Ceļotāja enciklopēdija: – viesnīcas un citas naktsmītnes Latvijā un kaimiņvalstīs

Kas vajadzīgs labam ceļojumam? Protams, tā saplānota programma katrai ceļojuma dienai, lielisks garastāvoklis un saulains laiks, taču ir vēl viens vitāli nozīmīgs faktors – komfortabla naktsmītne.

Mūsdienās viesnīcas ir kļuvušas daudzveidīgas, tāpēc sev piemērotu naktsmītni viegli atradīs ceļotāji ar dažādu budžetu un prasībām.

Mēs, palīdzēsim Tev uzzināt, kā izvēlēties viesnīcas Latvijā un kaimiņvalstīs, kādām viesnīcām vērts pievērst uzmanību, un kā atšķirt patiešām izdevīgu naktsmītnes piedāvājumu no reklāmas trikiem.

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!


Booking.com

Viesnīcu rokasgrāmata: kas Tev jāzina, lai izvēlētos lielisku naktsmītni Baltijas valstīs

Gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā viesnīcu un tūrisma nozare ir attīstītas labā līmenī.

Protams, plašākā izvēle ir atrodama galvaspilsētās, taču arī viesnīcas Valmierā, viesnīcas Saldū un naktsmītnes kaimiņvalstu mazpilsētās nodrošina patīkamu atpūtu ikvienam ceļotājam.

Pastāstīsim vairāk par to, kā orientēties viesnīcu piedāvājumā!

Tīkla viesnīca: pārbaudīta kvalitāte & individuāla pieeja

Vairāki starptautiskie viesnīcu tīkli ir atvēruši viesnīcas Baltijas valstīs. Pašlaik Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji un šo valstu ārzemju viesi var baudīt kvalitatīvu atpūtu šādu tīklu viesnīcās:

 • Hilton;
 • Marriott;
 • Rixwell;
 • Wellton;
 • Accor;
 • Mogotel;
 • Tallink u.c.

Ko nozīmē tīkla viesnīca? Ka viesnīca pieder lielam starptautiskam biznesa tīklam, kas gan nenozīmē, ka visas tīkla viesnīcas visās valstīs un pilsētās ir vienādas. Gluži otrādi, ikvienai viesnīcai tiek meklēts savs stils.

Piemēram, Tallink Hotel Rīgā tika veidots ar domu radīt dienvidniecisku iespaidu, kas atgādinātu viesiem par svelmainu Andalūziju.

Uzreiz gribam vērst Tavu uzmanību tam, ka tīkla viesnīca nebūt nav ekvivalents lētai viesnīcai. Daži viesnīcu tīkli piedāvā samērā lētus standarta klases numuriņus, citi orientējas uz augstākām prasībām un piedāvā oriģinālu numuriņu dizainu un dažnedažādas ekstras.

Tīkla viesnīcas ir laba izvēle, ja gribi veltīt naktsmītnes meklējumiem pēc iespējas mazāk laika, un vēlies saņemt kvalitatīvu servisu bez laikietilpīgas viesnīcu salīdzināšanas. Protams, mēs iesakām jebkurā gadījumā izpētīt vismaz 2 – 3 tīkla viesnīcu piedāvājumus.

Budžeta viesnīca: viss nepieciešamais par draudzīgu cenu

Budžeta standarta numuriņi, vienkāršs dizains un pieticīgas brokastis – šādu servisu piedāvā daudzas viesnīcas, kuru mērķauditorija ir nevis turīgi tūristi, bet vietējie iedzīvotāji, cilvēki īsos darījumu braucienos un citi taupīgi ceļotāji.

Budžeta viesnīcas ir īpaši izplatītas mazpilsētās, kur tūristu plūsma nav sevišķi liela. Viesnīcas Jēkabpilī, viesnīcas Jelgavā, viesnīcas Rēzeknē ir pieejamas par draudzīgām cenām.

Tāpat arī dažas Ventspils viesnīcas, Liepājas viesnīcas un naktsmītnes citās lielās pilsētās piedāvā standarta servisu plašam viesu lokam.

Dizaina viesnīca: nestandarta vizuālais izskats + top līmeņa apkalpošana

Pēdējo gadu laikā dizaina viesnīcas ir ne tikai piepildījušas Baltijas valstu galvaspilsētas, bet arī spērušas soli tālāk un tagad ir pieejamas arī mazpilsētu iedzīvotājiem un viesiem.

Latvijā dizaina viesnīcas ir īpaši pieprasītas populārākajās gleznainās mazpilsētās – viesnīcas Kuldīgā, viesnīcas Siguldā un viesnīcas Cēsīs piedāvā lielisku atpūtu neierastā interjerā.

Pozitīvi ir tas, ka dizaina naktsmītnes Rīgā ir pieejamas ne tikai Vecrīgā, Klusajā centrā un citos prestižajos rajonos, bet arī Daugavas kreisajā krastā.

