Kredīts uzņēmumiem – straujākai uzņēmuma izaugsmei

Vēlies uzsākt uzņēmējdarbību? Vai varbūt gribi paplašināt savu biznesu un iekarot jaunus tirgus? Visiem biznesa mērķiem nepieciešams finansējums, un ne vienmēr uzņēmumam ir brīvi līdzekļi, ko investēt attīstībā.

Kredīts uzņēmumiem sniedz iespēju aizņemties nepieciešamo summu. Mūsdienās šāds aizdevuma veids ir pieejams ne tikai bankās, bet arī pie privātajiem kredītdevējiem.

Salīdzini piedāvājumus mūsu mājaslapā un uzzini, kāds kredīts biznesam ir Tev piemērotākais!

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!

VērtējumsMin aizdevumsMax aizdevumsProcentiTermiņšPieteikuma izskatīšanaAttālināta iesniegšanaDarba laiks
1
-50000€8% - 40%15 gadi1 dienascheck10:00-18:0010:00-16:00
Min aizdevums-
Max aizdevums50000€
Procenti8% - 40%
Termiņš15 gadi
Pieteikuma izskatīšana1 dienas
Attālināta iesniegšanacheck
Darba laiks10:00-18:0010:00-16:00
VērtējumsMin aizdevumsMax aizdevumsProcentiTermiņšPieteikuma izskatīšanaAttālināta iesniegšanaDarba laiks
1
-50000€8% - 40%15 gadi1 dienascheck10:00-18:0010:00-16:00
Min aizdevums-
Max aizdevums50000€
Procenti8% - 40%
Termiņš15 gadi
Pieteikuma izskatīšana1 dienas
Attālināta iesniegšanacheck
Darba laiks10:00-18:0010:00-16:00

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Veiksmīgs bizness – tā ir nemitīga attīstība un virzīšanās uz priekšu. Lai sasniegtu mērķus, uzņēmējiem jāprot piesaistīt papildu finansējums un jāatrod jaunas biznesa izaugsmes iespējas.

Viens pakalpojums, ko bieži izmanto uzņēmēji, ir kredīts biznesam. Šis aizdevums tiek piešķirts dažāda izmēra uzņēmumiem, un uz to var pretendēt arī individuālie komersanti.

Apgrozāmo līdzekļu palielināšana ir viens no parocīgākajiem uzņēmuma attīstīšanas veidiem. Uzņēmējis patstāvīgi izlemj, kādiem mērķiem un cik daudz vēlas aizņemties. Kredīts biznesa uzsākšanai ļauj ieņemt nišu tirgū, turklāt aizdevumu iespējams saņemt samērā ātri.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem ir pasaules mērogā atzīta prakse, kas palīdz īstenot dzīvē ambiciozas idejas. Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kas ir kredīts uzņēmumiem un kurš var to saņemt, lasi tālāk!

Kā iedalās kredīti biznesiem?

Kredīts biznesa uzsākšanai atšķiras no kredītiem privātpersonām gan ar savu apjomu, gan ar izmantošanas noteikumiem.

Taču, lai iepazītos ar šo aizdevumu nozari, iesakām vispirms noskaidrot atbildes uz izplatītākajiem jautājumiem par kredītiem.

Lasi un uzzini, vai ir pieejams kredīts biznesam:

Bezprocentu aizdevums parasti pieejams tikai kā ātrais kredīts, kas ir samērā neliels, īstermiņa aizdevums. Tā kā kredīts biznesam ir pavisam cits aizdevumu veids, tam tiek piemērota procentu likme.

Ņem vērā, ka kredīts uzņēmumiem tiek izstrādāts individuāli, un procentu likme ir atkarīga no vairākiem faktoriem: biznesa riska pakāpes, uzņēmuma finanšu stāvokļa, aizņēmēja kredītvēstures utt.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem ir pieejams tikai uzņēmumu īpašniekiem, tāpēc kredīta saņemšanai ir nepieciešams oficiāli iedibināts uzņēmums. Kredīts biznesam nevar tikt piešķirts trešajām personām, kuras nav nodarbinātas konkrētajā uzņēmumā;

Kredīts uzņēmumiem var būt pieejams bez ķīlas vai galvotāja, taču, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, aizņēmējam ir jānodrošina vismaz viena papildu kredīta atmaksas garantija.

Par ķīlu var kalpot uzņēmuma vai aizņēmēja personīgais nekustamais īpašums, noteiktā naudas summa.

