Ceļojumu apdrošināšana– dodies ceļot ar mierīgu sirdi!

Par ko Tu sapņo, dodoties ceļojumā? Droši vien par jauniem iespaidiem, brīnumgardiem ēdieniem un lielisku atpūtu, ko nedrīkst sabojāt ne mazākā ķibele. Mēs no sirds novēlam, lai tā arī būtu, taču atgādinām, ka simtprocentīgi pasargāt sevi no ķezām nevar neviens cilvēks.

Nejaušs kritiens, tehniskās kļūdas bagāžas nodošanas sistēmā, nelāgas tropiskās baktērijas un lūk – sapņu ceļojums pārvērties par izaicinājumu nervu sistēmai un bankas kontam.

Ikvienā nestandarta situācijā Tev palīdzēs ceļojumu apdrošināšana – polise, kas atrisinās jebkuru negadījumu un palīdzēs pārdzīvot nepatīkamus brīžus.

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!

Ceļojumu apdrošināšana

comparo_lv;comparo_lv;EDixT13UKC
ApdrošinātājsVērtējumsKompensācijas apjomsDarba laiks
0
20€ - 110 00€8:30 - 17:30nestrādā
0
100€ - 70 000€8:30 - 17:00nestrādā
0
300€ - 100 000€8:30 - 17:30nestrādā
0
500€ - 75 000€8:30 - 17:30nestrādā
0
30€ - 110 000€8:30 - 17:00nestrādā
0
150€ - 100 000€9:00 - 17:30nestrādā
0
250€ - 75 000€8:30 - 17:30nestrādā
0
- 125 000€9:00 - 18:00nestrādā
Kompensācijas apjoms20€ - 110 00€
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Kompensācijas apjoms100€ - 70 000€
Darba laiks8:30 - 17:00nestrādā
Kompensācijas apjoms300€ - 100 000€
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Kompensācijas apjoms500€ - 75 000€
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Kompensācijas apjoms30€ - 110 000€
Darba laiks8:30 - 17:00nestrādā
Kompensācijas apjoms150€ - 100 000€
Darba laiks9:00 - 17:30nestrādā
Kompensācijas apjoms250€ - 75 000€
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Kompensācijas apjoms- 125 000€
Darba laiks9:00 - 18:00nestrādā

Daži vārdi par to, kas ir ceļojumu apdrošināšana

Apdrošināšanas nozare ir iekārtota ļoti vienkārši. Ja Tu vēlies izmantot apdrošināšanas pakalpojumus, Tu piesakies vēlamajai polisei un samaksā apdrošināšanas prēmiju.

Ja polises darbības laikā iestājas apdrošināšanas gadījums, piemēram, notiek kaitējums īpašumam vai veselībai, apdrošināšanas sabiedrība izmaksā līgumā noteikto atlīdzību.

Rezultātā polises īpašnieks saņem nepieciešamo materiālo atbalstu un ietaupa personīgos līdzekļus.

Tāpat strādā arī ceļojuma apdrošināšana – ja brauciena laikā atgadās neparedzēta situācija, kas ir iekļauta apdrošināšanas riskos, cietušais saņem atlīdzību. Atlīdzības apjoms ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, par kuriem vairāk pastāstīsim raksta turpinājumā, bet tagad pievērsīsimies citam jautājumam – kad var pieteikties ceļojumu apdrošināšanai?

Ceļojumu apdrošināšana ir pakalpojums, ko var izmantot ārzemju braucienos. Ja Tu ceļo Latvijas robežās, apdrošināšanas sabiedrības nepiedāvās Tev ceļojumu apdrošināšanu, jo šādiem braucieniem ir zemāki riski. Apdrošināšana braucieniem starppilsētu autobusos un privātajā automašīnā vienas valsts ietvaros nav izdevīga ne apdrošināšanas polises īpašniekam, ne apdrošināšanas sabiedrībai.

