KASKO apdrošināšana– vēl mazāk risku, vēl drošāka braukšana!

Apdrošināšana ir īpaši aktuāla cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ar personīgo automašīnu, jo riska situācijas uz ceļa gādās pietiekami bieži.

Pilnu drošības sajūtu autoīpašniekiem sniedz KASKO polise – auto apdrošināšanas veids, kas pieejams ikvienam interesentam.

Mēs, Comparo, palīdzēsi Tev noskaidrot, kas ir KASKO, kā tas var palīdzēt un kā noformēt to maksimāli izdevīgi – iepazīsties ar mūsu padomiem un izvēlies labāko KASKO variantu!

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!

KASKO polise

comparo_lv;comparo_lv;EDixT13UKC
ApdrošinātājsVērtējumsDarba laiks
0
8:30 - 17:30nestrādā
0
8:30 - 17:00nestrādā
0
8:30 - 17:30nestrādā
0
8:30 - 17:30nestrādā
0
8:30 - 17:00nestrādā
0
9:00 - 17:30nestrādā
0
8:30 - 17:30nestrādā
0
9:00 - 18:00nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:00nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:00nestrādā
Darba laiks9:00 - 17:30nestrādā
Darba laiks8:30 - 17:30nestrādā
Darba laiks9:00 - 18:00nestrādā

KASKO apdrošināšana – brīvprātīga investīcija savā drošībā

Atšķirībā no OCTA, apdrošināšana KASKO nav saistoša ikvienam autoīpašniekam. To neregulē likums, tāpēc katrs cilvēks var pats izvēlēties, iegādāties KASKO polisi vai ne. Daudzi cilvēki paļaujas tikai uz OCTA apdrošināšanu un savām vadītāja prasmēm, domājot, ka papildu apdrošināšana ir vien veltīga naudas tērēšana. Vai viņiem ir taisnība? Nē!

Ja OCTA apdrošināšana ir transportlīdzekļa pamataizsardzība, KASKO polises vērtība izpaužas pilnvērtīgā drošības tīklā, kas pasargā Tavu automašīnu no visdažādākajiem nelaimes gadījumiem, no ceļu satiksmes negadījuma līdz nozagšanai un citām ekstrēmām nepatikšanām.

Tu vari uzdot jautājumu: “bet vai nepietiek ar to, ka ir apdrošināta mana civiltiesiskā atbildība?” Patiešām, OCTA polise atbrīvo Tevi no nepieciešamības segt nelaimes gadījuma izmaksas no savas kabatas, bet kas parūpēsies par Tava auto remontu, Tavu ārstēšanos un Tavām personīgām, ar negadījumu saistītajām, izmaksām? Šādu atbalstu garantē KASKO apdrošināšana.

Līdz ar to, jautājums nav OCTA vai KASKO. Bez obligātās apdrošināšanas neiztikt nevienam autoīpašniekam, bet KASKO polisi var noformēt brīvprātīgi. Neatsakies no iespējas nodrošināt sev sirdsmieru jebkurā ceļa situācijā!

OCTA atlīdzības izmaksa

Tā var būt vajadzīga dažādās situācijās. Apdrošinātājs izmaksā atlīdzību, ja satiksmes incidenta dēļ polises īpašnieks:

 • ir sabojājis luksoforu vai ceļu remonta aprīkojumu;
 • ir radījis kaitējumu citas personas materiālajam īpašumam: automašīnai, veikala vitrīnai, motociklam, ritenim u.c.;
 • ir notriecis kājāmgājēju vai riteņbraucēju un radījis kaitējumu cietušā veselībai.

OCTA atlīdzība tiek izmantota, lai segtu remonta, ārstēšanas un rehabilitācijas izmaksas, lai kompensētu cietušajiem materiālo kaitējumu, darba un ienākumu zaudēšanu. Taču OCTA nav vienīgais auto apdrošināšanas variants – papildus OCTA ikviens autoīpašnieks var noformēt arī KASKO polisi. Vai vērts pieteikties abām polisēm vienlaicīgi? Skaidrojam tālāk!