Pārdaugava pakāpeniski pārvēršas par vietu, kur meklēt jaunas idejas, un dizaina viesnīcas lieliski sader ar Āgenskalna mierpilnu dabu un Kalnciema ielas rosīgumu.

Dizaina viesnīcas gaida viesus arī Tallinā un Viļņā. Iesakām pievērst uzmanību viesnīcām, kas atrodas vecpilsētā, jo dizaina viesnīcas itin bieži tiek izvietotas vecajos namos, katram numuriņam tiek izveidots īpašais dizains, un viesi var baudīt lieliskus loga skatus un garšīgas brokastis.

Kādas vēl viesnīcas ir meklējamas Baltijas valstīs? SPA viesnīcas, lauku viesu nami, viesnīcas ezera krastā un daudzi citi varianti sagaida ceļotājus ar dažādām vēlmēm, sapņiem un finanšu iespējām.

Bet tagad parunāsim par to, kā meklēt viesnīcu Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, un kas jāņem vērā, lai atrastu kvalitātes un cenas līdzsvaru!

Viesnīcas Latvijā

Plašākais viesnīcu piedāvājums Latvijā, protams, ir galvaspilsētā. Viesnīcu nozare ir labi attīstīta arī citās lielākajās pilsētās – viesnīcas Liepājā, viesnīcas Ventspilī un viesnīcas Daugavpilī ir piemērotas gan vientuļiem ceļotājiem, gan ģimenēm un pāriem.

Citi populāri ceļamērķi, tādi kā Kuldīga, Cēsis un Sigulda, nav pārpildīti ar viesnīcām savu nelielu izmēru dēļ, taču piedāvā interesantas naktsmītnes ar patīkamām ekstrām – SPA, restorānu, bāru, meža skatiem utt.

Karstā tūrisma sezona Latvijā ir vasara, un labas viesnīcas tiek izpirktas samērā ātri. Vēl viens rosīgais laika periods ir Ziemassvētki, bet rudenī un agrā pavasarī ir vērojama viesu skaita samazināšanās – tāpat kā citās Eiropas valstīs.

Ja vēlies doties atpūsties vasarā, pārbaudi, vai pilsētā vai tās tuvumā notiek kādi festivāli, svētki un citas aktivitātes, kas piesaista lielu cilvēku plūsmu.

Piemēram, kad jūlija beigās tiek svinēti vīna svētki Sabilē, ieteicams laikus rezervēt naktsmītnes Ventspilī, Kandavā un Kuldīgā.

Tas notiek tāpēc, ka Sabile ir maza pilsētiņa, kur viesnīcu skaits ir pavisam neliels, bet viesnīca Kuldīgā un citās blakus esošajās pilsētās ir atrodama salīdzinoši vienkārši.

Šis noteikums ir spēkā arī ceļojot pa citiem Latvijas novadiem – vienmēr vieglāk atrast viesnīcu reģionālajā centrā, nevis mazpilsētā vai ciematā, kur notiek interesantas aktivitātes.

Viesnīcas Tallinā

Tallina ir kompakta pilsēta, tāpēc atrast labu viesnīcu ir salīdzinoši viegli. Lai kāda būtu viesnīcas lokācija, nokļūšana līdz pilsētas centram neaizņem daudz laika. Tūristu iecienītākās naktsmītnes ir meklējamas:

 • vecpilsētā;
 • ostas rajonā;
 • blakus lielajam Kadriorg parkam.

Ziemassvētki, Jaunais gads un Lieldienas Igaunijā tiek svinētas tādos pašos datumos, kā Latvijā, taču mūsu ziemeļu kaimiņiem ir arī savi nacionālie svētki, ko noteikti vērts ieraudzīt savām acīm. Iepazīsties ar Igaunijas svētku dienu sarakstu:

 • 23. jūnijs – Uzvaras diena 1919. gada Neatkarības karā;
 • 24. jūnijs – Vasaras saulgrieži;
 • 20. augusts – Neatkarības atjaunošanas diena.

Kā redzi, nozīmīgi Igaunijas valsts svētki iekrīt vasarā, tāpēc apciemot Igauniju karstajā sezonā ir divtik patīkami.

Protams, gluži par karsto to nosaukt nevar, taču viesnīcu nozare Igaunijā ir labi attīstīta, tāpēc silta attieksme, lieliska apkalpošana un plaša viesnīcu izvēle kompensē ziemeļniecisko klimatu.

Izmanto mūsu salīdzināšanas portālu, lai atrastu labākās viesnīcas Tallinā, un dodies iepazīt skaisto, daudzveidīgo Igauniju!

Viesnīcas Viļņā

Izmēru ziņā Viļņa tuvojas Rīgai, taču izskatās pavisam atšķirīgi, tāpēc nav brīnums, ka tas ir viens no iecienītākajiem ceļamērķiem nedēļas nogales braucieniem.

