Kategorijas

Noderīgi padomi tavā e-pastā!

 

Ārzemju interneta veikali: kāds ir Latvijas iedzīvotāju TOP-5?

cast_connected Pakalpojumi

Ja kādu preci nevar atrast Latvijā, gandrīz vienmēr tā ir pieejama ārzemju interneta veikalā. Milzīgs tirgus, viegla izvēle un salīdzinoši ātra piegāde ir galvenie iemesli, kāpēc cilvēki visā pasaulē pasūta visdažādākās preces starptautiskajos interneta veikalos.

Arī Latvijas iedzīvotāji nav izņēmums, taču zināšanas nāk ar pieredzi – pasūtot tiešsaistē pirmo reizi, var nākties pārmaksāt. Kā no tā izvairīties, kādi ārzemju interneta veikali ir labākie, un kā iepirkties sev par prieku, stāstām mūsu jaunajā rakstā! Lasi un atzīmē sev svarīgāko!

1. Aliexpress

Ražots Ķīnā – vēl nesen šāds apzīmējums liecināja par viduvēju kvalitāti, taču mūsdienās situācijas strauji mainās. Aliexpress interneta veikala panākumi liecina, ka Ķīnas ražojumi spēj iekarot pircēju sirdis visā pasaulē, Latviju ieskaitot.

Aliexpress priekšrocības ir:

 • multilingvistiskā vide. Veikala interfeiss ir pieejams 8 valodās (diemžēl latviešu valodā iepirkties nevarēs, taču vietnes angļu un krievu versijas strādā stabili);
 • zemas cenas. Apzīmējumu “zemas” jāuztver vistiešākajā nozīmē – interneta veikalā iespējams iegādāties preces divreiz lētāk nekā Eiropā;
 • milzīgs piedāvājums. Veikalā ir viss, sākot ar teju un kafiju un beidzot ar mājas dekoriem, sadzīves tehniku un baleta kurpēm.

Protams, Aliexpress nav paradīze zemes virsū, tāpēc pircējiem jārēķinās arī ar mīnusiem, piemēram:

 • primitīvi preču apraksti. Aliexpress nav veikals skaistas valodas cienītājiem – preču nosaukumi un apraksti ir minimālistiski, automatizētu tulkojumu dēļ tur klibo gramatika un stils;
 • ilgs piegādes laiks. Standarta piegāde uz Latviju aizņem aptuveni pusotru mēnesi;
 • liela iespēja uzdurties nekvalitatīvai precei. Vienādas preces pārdod dažādi pārdevēji, tāpēc pirms izvēlēties savu pakalpojuma sniedzēju, jātērē laiks atsauksmju lasīšanai.

Ja Tava izvēle ir lēti interneta veikali un esi gatavs gaidīt pirkumu ilgi, Aliexpress neliks vilties – vienkārši esi uzmanīgs un adekvāti novērtē piedāvājumu.

2. Ebay.co.uk

Ebay.co.uk jeb interneta veikala Ebay britu nodaļā pircējiem ir pieejamas visdažādākās preces, ko pārdod nevis Ebay uzņēmums, bet preču īpašnieki. Ebay darbības princips ir interneta izsoles, kas ļauj potenciāliem pircējiem tirgoties par preci. Ebay.co.uk vietnē iespējams nopirkt arī antikvārus priekšmetus, retas preces, kas vairs nav pieejamas nevienā lokālā veikalā. Pie platformas priekšrocībām attiecas arī:

 • iespēja veikt likmes 24/7 režīmā;
 • zināms izsoles termiņš, parasti 30 dienas;
 • labs piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvars, kas garantē izdevīgas cenas;
 • operatīva piegāde ES robežās.

Ebay platformas var šķist drusku haotiskas tiem apmeklētājiem, kuri nav pieraduši pie izsolēm un grib vienkārši iegādāties preci par konkrētu un nemainīgu cenu. Taču izsoles principu nevar uzskatīt par trūkumu – tā ir interneta veikala specifika, ko var ļoti ātri saprast, ja vien velta laiku veikala noteikumu izpētei.

3. Wish

Lēti interneta veikali parasti tirgo Ķīnā ražotās preces. Tas ir arī Wish platformas piedāvājums, kur mazie ražotāji pārdod savas preces starptautiskajai auditorijai. Wish priekšrocība ir samērā zemas cenas, taču pasūtījumu piegādes laiks var sasniegt par vienu mēnesi un vairāk.

Interneta veikalā ir atrodamas preces sievietēm un vīriešiem, elektronika un rotaslietas. Vairumā gadījumu tie nav zīmolu ražojumi, bet to kopijas. Tāpat kā Aliexpress, arī Wish lietotājiem jāvelta laiks piedāvājumu izpētei un atsauksmju lasīšanai. Nav ieteicams pirkt pirmo šķietami simpātisko preci bez pārdevēja profila pārbaudes.

Lielākais Wish mīnuss ir nepieciešamība reģistrēties, lai apskatītu piedāvājumu un pašu platformu. Nereģistrētie mājaslapas apmeklētāji nevar aplūkot nevienu sadaļu, tāpēc potenciāliem pircējiem jātērē laiks reģistrācijai. No otras puses, Tu vari zibenīgi ienākt mājaslapā, izmantojot savu kontu sociālajos tīklos.