Auto apdrošināšanas veidi: OCTA un KASKO

Teju ikviena apdrošināšanas sabiedrība piedāvā savem klientiem divus auto apdrošināšanas variantus – OCTA un KASKO. Tie nav savstarpēji aizvietojami, un katrai polisei ir savas izmantošanas robežas. Būtībā, kas ir OCTA un KASKO? Transportlīdzekļa apdrošināšanas veidi, atbildēs vidējais cilvēks, un kļūdīsies. Patiesībā, tikai KASKO ir transportlīdzekļa apdrošināšana, jo OCTA apdrošināšana attiecas uz transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību. Ko tas nozīmē?

OCTA – obligāta apdrošināšana ar ierobežotām izmantošanas iespējām

OCTA apdrošināšana ir obligāta ikvienam autoīpašniekam, un braukšana bez OCTA polises ir sodāma rīcība. OCTA polisi izmanto, lai segtu kaitējumu, kas radies ceļu satiksmes negadījuma dēļ, un šai polisei ir būtiski ierobežojumi. Atlīdzība tiek izmaksāta:

 • tikai cietušajām pusēm, fiziskajām un juridiskajām personām;
 • tikai pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Galvenais OCTA trūkums ir tas, ka apdrošināšana neattiecas uz transportlīdzekli. Ja Tu izraisīsi ceļu satiksmes negadījumu, apdrošināšanas kompānija izmaksās atlīdzību cietušajiem, taču Tev būs jāsedz sava auto remonts par saviem līdzekļiem. Tāpat OCTA nepalīdzēs, ja Tavs auto tiks nozagts vai tam tiks nodarīts cita veida kaitējums.

Papildu OCTA ierobežojums ir vienots apdrošināšanas komplekts. Izvēloties OCTA, Tu nevari pielāgot apdrošināšanas variantu savām vajadzībām, vēlmēm un dzīves plāniem, jo OCTA apdrošināšanas prēmija tiek aprēķināta pēc sarežģītas formulas, ko nevar ietekmēt klients. Aicinām uzzināt vairāk par obligāto auto apdrošināšanu šeit!

TOP situācijas, kad bez KASKO neiztikt

Kas var notikt ar auto, izņemot ceļu satiksmes negadījumu? Patiesībā, desmitiem dažādu situāciju, kas rada gan uztraukumu, gan pavisam reālus negaidītus tēriņus.

Lūk, kādās situācijās apdrošinātāji Latvijā visbiežāk izmaksā KASKO atlīdzības:

 • logu stiklu bojājumi;
 • salūzušās automašīnas transportēšana uz remonta punktu;
 • automašīnas vai tās piederumu zādzība;
 • pārsistas riepas;
 • ieliekti riteņa diski;
 • bojāts krāsojums;
 • ugunsgrēks mašīnā;
 • sadursme ar dzīvnieku;
 • smagu priekšmetu krišana uz automašīnas jumta;
 • automašīnas aprīkojuma zādzība.

Un tas viss, neieskaitot atlīdzības pēc ceļu satiksmes negadījumiem, ko arī apdrošina KASKO polise. Ja OCTA polise tiek izmantota, lai segtu materiālo kaitējumu cietušajiem, tad KASKO apdrošināšanas izmaksas var izmantot arī savas automašīnas remontam, savai ārstēšanai un savu tēriņu segšanai.

KASKO nodrošina nepieciešamo finanšu atbalstu arī tad, ja Tu esi ceļu satiksmes negadījuma vaininieks. Vai tagad esi pārliecināts, ka KASKO apdrošināšana ir nevis untums, bet gudra un pārdomāta investīcija savā nākotnē? Pienācis laiks noskaidrot, kā ir iekārtota KASKO polise, kas var to noformēt un kādām niansēm jāpievērš uzmanība!

Kādi mēdz būt KASKO apdrošināšanas piedāvājumi?