Taču viss mainās, ja Tavs galamērķis ir ārzemēs – nav svarīgi, vai plāno apciemot kaimiņvalsti vai doties uz otro pasaules malu, ceļojuma apdrošināšana būs Tev noderīga!

Kādi apdrošināšanas veidi ir pieejami Latvijas ceļotājiem?

Katrs cilvēks pats izlemj, vai pieteikties ceļojuma apdrošināšanai, taču dažām ceļotāju grupām apdrošināšana ir vairāk nekā vēlama. Pārbaudi, vai tas ir arī Tavs gadījums!

Ceļojuma apdrošināšana grūtniecei

Ja esi ieplānojusi ceļojumu, būdama stāvoklī, apdrošināšanas polise ir obligāta. Daudzas aviokompānijas pieprasa, lai ceļotājai-grūtniecei būtu noformēta polise, tāpēc paļauties uz veiksmi šajā gadījumā ir ne tikai neprātīgs, bet arī neiespējams risinājums. Pirms polises iegādei pārbaudi:

 • polises risku segumu, vai tas iekļauj tikai grūtniecības komplikācijas, vai arī dzemdības;
 • polises derīguma termiņu, jo dažas apdrošināšanas sabiedrības piedāvā polises tikai līdz 28. grūtniecības nedēļas, citi līdz 32. nedēļai.

Un, protams, apsver visus ceļojuma par un pret, jo doties uz ārzemēm stāvoklī var tikai tad, ja Tavs ārsts ir apliecinājis, ka grūtniecība norisinās normāli, un ka ne topošajai māmiņai, ne gaidāmajam bērnam nav komplikāciju risku.

Ceļojuma apdrošināšana studentiem

Studenti ir vieni no aktīvākajiem ceļotājiem, kuri vēlas izmēģināt visu – slēpošanu, zemūdens niršanu, kempingus, kāpšanu kalnos, un ko tik vēl ne. Aktīvā atpūta dāvā lieliskas sajūtas, taču nāk ar zināmiem riskiem. Riskantas var būt arī studentu iecienītās nakšņošanas vietas – jauniešu hosteli, kur personīgās mantas nav tikpat lielā drošībā kā viesnīcā.

Apdrošināšanas polise studentiem ir labs un gudrs risinājums. Samaksājot nelielu apdrošināšanas prēmiju, Tu iegūsi stabilu drošības spilvenu, ko izmantot gan īsā braucienā, gan ārzemju studiju laikā. Turklāt apdrošināšanas prēmijas apjoms ir adekvāts studentu ienākumu līmenim, bet segt pēkšņas izmaksas pašu spēkiem var būt ļoti grūti.

Vēl viena patīkama polises priekšrocība ir iespēja iegādāties to lētāk, jo daudzas apdrošināšanas sabiedrības piedāvā atlaides studentiem un ISIC karšu īpašniekiem.

Auto ceļojuma apdrošināšana

Ja Tu dodies ceļojumā ar savu auto, esi pasargāts no lidojumu kavēšanās un bagāžas nozaudēšanas, taču ceļojuma polise tik un tā būs Tev noderīga. Ceļojuma apdrošināšana ar auto ir parocīga, ja rodas veselības problēmas, kā arī dokumentu vai bagāžas nozagšanas gadījumā. Neaizmirsti, ka par veiksmīgu un drošu braucienu gādā arī:

Apdrošināšana senioriem

Arvien vairāk senioru sāk aktīvi ceļot un iepazīt pasauli. Lai gan cilvēki gados parasti izvēlas mierīgāku laika pavadīšanu, un dod priekšroku muzeju apmeklēšanai, nevis daivingam, ceļojuma apdrošināšana ir noderīga arī viņiem. Ja Tev ir aktuāla apdrošināšana senioriem, iesakām izvēlēties polisi ar lielu atlīdzības apjomu:

 • medicīniskajām izmaksām;
 • bagāžas nozaudēšanai vai bojāšanai;
 • ceļojuma pārtraukšanai.

