru

Galvenie mīnusi:

 • Sejas nolasīšana joprojām nav droša
 • Salīdzinot ar citiem Samsung viedtālruņiem, tā cena ir augstāka
 • Nepieciešami programmatūras slīpējumi

Huawei Mate 10 Pro mobilie telefoni

Arī šis viedtālrunis ieguvis diezgan lielu popularitāti visā pasaulē, pateicoties savai kvalitātei un dažādām funkcijām.

Huawei Mate 10 Pro tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Android 8.0 Oreo, Emotion UI 8.0
 • Ekrāns: AMOLED, 6.0 collas, 1080 x 2160, ap 402 ppi, Corning Gorilla Glass skrambu drošs ekrāns, HDR10 atbalsts
 • Procesors: HiSilicon Kirin 970, četri 2.4 GHz Cortex-A73 kodoli un četri 1.8 GHz Cortex-A53 kodoli
 • RAM: 6.0 GB – ja esi izvēlējies iegādāties telefonu internetā, tad noteikti interneta veikals mobilie telefoni būs norādīti ar lielāku specifikācijas aprakstu, ja vēlies uzzināt detalizētāku informāciju par konkrēto modeli
 • Atmiņa: aprīkots ar 128GB atmiņu
 • Kamera: 12mp krāsu sensors un 20mp melnbaltais sensors. Aprīkota ar optiskā attēla stabilizāciju, HDR divkrāsu LED zibspuldzi un 8mp priekšējo kameru
 • Papildus: pieejams pirkstu nospiedumu lasītājs, ātra akumulatora uzlāde, barometrs, kā arī e-kompass.
 • Izmēri un svars: 154.2 x 74.5 x 7.9 mm, 178 g
 • Krāsas: Midnight Blue, Titanium Gray, Mocha Brown, Pink Gold

Galvenie plusi:

 • AMOLED ekrāns
 • Perfekta mitruma noturība
 • Ātra viedtālruņa darbība
 • Augstas kvalitātes kamera

Galvenie mīnusi:

 • Nav līdz galam pabeigta programmatūra
 • Pieejams tikai dārgākais Mate 10 Pro modelis

Nokia 8 – budžeta varianta viedtālrunis

Mobilie telefoni Nokia ir pazīstami visā pasaulē, tomēr atgriešanās tirgū ir kļuvusi par diezgan sensacionālu ziņu. Ko īsti piedāvā Nokia 8  viedtālrunis?

Nokia 8 tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Android 7.1.1 Nougat
 • Ekrāns: IPS LCD, 5.3 collas, 1440 x 2560, aprīkots ar Corning Gorilla Glass 5 ekrāna pārklājumu
 • RAM: 4.0 vai 6.0 GB
 • Atmiņa: 64GB/128GB. Iespējams ievietot microSD līdz 256 GB
 • Kamera: 13+13 mp, 2160p ar 30 fps un 1080p ar 30 fps video, 13mp priekšējā kamera
 • Papildus: pirkstu nospiedumu lasītājs, ātra akumulatora uzlāde
 • Izmēri un svars: 151.5 x 73.7 x 7.9 mm, 160 g
 • Krāsas: Tempered Blue, Polished Blue, Steel, Polished Copper

Galvenie plusi:

 • Kvalitatīva uzbūve
 • Spilgts ekrāns
 • Nokia mobilie telefoni ir aprīkoti ar labu akumulatora darbību

Galvenie mīnusi:

 • Nav tik laba mitruma noturība
 • Kameras kvalitāte nav tik laba
 • Nespēj piedāvāt neko unikālu
 • Cena ir būtiski augstāka nekā kvalitāte. Mobilie telefoni Nokia akcijas cenā, protams, ir lētāki, tomēr tas būtiski nesamazina cenu.

OnePlus5 apskats

Lai gan tehniski šis viedtālrunis neizceļas ar nemaz tik labu kvalitāti, kā izteikušies vairāki ekperti, tomēr cilvēki visā pasaulē ir iemīlējuši šos viedtālruņus. Jautāsiet – kāpēc?

OnePlus5 tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Android 7.1.1 Nougat
 • Ekrāns: Optic AMOLED, 5.5 collas, 1080 x 1920 izšķirtspēja, ar Gorilla Glass skrambu drošu pārklājumu
 • RAM: 6.0 vai 8.0 GB
 • Atmiņa: 64GB/128, nav pieejams microSD
 • Kamera: 16mp aizmugurējā kamera un 16mp priekšējā kamera
 • Papildus: pirkstu nospiedumu lasītājs, ātra akumulatora uzlāde, divas SIM karte
 • Izmēri un svars: 154.2 x 74.1 x 7.3 mm, 153 g
 • Krāsas: Midnight Black, Slate Gray

Galvenie plusi:

 • Patīkami ieguļas rokās
 • Augsta viedtālruņa veiktspēja

Galvenie mīnusi:

 • Nav tik liela ekrāna izšķirtspēja
 • Darbības laiks ar vienu uzlādi
 • Cena pārāk augsta, protams, mobilie telefoni atlaides laikā ir lētāki, tomēr tik un tā to cena ir diezgan augsta.