Iegādāties KASKO polisi var ikviens cilvēks, kurā īpašumā ir:

 • automašīna;
 • motocikls;
 • autobuss;
 • traktortehnika;
 • piekabe.

KASKO polisei ir tikai viens nopietns ierobežojums – transportlīdzekļa vecums. Apdrošināt var ikvienu transportlīdzekli, kas nav vecāks par 20 gadiem. Izņēmumi – sporta mašīnas un ekskluzīvi auto, kuru vecums krietni pārsniedz 20 gadus, bet kas netiek aktīvi izmantotas ikdienas braucienos.

a Tu esi šādas mašīnas īpašnieks, par KASKO nosacījumiem vari vienoties ar apdrošinātāju individuāli. Ne katrs apdrošināšanas uzņēmums piekritīs apdrošināt šāda tipa auto, taču, pameklējot drusku ilgāk, apdrošināšanas variantu var atrast arī nestandarta automašīnai.

Pirms pieteikšanās polisei ir jāatbild uz svarīgu jautājumu – vai KASKO polises ir identiskas? Vai KASKO motociklam, vieglajai automašīnai un traktoram ir vienādas? Nē, taču polises nianses ir atkarīgas ne tikai no apdrošināšanas objekta, bet arī no daudziem citiem faktoriem. Parunāsim par tiem detalizētāk!

Kā pārbaudīt OCTA derīguma termiņu?

Pārbaudīt OCTA online var minūtes laikā, taču par to var itin viegli aizmirst, īpaši, ja OCTA tiek noformēta uz 12 mēnešiem. Iesakām izmantot parocīgu risinājumu – uzstādi OCTA atgādinājumu, un Tavs apdrošinātājs nosūtīs Tev īsziņu, kad polises derīguma termiņš tuvosies beigām. Parasti atgādinājums tiek sūtīts 10 – 15 dienas pirms termiņa beigām.

Personīgais auto var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti, taču tas ir saistīts ar nopietnām izmaksām. Ikviena autoīpašnieka obligāto tēriņu sarakstā ir OCTA polise, tāpēc daudzi meklē, kur ir pieejama lēta OCTA. Vai tas ir arī Tavs mērķis? Tad uzzini, kā nopirkt OCTA maksimāli izdevīgi!

KASKO cenas aprēķināšana: viss, kas Tev jāzina par savas polises izmaksām

Gan OCTA, gan KASKO cenu veido sarežģīts apdrošināšanas algoritms, kurā ir iekļauti vairāki faktori – gan transportlīdzekļa raksturojumi, gan autoīpašnieka braukšanas vēsture. KASKO algoritms ir sarežģītāks, jo šai polisei ir daudz lielāks risku segums nekā OCTA. Tātad, cik maksā KASKO un kas veido šo cenu?

Mērķis: aprēķināt KASKO izmaksas

Apdrošināšanas prēmijas apjoms ir atkarīgs no tā, cik augsts ir nelaimes gadījuma risks. Lai aprēķinātu riska varbūtību, apdrošinātājam jāzina oficiāla informācija par mašīnu, jo KASKO kalkulators nereģistrētam auto var parādīt tikai ļoti aptuvenas polises izmaksas. Bet, ja Tavs auto ir reģistrēts, droši izmanto iespējas aprēķināt KASKO online!

Auto parametri: vecums, vērtība, izmantošanas mērķis

Transportlīdzekļa apdrošināšana sākas ar automašīnas izvērtēšanu. Nozīme ir mašīnas zīmolam, modelim, vērtībai un vecumam. Jo vecāka ir automašīna, jo lielāks salaušanas un dažādu bojājumu risks. Vairums apdrošināšanas sabiedrību piedāvā KASKO polises mašīnām, kas nav vecākas par 20 gadiem.

Tas, cik maksā KASKO, atkarīgs arī no automašīnas izmantošanas mērķa. Polises cena būs atšķirīga, ja mašīnu vēlies izmantot:

 • privātiem ikdienas braucieniem;
 • pasažieru pārvadāšanai;
 • jauno vadītāju apmācībām;
 • kā taksometru.