4. Sportsdirect

Par Sportsdirect veikalu ir dzirdējis teju ikviens aktīvās atpūtas entuziasts, jo tas ir viens no lielākajiem sporta apavu, apģērbu un piederumu veikaliem Eiropā. Ir ne mazums iemeslu izvēlēties Sportsdirect:

 • labs kvalitatīvu sporta preču piedāvājums: veikalā ir Nike, Adidas, Puma, Jack Jones, Karrimor, kā arī Pierre Cardin, Lee Cooper un citi zīmoli;
 • viegla meklēšana un ātra pasūtīšana;
 • mūsdienīga pieeja norēķiniem – pirkumu var apmaksāt arī ar PayPal un Apple Pay sistēmu.

Pie veikala trūkumiem var attiecināt salīdzinoši augstu piegādes maksu – 2018. gadā tā ir no 11,99 eiro par pasūtījumu. Lai gan jau vairākus gadus Sportdirect tīkls strādā arī Latvijā, interneta veikalā pasūtītās preces tiek piegādātas no Lielbritānijas noliktavām, tāpēc piegādes izmaksas ir augstas.

Vēl viens mīnuss – preču cenas. Sportsdirect noteikti nav lēts interneta veikals, jo tas tirgo zīmolu preces, kas nevar būt satriecoši lētas. Taču interneta veikalā regulāri tiek rīkotas akcijas, tāpēc iegādāties Puma un Nike apģērbu un apavus var arī ar labu atlaidi.

5. Everything5pounds

Britu interneta veikals, kas tirgo sieviešu, vīriešu un bērnu apģērbus un apavus, preces mājai, somas un aksesuārus. Katras preces cena ir piecas mārciņas – aptuveni 5,60 eiro. Par spīti zemo cenu politikai, veikalam ir laba reputācija pircēju vidū. Preču klāstā iespējams atrast bezzīmolu preces, kas parasti tiek piedāvātas apģērbu katalogos un tirgū, kā arī zīmolu pagājušo sezonu ražojumus. Atšķirībā no daudziem citiem lētiem interneta veikaliem, Everything5pounds tirgo ne tikai Ķīnas preces.

Iepērkoties Everything5pounds, jāatceras, ka pirkuma kopējās izmaksas būs augstākas. Ārzemju interneta veikali, kas sūta uz Latviju, izmanto divus piegādes cenas aprēķinus – atkarīgus no attāluma un no svara. Everything5pounds izvēlas pēdējo variantu un piegādā Latvijā, sākot ar aptuveni 4,50 eiro par sūtījumu.

Protams, mēs esam pieminējuši tikai dažus no pasaulē un Latvijā pazīstamajiem interneta veikaliem. Tu pats noteikti vari papildināt Comparo sarakstu ar vismaz pāris nosaukumiem. Mūsu topā ir iekļauti pārbaudīti un droši ārzemju interneta veikali, taču, ja Tu iepērcies citās platformās, ieteicams veltīt laiku veikala drošības pārbaudei. Kā to izdarīt un kā nepārmaksāt par pirkumiem, stāstām raksta noslēgumā!

Ārzemju interneta veikali: drošības instrukcija

Tiešsaistē var atrast brīnumlietas, taču pirms spiest podziņu “pirkt”, pārliecinies ka pirkums var tikt piegādāts uz Latviju. Ārzemju interneta veikali, kas sūta uz Latviju, ir gandrīz visi starptautiskie, lielie tirgus līderi, bet vidējā un mazā izmēra veikaliņi var nepiedāvāt šādu pakalpojumu vai pieprasīt par piegādi pārāk lielu samaksu.

Vēl viens svarīgs kritērijs ir Latvijas iedzīvotājiem piemērota maksājumu sistēma. Iepērkoties Amazon, Aliexpress, Ebay u.c. interneta veikalos, šāda problēma neparādīsies, taču uz vietējo tirgu orientētās e-komerces platformas var sagādāt nepatīkamu pārsteigumu. Piemēram, pērkot preces Krievijas interneta veikalos, Latvijā izsniegtās Visa un Master Card norēķinu kartes var nestrādāt. Šajā gadījumā jāizmanto starptautiskā elektronisko norēķinu sistēma (WebMoney, Paypal u.tml.) vai jāmeklē vajadzīgā prece citur.

Un, protams, interneta veikalos ir spēkā tādas pašas atlaides un īpašie piedāvājumi kā ikvienā lokālā veikalā un tirdzniecības centrā. Lai nepārmaksātu par pirkumiem, ieteicams pierakstīties veikala reklāmas saņemšanai. Ja izmantosi mūsdienīgu e-pasta serveri, piemēram, Gmail, reklāmas paziņojumi tiks uzglabāti speciālajā sadaļā un nepiesārņos Tava e-pasta pamatkasti.

Ārzemju interneta veikali atver pieeju gandrīz neierobežotai preču izvēlei. Pasūti tiešsaistē ikdienai un svētkiem, iepriecini ar dāvanām draugus un bērnus, bet neaizmirsti par drošības pasākumiem un pārdomātu pieeju pirkumiem. Dalies ar šo rakstu sociālajos tīklos un vairo noderīgas zināšanas!


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)

Scroll Up