Esam aprakstījuši specifiskus apdrošināšanas variantus, taču, ja esi vienkārši pieaugušais ceļotājs, kurš plāno doties atvaļinājumā vai biznesa braucienā uz kādu ārzemju valsti, ceļojumu apdrošināšana noteikti noderēs arī Tev. Un, protams, pirmais jautājums, kas nāk galvā – cik tad tas viss maksā? Turpini lasīt un uzzini!

Risku apdrošināšana – dārgs untums vai ekonomisks pakalpojums?

Lai gan ceļojumu apdrošināšana cenas ziņā nav neiedomājami dārga, daudzi cilvēki jautā – vai iespējams saņemt apdrošināšanu bez maksas? Jā, šāds apdrošināšanas veids patiešām ir pieejams, taču tam ir būtiski ierobežojumu.

Vai vēlies uzzināt par bezmaksas apdrošināšanu vairāk?

Bezmaksas apdrošināšana – EVAK karte

EVAK jeb Eiropas Veselības apdrošināšanas karte ir pieejama visiem Eiropas Savienības iedzīvotājiem, kuriem ir piekļuve valsts finansētajai veselības aprūpei.

Latvijas valstspiederīgie var saņemt EVAK polisi Nacionālā veselības dienesta birojā.

Polises izsniegšana un lietošana ir pilnīgi bez maksas, tāpēc risku segums ir samērā neliels.

EVAK apdrošināšana nav līdzvērtīga privātajai ceļojuma apdrošināšanai, taču arī tā var būt parocīga.

EVAK segumā ietilpst:

 • neatliekamā medicīniskā palīdzība. Te viss ir skaidrs – ārzemēs ātro palīdzību izsauc tādos pašos gadījumos kā Latvijā. Pēkšņas un potenciāli bīstamas veselības problēmas ir EVAK polises galvenais izmantošanas iemesls;
 • nepieciešamā medicīniskā palīdzība. Ja Tu uzturies citā ES valstī ilgāku laiku, Tev var rasties nepieciešamība aiziet pie ārsta, lai izrakstītu antibiotikas vai citas recepšu zāles. Arī šajā gadījumā ārsta vizīti var apmaksāt ar EVAK polisi.

Uzrādot ārzemēs EVAK karti, tās īpašnieks saņem medicīnisko aprūpi par tādām pašām cenām kā valsts iedzīvotāji. Dažviet ārstēšanās ir pilnīgi bez maksas, citur jāveic pacienta iemaksa, taču ar EVAK karti ceļotājam nebūs jāpārmaksā par ārstēšanos ārzemēs. Izskatās labs un izdevīgs piedāvājums, vai ne?

Patiešām, EVAK apdrošināšana spēj palīdzēt daudzās situācijās, taču paļauties tikai uz šo polisi ir vieglprātīgi.

Atšķirībā no pilnvērtīgas ceļojuma apdrošināšanas, EVAK polisi var izmantot tikai:

 • Eiropas Savienības robežās;
 • medicīnisko izdevumu segšanai;
 • valsts medicīniskajās iestādēs.

EVAK karte neatrisina citas ceļošanas ķezas – problēmas ar bagāžu, nozagtas mantas, atcelto lidojumu u.tml. Protams, ikvienam ES iedzīvotājam ir vērts veltīt pāris stundas sava laika, lai saņemtu EVAK karti, taču pirms došanās ceļojumā mēs iesakām iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu.

Vai Tu domā, ka tas ir dārgi? Saderam, ka mainīsi savas domas, ja turpināsi lasīt?

TOP-5 gadījumi, kad ceļojumu apdrošināšana izglābj situāciju

Cilvēkam, kuram ir paveicies izvairīties no neparedzētām situācijām ceļojumu laikā, var būt grūti novērtēt teorētiskās apdrošināšanas priekšrocības.