Tāpat kredīts biznesa uzsākšanai var tikt noformēts ar uzņēmuma īpašnieku personīgo galvojumu, ja aizdevuma summa ir samērā neliela. Jo lielāks ir kredīts uzņēmumam, jo vērtīgāka būs prasītā ķīla;

Aizdevēji pievērš lielu uzmanību uzņēmuma un tās īpašnieku kredītvēsturei. Kredīts biznesam netiek piešķirts, ja uzņēmumam ir nodokļu un citu veidu parādi, piemēram, kavēta īres maksa.

Tāpat tiek izvērtēta uzņēmēja privātā kredītvēsture, lai pārliecinātos par personas finanšu godprātību un nopietnu attieksmi pret parādsaistībām.

Ja Tavam uzņēmumam jau ir aktīvas kredītsaistības, jauno aizdevumu var saņemt, taču tikai tad, ja uzņēmumam ir atbilstoša maksātspēja un izaugsmes perspektīvas.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem ir pieejams dažāda vecuma personām. Lielākas iespējas saņemt kredītu ar izdevīgiem nosacījumiem ir personām ar pieredzi biznesā vai vismaz ar atbilstošu izglītību.

Protams, kredīts uzņēmumiem var tikt piešķirts arī jauniešiem, jo galvenie aizdevuma piešķiršanas kritēriji ir biznesa projekta riska pakāpe, uzņēmuma finanšu stabilitāte un izaugsmes iespējas, nevis īpašnieku vecums.

Kā strādā kredīts biznesam?

Kredīts biznesa uzsākšanai nav tikpat zibenīgs kā ātrais kredīts. Dokumentu sagatavošana un pieteikuma izskatīšana prasa laiku, tāpēc rēķinies ar to, ka kredīts biznesam netiks pārskaitīts uz Tavu bankas kontu nākamajā dienā pēc pieteikšanās.

Lai saņemtu aizdevumu, vispirms nepieciešams aizpildīt pieteikumu aizdevēja mājaslapā vai filiālē. Atkarībā no tā, kāds kredīts uzņēmumam ir vajadzīgs, ir jāsagatavo atbilstošā dokumentu paka, piemēram, uzņēmuma finanšu pārskatu un apgrozījuma vēsturi, biznesa plānu, investīciju projektu u.tml.

Pie dažiem kredītdevējiem atbalsts jaunajiem uzņēmējiem ir pieejams tikai ar ķīlu, tāpēc laikus jāparūpējas arī par to. Pēc iepazīšanas ar iesniegtajiem dokumentiem un informācijas pārbaudes kredītdevējs piedāvā aizdevuma nosacījumus.

Kredīts biznesa uzsākšanai tiek apspriests ar klientu, un abas puses var vienoties par procentu likmi, atmaksas kārtību un citiem aizdevuma aspektiem.

Pirms aizņemšanās pārliecinies, ka zini atbildes uz pamata jautājumiem par kredītu:

Kredīts uzņēmumiem tiek piešķirts pēc dokumentu un kredītpieteikuma izskatīšanas. Uzzini, kādi dokumenti ir nepieciešami, jo katram aizdevējam noteikumi ir atšķirīgi un ir atkarīgi no tā, vai tas ir atbalsts jaunajiem uzņēmējiem, kredīts investīcijām vai vispārīgs aizdevums biznesa attīstībai.

Parasti kredīts biznesam jāsāk atmaksāt nākamajā mēnesī pēc aizdevuma saņemšanas. Dažkārt var vienoties ar aizdevēju, ka pirmajos mēnešos tiks maksāta tikai procentu likme vai tikai aizdevuma pamatsumma, bez procentiem. Maksājumi jāveic atbilstoši kredītlīguma nosacījumiem un jāievēro aizdevuma termiņš.

Ja uzņēmums neattīstās, kā bija plānots, ja ekonomikas apstākļi ir nelabvēlīgi, var rasties grūtības ar kredīta atmaksu.

Kredītlīgums regulē šādas situācijas, tāpēc noteikti iepazīsties ar to vēl pirms parakstīšanas.

Ja kredīts biznesam netiek atmaksāts termiņā, spēkā stājas soda sankcijas, taču laikus vēršoties pie kredītdevēja, aizdevumu var restrukturizēt un pielāgot jauniem apstākļiem;

Kredīts biznesam var tikt pagarināts ārkārtas situācijās, piemēram, ja uzņēmumam ir neparedzētas finanšu grūtības.