Salīdzinoši lētas KASKO ir pieejamas ģimenes automašīnām, bet, jo intensīvāka ir auto ekspluatācija, jo lielākas ir polises izmaksas. Tikpat liela nozīme ir mašīnas izmantošanas vietai. Apdrošinātāji piedāvā izvēlēties KASKO darbības robežas:

 • Latvijā;
 • Baltijā;
 • Eiropā;
 • NVS valstīs.

KASKO aprēķins iekļauj arī informāciju par autoīpašnieka braukšanas vēsturi un vadītāja reputāciju. Vai zini, kas ietekmē Tavas polises cenu?

Autoīpašnieka raksturojums: vecums, stāžs, pieredze

KASKO cenas kalkulators ņem vērā gan autoīpašnieka, gan jaunākā auto lietotāja vecumu. Kāpēc tā? Jo ģimenē vienu automašīnu var izmantot gan vecvecāki, gan jaunieši, kuri tikko ieguvuši braukšanas tiesības. Braukšanas stils, braucienu maršruti un attieksme pret automašīnu dažādu paaudžu pārstāvjiem var būt ļoti atšķirīga, tāpēc vecumam ir nopietna ietekme uz KASKO polises cenu.

KASKO cena ir atkarīga arī no vadītāja braukšanas stāža un reputācijas. Jo uzmanīgāks vadītājs Tu esi, jo zemākas būs polises izmaksas, jo apdrošinātājs redz, ka var Tev uzticēties. Savukārt liels soda punktu skaits un izraisītie ceļu satiksmes negadījumi paaugstina polises cenu.

Cik Tu esi gatavs ieguldīt sava auto apdrošināšanā?

Lai noskaidrotu, cik maksā KASKO apdrošināšana, nedrīkst aizmirst par vēl vienu svarīgu faktoru – pašrisku jeb Tavu līdzdalību apdrošināšanā. Šajā aspektā KASKO cenas kalkulators strādā ļoti vienkārši – jo lielāka ir Tava līdzdalība, jo lētāka ir polise. Piemērs:

 • polise ir noformēta ar pašrisku 200 eiro;
 • negadījuma izmaksas ir 1000 eiro;
 • apdrošinātājs sedz izmaksas 800 eiro apmērā, pārējo sedz polises īpašnieks.

Pašriska apjoms ir atkarīgs no tā, kādiem riskiem to piemēro, kā arī no automašīnas vecuma. Piemēram, daži apdrošināšanas uzņēmumi piedāvā 0% pašrisku jauniem auto – zādzības gadījumā īpašnieks saņem pretī līdzvērtīgu automašīnu. KASKO kalkulators sniedz orientējošu polises cenu, atkarībā no izvēlētajiem parametriem – eksperimentē un salīdzini KASKO ar dažādiem pašriskiem un dažādiem riska segumiem!

Vēl dažas svarīgas piezīmes par KASKO

Autoīpašnieki, kuri iepriekš nav izmantojuši KASKO apdrošināšanu, bieži jautā – vai pieejama KASKO uz 3 mēnešiem? Atšķirībā no OCTA, ko var iegādāties uz 3, 9 vai 12 mēnešiem, KASKO ir ilgtermiņa apdrošināšana. KASKO aprēķins liecina – nav vērts iegādāties dārgu polisi uz īsu laiku, jo visdrīzāk šajā periodā apdrošināšanas gadījums neiestāsies, un nauda būs iztērēta veltīgi. Savukārt ilgtermiņā KASKO apdrošināšana var paglābt autoīpašnieku no negaidīti lieliem tēriņiem.

Pārbaudīt KASKO derīguma termiņu var internetā, apdrošinātāja mājaslapā vai oficiāli atzītā vietnē, kas ņem informāciju no apdrošināšanas datubāzēm. Lai noskaidrotu, kāds ir Tavas KASKO derīguma termiņš, ievadi meklēšanas formā auto reģistrācijas un reģistrācijas apliecības numuru un saņem informāciju jau pēc pāris sekundēm.