Taču paļauties uz veiksmi ir bīstami, tāpēc aicinām iepazīties ar izplatītākajām situācijām, kas ļauj izprast apdrošināšanas plusus.

1. Pēkšņa saslimšana: vai zini, cik izmaksā ārstēšanās ārzemēs?

Uzturoties dzimtenē, vairums cilvēku pieturās pie vairāk vai mazāk vienmērīga dzīves ritma, taču ceļojuma laikā tas mainās. Aktīvā atpūta, neierasti ēdieni, intensīva sauļošanās un peldēšana – tas viss var ietekmēt cilvēka veselības stāvokli, un diemžēl nebūt ne vienmēr šī ietekme ir pozitīva.

Turklāt kaitējums, ko var radīt kritiens kalnu slēpošanas trasē, vai pikanta eksotiskā mērce nebūt nav tikai morālais.

Ārstēšanās ārzemēs izmaksā prāvu naudas summu, un kopējais rēķins par medicīniskajiem pakalpojumiem var sasniegt padsmit tūkstošus eiro. Vai vēlies maksāt tos no savas kabatas? Protams, nē – un apdrošināšanas polise palīdzēs Tav izvairīties no prātam neaptveramiem tēriņiem.

Polises segumā var iekļaut:

 • transportēšanu no negadījuma vietas;
 • uzturēšanos stacionārā;
 • operācijas izmaksas;
 • medikamentu iegādi;
 • medicīnisko aprūpi.

Ceļojuma apdrošināšana ir īpaši aktuāla ceļotājiem, kuri dodas uz tropiskajām valstīm vai plāno nodarboties ar aktīvo atpūtu. Atgādinām, ka medicīniskās izmaksas pēc neveiksmīga kritiena kalnos vai tropiskā knišļa kodiena var būt daudz lielākas nekā paša ceļojuma cena.

2. Bagāžas nozaudēšana: kā atgūt zaudēto īpašumu?

Iedomājies situāciju, kad Tu pusstundu gaidi pie lentes savu bagāžu, bet tā pat nedomā parādīties? Bagāžas aizkavēšanās, bojāšana vai zaudēšana ir daudzu ceļotāju ļaunākais murgs, tāpēc daudzi izvēlas ceļojumu apdrošināšanu tieši šī iemesla dēļ.

Lai gan bagāžas zaudēšana ir ļoti reta parādība, un parasti visas noklīdušās somas atrod savu īpašnieku 5 – 7 dienu laikā, tomēr nevienam negribas pavadīt pusi no atvaļinājuma bez svarīgām personīgajām mantām. Ceļošanas polise ļauj saņemt atlīdzību par problēmām ar bagāžu un sagaidīt savas somas vai nopirkt jaunas mantas labākā garastāvoklī.

3. Lidojuma atcelšana: risks, no kura neviens nav pasargāts

Ja Tev ir paveicies un Tu lido ar tiešo reisu, lidojuma aizkavēšana vai pat atcelšana ir nepatīkama, taču ne dramatiska situācija. Iegādātā biļete nepazūd, vienkārši ceļotājs nokļūst galamērķī vēlāk, un dažkārt – ievērojami vēlāk. Taču daudz drūmāka ir perspektīva nokavēt savienojuma reisu un rezultātā palaist garām visu atvaļinājumu.

Abos gadījumos ceļojuma apdrošināšana sniegs vajadzīgo finanšu atbalstu un kompensēs materiālos tēriņus un morālo kaitējumu.

4. Nepieciešamība steigšus doties mājās: ar apdrošināšanu būs lētāk

Iekļaujot apdrošināšanas risku segumā steidzamu atgriešanos mājup, var būtiski samazināt ar to saistītās izmaksas. Diemžēl ikvienam var rasties situācija, kad ceļojums jāpārtrauc jau pēc dažām dienām, jo tuvinieks ir nokļuvis slimnīcā, vai darbā gadījusies ārkārtas situācija.