Aizdevējs var piešķirt kredīta brīvdienas uz laiku līdz dažiem mēnešiem vai samazināt mēneša maksājumu summu.

Tomēr ņem vērā, ka kredīta pagarināšana var negatīvi ietekmēt uzņēmuma kredītvēsturi.

Kredīts biznesa uzsākšanai un cita veida atbalsts jaunajiem uzņēmējiem tiek individuāli pielāgots aizņēmēja situācijai, tāpēc zināt precīzu procentu likmi, kopējo atmaksas summu un aizdevuma termiņu pirms pieteikšanās nav iespējams.Ja uzņēmumam ir nelabvēlīga finanšu vēsture vai projektam ir augsta riska pakāpe, kredītdevējs var atteikt aizdevumu.

Kāpēc izvēlēties biznesa aizdevumu?

Kredīts biznesam ir speciāli izstrādāts finanšu atbalsts jaunajiem uzņēmējiem. Ar tā palīdzību var iegūt nopietnu summu biznesa attīstībai.

Nelieli kredīti ir pieejami bez ķīlas, tāpēc individuālie komersanti un mazā biznesa īpašnieki arī var izmantot šo aizdevuma veidu, neriskējot ar īpašumu.

Kredīts uzņēmumiem ir pieejams gan tiem, kuri tikko ir uzsākuši savu biznesu, gan pieredzējušiem uzņēmējiem.

Salīdzinājumā ar citiem aizdevumu veidiem, kredīts uzņēmumiem ir:

 • ar pietiekami garu atmaksas termiņu;
 • ar individuālu procentu likmi;
 • pieejams ar un bez ķīlas, atkarībā no kredīta apjoma;
 • īpaši piemērots mazā un vidējā biznesa īpašniekiem.

Lasi tālāk, lai uzzinātu, vai kredīts biznesa uzsākšanai ir optimāls risinājums Tavam uzņēmumam!

Kam piemērots kredīts uzņēmumiem?

Kredīts biznesa uzsākšanai ir paredzēts jaunajiem uzņēmējiem, kuri spēr pirmos soļus biznesa vidē un ir sagatavojuši detalizētu un pārdomātu uzņēmuma attīstības plānu.

Tāpat kredīts ir piemērots uzņēmējiem ar pieredzi, kuri vēlas realizēt jaunus mērķus un attītīt biznesu. Abos gadījumos aizņēmējiem ir jāatbilst kredītdevēja nosacījumiem.

Kredīts uzņēmumiem ir piemērots klientiem ar:

 • pozitīvu kredītvēsturi. Aizdevējs pārbauda gan uzņēmuma nodokļu nomaksu, gan uzņēmuma īpašnieka privāto kredītvēsturi, īpaši, ja nepieciešams aizņēmēja personiskais galvojums;
 • labiem uzņēmuma finanšu rādītājiem. Ja ir nepieciešams kredīts biznesa uzsākšanai, tiek pārbaudīts biznesa plāns un izvērtēti kredīta riski;
 • atbilstošu maksātspēju. Kredīts biznesam nevar tikt izmantots, lai atmaksātu vecus parādus vai segtu augošas īres izmaksas. Aizdevums tiek piešķirts uzņēmumiem ar labām attīstības perspektīvām un pārdomātu biznesa stratēģiju.

Kas attiecas uz kredīta izmantošanas mērķiem, tie var būt visdažādākie.

Kredīts uzņēmumiem tiek izmantots, lai:

 • iemaksātu pamatkapitālu;
 • iegādātos iekārtas;
 • apmācītu darbiniekus;
 • palielinātu apgrozāmos līdzekļus;
 • realizētu projektus;
 • paplašinātu ražošanu utt.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem var strauji attīstīt Tavu biznesu, ja izmantosi aizdevumu apdomīgi.

Mēs, Comparo.lv,  palīdzam atlasīt kredītu piedāvājumus, bet pilnu informāciju par aizdevuma nosacījumiem vari izlasīt kredītdevēja mājaslapā.

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu termiņā!

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādiem mērķiem var izmantot kredītu biznesam?

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem var tikt izmantots visdažādāko mērķu realizēšanai: uzņēmumam pamatkapitāla iemaksai, biroja labiekārtošanai, ražošanas iekārtu pirkšanai, jaunu biznesa projektu realizācijai.