Ieteikumi, iegādājoties mobilo telefonu

Izvēlotes pašu piemērotāko viedtālruni tieši sev,nepieciešams pievērst uzmanību jau visiem augstākpieminētajiem faktoriem.

Mobilie telefoni cenas ziņā atšķiras cits no cita, tāpēc rūpīgi nepieciešams saprast, kurš varētu būt pats piemērotākais tieši tev.  Tātad, ja esi izvēlejies iegādāties mobilo telefonu, noteikti pievērs uzmanību:

 • Mobilā telefona operētājsistēmai – citiem cilvēkiem patīk Android, citiem iOS. Šis gan ir vairāk gaumes jautājums, tomēr der iedziļināties katra telefona specifikācijā
 • Mobilā telefona atmiņai – jo lielāka būs telefona atmiņa, jo vairāk dažādas aplikācijas, dokumentus, kā arī foto un video materiālus varēsi saglabāt telefonā
 • Ekrāna izšķirtspēja – jo augstāka būs ekrāna izšķirtspēja, jo patīkamāks būs attēls
 • Kameras kvalitāte – noteikti pievērs uzmanību kameras kvalitātei, jo mūsdienās ikviens vēlas uzņemt skaistu attēlus un video. Pievērs uzmanību gan priekšējai kamerai, gan arī aizmugurējai
 • Vai tev nepieciešami atveramie mobilie telefoni vai arī vēlies ekrānu, kuru nav iespējams aizvērt
 • Jāsaprot kam šis telefons būs nepieciešams. Veikalos pieejami gan telefoni jauniešiem, gan mobilie telefoni pensionāriem, tāpēc svarīgi saprast, kurš būs šī telefona izmantotājs ikdienā. Ja nepieciešams, mūsdienās ir pieejami arī lietoti mobilie telefoni
 • Noteikti pievērs uzmanību kādas papildus funkcijas piedāvā tālrunis
 • Pievērs uzmanību arī telefona izmēram – no tā atkarīgs, cik ērti tev to būs turēt rokās
 • Mobilos telefonus Latvijā vari iegādāties vairākās vietās – pieejami Bite mobilie telefoni, LMT mobilie telefoni, kā arī tos iespējams iegādāties Tele2 veikalos un dažādos interneta veikalos.

Pirms iegādājies – salīdzini

Ja esi mobilā telefona meklējumos, tad noteikti nepieciešams salīdzināt vairākus telefona modeļus, lai varētu izvēlēties sev piemērotāko.

Mūsdienās mobilie telefoni mums ir viss – tajos glabājas kontakti, bildes, video, mēs to izmantojam, lai sazināto ar draugiem tīmeklī, spēlējam spēles un sērfojam internetā – tieši tāpēc ir būtiski izvēlēties piemērotāko tieši savai situācijai!

Jaunākie produktu apskati

Visi apskati
radio Sadzīves tehnika

Ledusskapji, kuri dzīvi padara patīkamākutrending_flat

Lasi padomus par to, kādu ledusskapi izvēlēties, kā nepārmaksāt par nekvalitatīvu preci un pēc kādiem kritērijiem izvērtēt ierīci, iegādājoties lietotu ledusskapi.
computer Datortehnika

TOP 5 Labākie Portatīvie datori spēlēmtrending_flat

Tava kaisle ir datorspēles, un Tavs mērķis – superjaudīgs spēļu dators ar lielisku performanci? Tad nepalaid garām ieteikumus, kā to izvēlēties! Comparo.lv salīdzināšanas komanda stāsta, kādi portatīvie datori spēlēm dažādos cenu segmentos ir vislabākie – ienāc, izlasi un izvēlies!
radio Sadzīves tehnika

TOP 5 labākie televizoritrending_flat

Televizori kļūst lielāki, dzidrāki, daudzfunkcionāli, un plašajā izvēlē kļūst arvien grūtāk izvēlēties piemērotāko un labāko televizora modeli. Taču, vadoties pēc ekspertu ieteikumiem, esam izstrādājuši sarakstu ar 5 labākajiem televizoriem.

trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Scroll Up