Pērkot biļeti pēdējā brīdī, jārēķinās ar lieliem tēriņiem, bet apdrošināšanas polise palīdzēs atgūt naudu, kas iztērēta par biļeti mājās.

5. Zādzība: bruņojies pret to ar polisi

Tūristi ir zagļu iemīļotākie upuri – to apstiprina policijas dati ikvienā pasaules valstī. Kabatas zagļi vājā gan Eiropas galvaspilsētu ciemiņus, gan ceļotājus, kuri izvēlas Āzijas, Āfrikas un Dienvidamerikas valstis. Zādzības risks palielinās, ja esi izlēmis uzturēties hostelī, kur istaba jādala ar 5 – 10 cilvēkiem.

Cerēt uz operatīvu nozagto mantu atgriešanu nav vērts, īpaši, ja jau pēc dažām dienām Tev jālido prom. Apdrošināšanas polise ļauj izvairīties no lieliem tēriņiem un vismaz daļēji palīdz samierināties ar situāciju.

Vai iespējams izvairīties no šādām ķibelēm? Ceļojuma riskus var samazināt, taču pilnībā novērst aprakstītās situācijas nav pa spēkam nevienam cilvēkam, neatkarīgi no viņa ceļošanas pieredzes un materiālajiem resursiem.

Dodoties uz drošām un mierīgām valstīm, Tu samazināsi zādzības risku, bet nebūsi aizsargāts no lidojumu atcelšanas; braucot personīgajā auto, būsi pats sava laika pavēlnieks, taču nepasargāsi sevi no slimībām.

Vārdu sakot, ceļojuma apdrošināšana ir labs palīgs ikvienam, turklāt mūsdienās polisi iespējams pielāgot individuālām vajadzībām. Tālāk stāstām, kā plašajā piedāvājumā atrast savu ideālu ceļojuma apdrošināšanu!

Ceļojuma apdrošināšana internetā – optimāla izvēle tiem, kuri novērtē savu laiku

Kas jāņem vērā izvēloties apdrošinātāju? Pirmkārt, tās ir apdrošināšanas iespējas.

Lai gan vairākums apdrošināšanas sabiedrību piedāvā pilnu risku segumu, apdrošināšanas atlīdzības robežas var būtiski atšķirties, īpaši, ja Tu dodies ārpus Eiropas Savienības robežām.

Konsultācijas klātienē un patstāvīgs līgumu detaļu salīdzinājums aizņem laiku, tāpēc parocīgāka ir ceļojumu apdrošināšana internetā.

Protams, apdrošinātāja izvēlē var lieti noderēt arī draugu ieteikumi un atsauksmes par ceļojumu apdrošināšanu. Jo vairāk informācijas, jo zinošāku un gudrāku izvēli varēsi veikt, taču atceries, ka šajā jautājumā galvenā nozīme ir nevis atsauksmēm, bet apdrošinātāja piedāvājumam.

Kāpēc? Jo katram ceļotājam ir savas prasības.

Iedomājies, ka Tavs draugs ir devies ceļojumā uz Spāniju, divas nedēļas pavadījis pludmalē, apmeklējis pāris muzejus un veiksmīgi atgriezies mājās. Apdrošināšanas polise viņam izmaksāja pavisam nedaudz, un tā arī palika neizmantota.

Kā Tu rīkosies, ja Tavs draugs ieteiks Tev pieteikties polisei pie tā paša apdrošinātāja?

Tas ir atkarīgs no tā, kāds ir Tava ceļojuma galamērķis un ieplānotās aktivitātes. Ja Tu dod priekšroku aktīvajai atpūtai un vēlies atvaļinājuma laikā izmēģināt kaut ko riskantu, labāk izvēlies apdrošinātāju ar plašu risku segumu, nevis vienkārši piesakies polisei pēc draugu ieteikuma, neiedziļinoties detaļās.