Vērts atzīmēt, ka, lai gan KASKO cenas ir augstākas nekā OCTA polises izmaksas, ilgtermiņā KASKO ir izdevīgs ieguldījums. Ja Tu esi šoferis ar stāžu, noteikti esi pamanījis, ka pēdējā laikā OCTA cenas ir ievērojami palielinājušas. Tā kā OCTA ir obligātā apdrošināšana, apdrošināšanas sabiedrības var pieprasīt lielākas prēmijas, jo bez OCTA neiztikt nevienam vadītājam. Savukārt KASKO nozarē valda lielāka konkurence par klientu, tāpēc Tu itin viegli atradīsi izdevīgus piedāvājumus ar plašo risku segumu. Papildu iemesls izvēlēties KASKO ir iespēja norēķināties par polisi pa daļām – savlaicīgi vienojoties ar apdrošinātāju, Tu varēsi veikt iemaksas par polisi reizi mēnesī vai reizi kvartālā.

Kopējās KASKO izmaksas nemaz nav tik lielas, salīdzinājumā ar tēriņiem, kas sagaida neapdrošinātu autoīpašnieku pēc nelaimes gadījumā vai auto nozagšanas. Salīdzini KASKO riska segumu ar savām iespējām tikt galā ar neparedzētām nepatikšanām – kas sniedz lielāku drošību sajūtu? KASKO apdrošināšana cenas ziņā noteikti ir zemāka nekā jauna auto iegāde – atceries par to, ja izlemsi paļauties uz veiksmi, nevis uz polisi!

Lētāka OCTA ir pieejama autovadītājiem, kuri neapdraud citus satiksmes dalībniekus un brauc bez negadījumiem. Vērts atzīmēt, ka soda punkti nav cieši saistīti ar BM klasi, jo soda punkti tiek piešķirti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kas ne vienmēr izraisa avārijas un materiālo kaitējumu.

Var secināt, ka apdrošināšana OCTA nav standartizēts pakalpojums, kas ikvienam pieejams par vienu un to pašu cenu. Vai tas nozīmē, ka Tev uzreiz jādodas pie brokeriem, lai uzklausītu viņu piedāvājumus? Nē, jo gūt nojausmu par Tev pieejamajām OCTA cenām var arī mājās!

Pārbaudi, pirms iegādājies!

KASKO noteikumi ir samērā vienkārši, tāpēc Tev nav jātērē stundas, lai iedziļinātos polises līguma detaļās. Taču pirms sūtīt apdrošināšanas uzņēmumam polises pieteikumu, vērts pārliecināties, ka tas ir aizpildīts pareizi, un ka neesi palaidis garām neko svarīgu. Tā kā KASKO polise tiek individuāli pielāgota tās īpašnieka vajadzībām, Tu vari pats atzīmēt vēlamo risku segumu. Neaizmirsti, ka ar KASKO palīdzību var apdrošināt:

 • ne tikai automašīnu, bet arī piekabi, velosipēda turētāju un pašu velosipēdu, jumta bagāžnieku. Ja Tu bieži dodies braucienos vai esi aktīvās atpūtas piekritējs, šāda apdrošināšana būs Tev noderīga;
 • auto aizvietošanu ar nomas auto zādzības vai citu kaitējumu gadījumā. Ja Tev ir svarīgi vienmēr būt pie stūres, papildus riska apdrošināšana būs noderīga;
 • hidrotrieciena risku. Iebraukšana peļķē var radīt tikpat lielu kaitējumu mašīnai kā sadursme ar dzīvnieku, tāpēc vērts apdrošināties arī pret šo risku, īpaši, ja bieži pārvietojies pa lauku ceļiem.

octa cenu salīdzināšana

Vai ir vēl kaut kas, par ko būtu jāzina topošam KASKO īpašniekam? Jā, tā ir obligāta automašīnas drošības sistēma. Lai saņemtu KASKO polisi, Tev vispirms jāaprīko savs auto ar signalizāciju. Tas tiek prasīts, jo arī autoīpašniekam jāsniedz sava artava mašīnas apdrošināšanā.