Kredīts biznesam tiek piešķirts dažāda mēroga uzņēmumiem, un saņemto naudu var izmantot jebkādām uzņēmuma vajadzībām, kas veicina tā izaugsmi.

Vai kredīts biznesam pieejams tikai jaunajiem uzņēmējiem?

Kredīts biznesa uzsākšanai, kā saprotams no nosaukuma, patiešām ir paredzēts tiem, kuri vēl tikai dibina savu biznesu.

Savukārt kredīts uzņēmumiem ir pieejams arī pieredzējušiem uzņēmējiem, kuri vēlas paplašināt un pilnveidot biznesu.

Kredīti jaunajiem un pieredzējušajiem uzņēmējiem atšķiras pēc pieejamās summas, procentu likmes un citiem nosacījumiem.

Cik liela ir aizdevuma procentu likme?

Kredīts uzņēmumiem tiek individuāli pielāgots biznesa iespējām un vajadzībām, tāpēc pieteikšanās brīdī nevar precīzi zināt nedz procentu likmi, nedz kopējo atmaksas summu.

Taču ikviens aizdevējs savā mājaslapā norāda procentu likmes robežas. Lai uzzinātu konkrēto procentu likmi Tavam uzņēmumam, Tev būs nepieciešams aizpildīt kredītpieteikumu un sagaidīt kredītdevēja piedāvājumu.

Vai kredīts uzņēmumiem pieejams tikai bankās?

Kredīts biznesam ir pieejams arī pie nebanku kredītdevējiem. Lai orientētos plašajā biznesa aizdevumu piedāvājumā, izmanto Comparo.lv kredītu salīdzināšanas pakalpojumu.

Gan bankās, gan pie nebanku aizdevējiem var atrast izdevīgu piedāvājumu, taču Tev būs jāvelta laiks kredītu atlasei un nosacījumu salīdzināšanai.

Cik daudz iespējams aizņemties uzņēmuma vajadzībām?

Tas, cik liels būs kredīts biznesam, ir atkarīgs no izmantošanas mērķa, uzņēmuma maksātspējas, projekta riska pakāpes un citiem faktoriem, kas ir saistīti ar uzņēmuma pozīciju tirgū.

Aizdevuma apjoms parasti ir no 15 000 līdz 20 000 eiro, taču iespējams aizņemties arī mazāku summu.

Pirms pieteikšanās ir vērts iepazīties ar dažādiem piedāvājumiem, jo daži aizdevēji strādā tikai ar mazo biznesu un izsniedz nelielus kredītus bez ķīlas un ar samērā izdevīgiem nosacījumiem.

Kāds ir biznesa kredīta atmaksas termiņš?

Kredīts uzņēmumiem ir ilgtermiņa aizdevums, ko parasti atmaksā 12 – 16 mēnešu laikā, taču iespējams noteikt arī īsāku vai garāku atmaksas termiņu.

Tā kā kredīts biznesam tiek individuāli pielāgots klienta iespējām, precīzu atmaksas termiņu nosaka pēc abu pušu sarunas un vienošanās par aizdevuma nosacījumiem.

Vai uzņēmumam var būt vairāki aktīvi biznesa kredīti?

Jā, ja vien tas atbilst uzņēmuma maksātspējai un visi aizdevumi tiek atmaksāti saskaņā ar kredītlīgumu. Pieteikties papildu kredītam, ja uzņēmums vai tā īpašnieks ir nokļuvis parādnieku reģistrā, ir ļoti sarežģīti.

Atbalsts jaunajiem uzņēmējiem tiek piešķirts klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi, tāpēc rūpējies par sava uzņēmuma finanšu stāvokli, ja vēlies izmantot šo pakalpojumu.

Ko darīt, ja nav iespējas atmaksāt kredītu?

Kredīts biznesa uzsākšanai un citi biznesa kredīti tiek piešķirti tikai tad, ja aizdevējs ir drošs par uzņēmuma izaugsmes iespējām.

Protams, visu paredzēt nav iespējams, un reizēm ekonomiskā situācija nav labvēlīga jaunajiem biznesa projektiem.

Ja Tavam uzņēmumam trūkst līdzekļu, lai segtu aizdevumu, noteikti sazinies ar kredītdevēju.