Tieši tāpēc labākā ceļojumu apdrošināšana katram ceļotājam ir sava – vienam nepieciešams plašs medicīnas risku segums, citam vajadzīga pēc iespējas lētāka apdrošināšana ceļojumam uz Āfriku, vēl vienu visvairāk interesē bagāžas apdrošināšana.

Ceļojumu apdrošināšana salīdzināšana ir neatņemams posms ceļā uz izdevīgu un īpašniekam draudzīgu polisi. Šajā uzdevumā Tavs labākais palīgs ir ceļojumu apdrošināšanas kalkulators – online rīks, kas pāris minūtēs aprēķina aptuvenu polises cenu.

Tālāk pastāstīsim, kā strādā apdrošināšanas kalkulatori!

Cik maksā ceļojuma apdrošināšana?

Ja apdrošināšanas nozare Tev nav gluži nepazīstama, noteikti zini, ka apdrošināšanas polises var iegādāties uz dažādu laika periodu. Piemēram, OCTA polise automašīnai ir pieejama gan uz 3, gan uz 12 mēnešiem, bet dzīves un mājokļa apdrošināšanu var iegādāties arī uz garāku termiņu.

Ceļojumu apdrošināšanai arī ir savs termiņš, un parasti tas ir daudz īsāks nekā citām apdrošināšanas polisēm. Ilgtermiņa ceļojuma apdrošināšana parasti attiecināma uz kopējo ārzemēs pavadīto dienu skaitu gada laikā, piemēram, gada polise 180 dienām.

Lielākā cilvēku daļa dodas samērā īsos braucienos, tāpēc ceļojuma polisi iespējams noformēt gan uz vienu mēnesi, gan uz vienu nedēļu un pat uz dažām dienām. No ceļojuma ilguma ir atkarīgas ceļojumu apdrošināšanas cenas, tāpēc tagad parunāsim vairāk par to, cik aptuveni izmaksā šāda polise!

Polises cenas sastāvdaļas

Polises cena tiek aprēķināta individuāli katram potenciālam klientam. Tas, cik liels būs kopējais prēmijas apjoms, ir atkarīgs no šādiem faktoriem:

Ceļamērķis

Tas ir pats pirmais, ko apdrošināšanas sabiedrība vēlas zināt par Tavu braucienu. Polises pieteikumā ir trīs opcijas:

 • Eiropa;
 • Krievija;
 • visa pasaule.

Dažas apdrošināšanas sabiedrības piedāvā atsevišķus tarifus ceļojumu apdrošināšanai uz Baltkrieviju, citas iekļauj šo valsti “visas pasaules” kategorijā.

Ceļojuma ilgums

Piesakoties polisei, Tev jāatzīmē ceļojuma sākuma un beigu datums, kas arī būs Tavas polises darbības periods.

Polises ņēmēja vecums

Apdrošināšanas sabiedrības piedāvā dažādus polišu variantus senioriem un aktīvā darba vecuma cilvēkiem. Apdrošināšana senioriem var izmaksāt drusku vairāk, taču šādai polisei vienmēr ir apjomīgs medicīnisko izmaksu segums, tāpēc polises iegādē noteikti ir vērts investēt.

Individuāli izvēlētie polises parametri

Ikvienu ceļojuma polisi iespējams pielāgot konkrētai situācijai. Piemēram, ja Tu dodies braucienā ar savu mašīnu, negribēsi taču pārmaksāt par lidojuma kavēšanās un nokavēta tranzīta risku? Bet, ja esi bērna gaidībās, noteikti vēlēsies saņemt papildu ceļojumu apdrošināšanu grūtniecēm.

Tieši tāpēc, aizpildot polises pieteikumu, iespējams atzīmēt, kādu risku segumu vēlies izmantot. Lūk, pieprasītākās pozīcijas, kas atrodamas teju visu apdrošināšanas sabiedrību piedāvājumā.