Parasti apdrošinātāji neprasa, lai transportlīdzeklis būtu aprīkots ar sarežģītu un dārgu drošības sistēmu, taču bez kvalitatīvas signalizācijas neiztiks nevienam vadītājam. Apdrošināšanas sabiedrība, no savas puses, atlīdzinās kaitējumu, taču Tev jābūt gatavam nodrošināt sava auto minimālo aizsardzību.

Vai tagad esi pārliecināts, ka KASKO polise ir nevis lieka naudas tērēšana, bet iespēja pilnvērtīgi aizsargāt savu transportlīdzekli? Tad pienācis laiks uzzināt, kur un kā nopirkt KASKO.

OCTA kalkulators pēc auto numura palīdzēs Tev maksimāli ātri uzzināt aptuvenu polises cenu pie konkrēta apdrošinātāja. Ja OCTA pārbaude pēc numura Tevi apmierina, sazinies ar apdrošinātāju, lai saņemtu pilnvērtīgu polises piedāvājumu.

Tu jau esi gatavs nopirkt OCTA? Tad Tev palikuši pēdējie soļi pie obligātās apdrošināšanas polises. Lai veiksmīgi noformētu OCTA salīdzini ne tikai dažādus piedāvājums, bet arī dažādas iegādes iespējas!

Kur pirkt KASKO? Divi varianti mūsdienu autovadītājam

Mūsdienās automašīnas apdrošināšana nemaz nav laikietilpīga nodarbe – ja vien Tev ir pieeja internetam, sev piemēroto polises variantu varēsi atrast vienas dienas vai pat vienas stundas laikā. Kur meklējami KASKO piedāvājumi? Tev ir divi varianti.

Pirmais – vērsties pie apdrošināšanas sabiedrībām. Šāds risinājums var būt labs, ja:

 • Tu jau esi izmantojis viņu pakalpojumus un esi apmierināts ar to kvalitāti;
 • konkrētam apdrošinātājam ir labas KASKO atsauksmes;
 • Tu esi pārbaudījis KASKO cenu apdrošinātāja mājaslapā.

Protams, ne vienmēr apdrošinātāja laba reputācija un draudzīga cenu politika garantēs labu individuālu piedāvājumu. Izvēloties otro KASKO iegādes variantu, saņemsi lielāku piedāvājumu skaitu un nodrošināsi sev plašākas izvēles iespējas.

Otrais variants ir izmantot apdrošināšanas brokeru pakalpojumus. Brokeri apkopo informāciju no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām un piedāvā uzreiz vairākus KASKO variantus. Lai saņemtu individuālus piedāvājumus, Tev jāizmanto KASKO apdrošināšanas kalkulators – parocīgs tiešsaistes rīks, kas analizē sniegto informāciju un aprēķina iespējamas KASKO cenas pie dažādiem apdrošinātājiem.

KASKO kalkulators online apstrādā informāciju pāris sekunžu laikā, tāpēc apdrošināšanas piedāvājumus saņemsi ļoti ātri. Kad būs izvēlējies piemērotāko variantu, KASKO online varēsi noformēt tajā pašā dienā – vienkārši aizpildi klienta anketu, samaksā nepieciešamo summu un saņem polisi savā e-pastā.

Auto apdrošināšana ir investīcija ne tikai savā nākotnē, bet arī savā finanšu drošībā. Laikus noformējot KASKO polisi, Tu izvairīsies no lieliem tēriņiem un varēsi pielāgot apdrošināšanas nosacījumus savai automašīnai, ikdienas paradumiem un citiem faktoriem – šādu brīvību sniedz tikai KASKO!

Izmanto mūsu mājaslapu, lai uzzinātu, kur pieejama lētākā KASKO apdrošināšana, un kādiem brokeriem ir izdevīgākie nosacījumi!

Scroll Up