Kredīts uzņēmumiem var tikt restrukturizēts, taču aizņēmējam vienmēr laikus jāinformē aizdevējs par finanšu sarežģījumiem.

Atsauksmes

Kredīts uzņēmumiem
Prieks redzēt, ka arī Latvijā kredīts biznesam pakāpeniski attīstās. Izmantoju to regulāri, dažādiem mērķiem, un rezultātā esmu paplašinājis ražošanu un arī peļņas rādītāji neatpaliek. Iesaku izpētīt daudzus piedāvājumus, jo nosacījumi mēdz atšķirties sīkās detaļās. Comparo ir parocīgs kredītu salīdzināšanas rīks, man tas vienmēr ir pirmais solis pie aizdevuma.
Pēteris

Pēteris

Vadītājs

Kredīts uzņēmumiem
Kredīts biznesam iedveš pārliecību, ka varēšu attīstīt savu uzņēmumu, negaidot, kad parādīsies brīvie līdzekļi. Pagaidām esmu aizņēmusies salīdzinoši nelielas summas, bet, pateicoties investīcijām, bizness aug un drīzumā varēšu saņemt nopietnāku aizdevumu. Ar Comparo.lv izdevīgu piedāvājumu var atrast ļoti ātri, tā kā plānoju izmantot šo vietni arī nākotnē.
Liene

Liene

Mazais uzņēmējs

Kredīts uzņēmumiem
Izmantoju kredītu, lai iekārtotu pirmo biroju. Nenožēloju šo lēmumu ne mirkli un uzskatu, ka kredīts biznesa uzsākšanai ir labs atbalsts uzņēmējiem. Protams, jārēķinās ar to, ka pieejamā summa nav milzīga, bet kredīts ir tikai atspēriens, pēc tam jāpelna pašam.
Jekaterina

Jekaterina

Grāmatvede

Kredīts uzņēmumiem
Domāju, ka kredīts biznesam  ir vajadzīgs jebkuram uzņēmējam. Citādi vienkārši nav iespējams panākt rezultātus īsā laika posmā, lai veiksmīgi apietu konkurentus un sasniegtu mērķus. Palielinot apgrozāmos līdzekļus ar kredīta palīdzību, esmu panācis nopietnu uzņēmuma izaugsmi.
Dainis

Dainis

Web dizaineris

Atsauksmes

Kredīts uzņēmumiem
Prieks redzēt, ka arī Latvijā kredīts biznesam pakāpeniski attīstās. Izmantoju to regulāri, dažādiem mērķiem, un rezultātā esmu paplašinājis ražošanu un arī peļņas rādītāji neatpaliek. Iesaku izpētīt daudzus piedāvājumus, jo nosacījumi mēdz atšķirties sīkās detaļās. Comparo ir parocīgs kredītu salīdzināšanas rīks, man tas vienmēr ir pirmais solis pie aizdevuma.
Pēteris

Pēteris

Vadītājs

Kredīts uzņēmumiem
Kredīts biznesam iedveš pārliecību, ka varēšu attīstīt savu uzņēmumu, negaidot, kad parādīsies brīvie līdzekļi. Pagaidām esmu aizņēmusies salīdzinoši nelielas summas, bet, pateicoties investīcijām, bizness aug un drīzumā varēšu saņemt nopietnāku aizdevumu. Ar Comparo.lv izdevīgu piedāvājumu var atrast ļoti ātri, tā kā plānoju izmantot šo vietni arī nākotnē.
Liene

Liene

Mazais uzņēmējs

Kredīts uzņēmumiem
Izmantoju kredītu, lai iekārtotu pirmo biroju. Nenožēloju šo lēmumu ne mirkli un uzskatu, ka kredīts biznesa uzsākšanai ir labs atbalsts uzņēmējiem. Protams, jārēķinās ar to, ka pieejamā summa nav milzīga, bet kredīts ir tikai atspēriens, pēc tam jāpelna pašam.
Jekaterina

Jekaterina

Grāmatvede

Kredīts uzņēmumiem
Domāju, ka kredīts biznesam  ir vajadzīgs jebkuram uzņēmējam. Citādi vienkārši nav iespējams panākt rezultātus īsā laika posmā, lai veiksmīgi apietu konkurentus un sasniegtu mērķus. Palielinot apgrozāmos līdzekļus ar kredīta palīdzību, esmu panācis nopietnu uzņēmuma izaugsmi.
Dainis

Dainis

Web dizaineris