Medicīniskie izdevumi:

 • nelaimes gadījums;
 • apdrošināšana grūtniecei;
 • juridiskā palīdzība;
 • civiltiesiskā atbildība.

Bagāžas apdrošināšana:

 • zādzība;
 • kavēšanās;
 • bojāšana.

Ceļojuma maršruta piespiedu izmaiņas:

 • ceļojuma pārtraukšana;
 • reisa aizkavēšanās;
 • savienojuma reisa kavēšana.

Aktivitātes:

 • fizisks darbs;
 • biznesa komandējums;
 • aktīvā atpūta;
 • ziemas aktivitātes, piemēram, kalnu slēpošana, snovbords u.c.

Lētākā ceļojuma apdrošināšana iekļauj minimālo risku segumu, kas parasti ir tikai medicīniskās izmaksas. Protams, veselība ir pats svarīgākais, taču daudz mierīgāk Tu jutīsies, ja parūpēsies arī par bagāžas un dažu citu risku apdrošināšanu. Izdevīgākā ceļojumu apdrošināšana ir nevis pati lētākā, bet tā, kas vislabāk atbilst konkrēta cilvēka situācijai.

Lēta ceļojumu apdrošināšana noteikti ir labāka nekā došanās uz ārzemēm bez polises, taču arī pilnīgākas apdrošināšanas programmas nemaz nav neiedomājami dārgas. Piemēram, ceļojumu apdrošināšana uz Krieviju izmaksā aptuveni:

 • 2 – 4 eiro, izvēloties tikai medicīnisko izmaksu segšanu;
 • 10 eiro, izvēloties bagāžas un lidojuma kavēšanās apdrošināšanu;
 • 15 – 20 eiro, izvēloties pilnu apdrošināšanas risku segumu, ieskaitot sporta inventāra bojājumu un tuvinieka ierašanos nelaimes gadījumā.

Šīs cenas ir provizoriskas, taču pārliecinoši pierāda, ka ārzemju ceļojumu apdrošināšana ir nevis bagāto cilvēku untums, bet universāli pieejams pakalpojums. Pat, izvēloties dārgāko polises variantu, apdrošināšanas prēmijas apjoms nepārsniedz summu, ko var viegli iztērēt gājienam uz kino un uzkodām kafejnīcā.

Ja ceļojumu apdrošināšana salīdzināt ar iespējamām neplānotajām izmaksām, izvēle ir acīmredzama. Ceļojuma apdrošināšana cenas ziņā ne tuvu nestāv tēriņiem ārzemju slimnīcā, un salīdzinoši neliela prēmijas iemaksa nodrošinās Tev piekļuvi ievērojamai apdrošināšanas atlīdzībai.

Vai tagad esi pārliecināts, ka ceļojuma apdrošināšana ir nepieciešama ikvienam ceļotājam, neatkarīgi no galamērķa un atpūtas veida?

Pienācis laiks uzzināt, kā pieteikties polisei un noformēt to tik ātri, cik vien iespējams!

Ceļojuma apdrošināšanas kalkulators: ievadi datus & saņem polisi pieteikšanās dienā!

Ceļojumu apdrošināšanas kalkulatori ir iekārtoti ļoti vienkārši – Tev tikai jāievada noteiktā informācija un jau pēc 30 sekundēm kalkulators parādīs, kādas apdrošināšanas opcijas Tev ir pieejamas.

Pieņemsim, ka piedāvājums Tevi apmierina un Tu vēlies iegādāties polisi. Tad mums Tev ir laba ziņa – ceļojumu apdrošināšana online aizņem tikai pāris minūtes, un polisi var saņemt, neizejot no mājām.

Lūk, kas Tev jāizdara, lai pasargātu sevi no lieka stresa brauciena laikā:

 • akceptē polises piedāvājumu, nospiežot pogu “iegādāties”, “pirkt” vai ikonu ar iepirkuma groza attēlu;
 • aizpildi klienta anketu, norādot kontaktinformāciju un apstiprinot polises izmantošanas noteikumus;
 • apmaksā pirkumu ar internetbankas starpniecību;
 • saņem rēķinu un polisi savā e-pastā, tiklīdz Tavs maksājums ir saņemts, un polise apstiprināta.

Tas arī viss – izdrukā polisi, ieliec to savā makā un sāc pakot somas!

Taču pirms došanās uz ārzemēm iesakām iepazīties ar polises izmantošanas nosacījumiem, par kuriem stāstām raksta turpinājumā!

3 soļi pie atlīdzības: kā izmantot ceļojuma apdrošināšanu?

Ja brauciena laikā tomēr atgadās kaut kas neparedzēts, Tev jāievēro noteikta darbību secība. Neuztraucies un neļauj stresam gūt virsroku, jo Tev jārīkojas saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības noteikumiem.

Lai saņemtu līgumā noteikto atlīdzību, polises īpašniekam:

 • jāsaņem negadījumu apliecinošie dokumenti. Atkarībā no situācijas, tā var būt izziņa no policijas, lidostas, viesnīcas, medicīniskās iestādes u.c.;
 • jāsaglabā visi čeki, kas apliecina medicīniskās manipulācijas, jaunu preču iegādi u.tml.;
 • jāpiesaka atlīdzība līgumā noteiktajā termiņā, kas parasti ir 30 dienas pēc polises beigu termiņa.

Vai esi jau pamanījis galveno apdrošināšanas polises izmantošanas nosacījumu?

Atlīdzība tiek izmaksāta pēc tam, kad esi atgriezies mājās, un atlīdzības noformēšana var aizņemt zināmu laiku. Tas nozīmē, ka, dodoties braucienā, Tavā rīcībā jābūt pietiekami lielai naudas summai, lai nepieciešamības gadījumā segtu visas neieplānotās izmaksas.

Iestājoties apdrošināšanas gadījumam, Tev vispirms jāapmaksā tēriņi no saviem līdzekļiem, bet atlīdzību par iztērēto saņemsi pēc atgriešanās mājās. Vienīgais izņēmums – medicīniskie tēriņi, kas pārsniedz noteiktu summu (aptuveni 100 eiro).

Šājā situācijā Tev jāsazinās ar apdrošinātāju, lai uzzinātu, kā rīkoties tālāk.

Atceries, ka apdrošinātājs nevarēs palīdzēt Tev acumirklī, bet izpildīs visas līgumā noteiktās saistības, kad būsi atgriezies Latvijā un pieteicis atlīdzību. Iepazīsties savlaicīgi ar apdrošināšanas līguma nosacījumiem, lai zinātu ne tikai savas tiesības, bet arī savus pienākumus!

Kā mēs varam Tev palīdzēt polises iegādē?

Lai Tev būtu vieglāk izvēlēties izdevīgāko polises piedāvājumu, mēs esam radījuši saprotamu un ērti lietojamu tiešsaistes rīku – apdrošināšanas polišu salīdzināšanas platformu.

Pie mums, Comparo, Tu varēsi ātri salīdzināt ceļojumu apdrošināšanas piedāvājumus, noskaidrot, kādas apdrošināšanas sabiedrības piedāvā šo pakalpojumu, un izvēlēties vienu vai vairākus apdrošinātājus, kas atbilst Tavām vēlmēm un iespējām.

Vienkārši atlasi uzņēmumus pēc sev aktuāliem parametriem un nepaies ne pāris minūtes, kad Tu jau zināsi, kādai polisei vērts pieteikties!

Mēs nepiedāvājam apdrošināšanas pakalpojumus, taču palīdzam ikvienam atrast viņam piemērotāko polises variantu. Labākā ceļojuma apdrošināšana ir tepat blakus – izmanto Comparo un apdrošini sevi internetā!

Scroll Up