Viesnīcas Viļņā koncentrējas vecpilsētā un tās apkārtnē, pieprasītas ir arī naktsmītnes lielākajos bulvāros. Viļņas viesnīcu nozares īpašā pazīme ir oriģināli hosteļi un viesnīcas vecajos namos – noteikti pievērs uzmanību šādām naktsmītnēm, ja gribi pavadīt laiku skaisti un neierasti!

Papildus ierastajiem Ziemassvētkiem un Lieldienām, Lietuvā tiek atzīmētas šādas svētku dienas:

 • 16. februāris – Valsts neatkarības diena;
 • 11. marts – Neatkarības atjaunošanas diena;
 • 24. jūnijs – Vasaras saulgrieži;
 • 6. jūlijs – karaļa Mindauga kronēšana diena jeb Valstiskuma diena;
 • 15. augusts – Sv. Marijas debesbraukšanas diena.

Lietuvā tiek vērienīgi svinēti reliģiskā rakstura svētki, tāpēc noteikti aicinām Tevi pavadīt nākamās Lieldienas Viļņā. Bet, ja vēlies vienkārši baudīt pilsētu un tās apkārtni, izvēlies braucienam vēlu pavasari vai vasaru.

Pateicoties tam, ka Lietuvas klimats ir maigāks un dienvidnieciskāks nekā Latvijā un Igaunijā, jau pavasarī iestājas īsteni vasarīgs laiks. Saplāno visu, ko vēlies redzēt, dzirdēt un baudīt, bet mēs, Comparo, palīdzēsim Tev atrast ideālu naktsmītni!

Tagad, kas Tu esi iepazinies ar viesnīcu nozari trīs Baltijas valstīs, pienācis laiks uzzināt, kā rezervēt viesnīcu par pēc iespējas zemāku cenu. Raksta turpinājumā dalāmies ar dažādiem ceļotāju knifiem, kas palīdzēs ietaupīt ievērojamu summu.

Un pats labākais ir tas, ka mūsu padomi būs Tev noderīgu gan ceļojot pa Latviju, gan dodoties ārzemju braucienā. Lasi un iegaumē noderīgu informāciju!

Kur meklēt viesnīcas par draudzīgām cenām?

Ja Tev ir vajadzīga viesnīca, vari izvēlēties vienu no trīs meklēšanas variantiem:

Ierakstīt meklētājā “hotel riga” vai tamlīdzīgu frāzi un skatīties, ko Tev piedāvās pasaules tīmeklis.

Tas gan ir laikietilpīgu un ne pārāk ērti, jo Tev patstāvīgi jāmeklē informācija viesnīcu mājaslapās un jātērē laiks piedāvājumu salīdzināšanai dažādās vietnēs.

Rezervēt numuriņu var pa telefonu, e-pastu vai viesnīcas mājaslapā, taču ņem vērā, ka tas var izmaksāt dārgāk, jo atlaides un īpašie piedāvājumi parasti atrodami viesnīcu salīdzināšanas portālos.

Izmantot specializētus portālus, piemēram, Booking, Kayak, vai AirBnB, kur var gan salīdzināt, gan rezervēt viesnīcas un tūristu apartamentus.

Booking Latvijā tāpat kā citur pasaulē ir viens no pieprasītākajiem viesnīcu portāliem, kur atrodami arī hosteļu, viesu namu un tūristu dzīvokļu piedāvājumi. Šādi portāli ļauj ātri salīdzināt viesnīcas pēc svarīgākajām kategorijām, piemēram, atrašanās vietas, zvaigžņu skaita, cenas, iekļautajām brokastīm utt.

Pajautāt draugiem un paļauties uz viņu atsauksmēm, netērējot laiku visu piedāvājumu salīdzināšanai.

Ja Tev ir nepieciešams kaut kas specifisks, piemēram, Daugavpils viesnīcas, kur var uzturēties ar mājdzīvnieku, un Tavs draugs iesaka konkrētu naktsmītni, kāpēc gan neizmantot viņa ieteikumu?

Atsevišķās situācijās šāda stratēģija ir parocīga, taču ieteicams salīdzināt vismaz dažus naktsmītnes variantus, lai labāk izprastu nozari, un nepalaist garām labāku piedāvājumu.

Mēs, pakalpojumu salīdzināšanas portāls Comparo, piedāvājam vidusceļu starp šiem variantiem. Iesakām organizēt viesnīcas meklējumus, nepaļauties tikai uz veiksmi un ņemt vērā gan individuālas atsauksmes, gan objektīvus faktorus: viesnīcas atrašanās vietu, kategoriju, numuriņu vizuālo izskatu u.tml.

Atgādinām, ka negatīvas atsauksmes ne vienmēr liecina par zemu apkalpošanas līmeni, tāpat kā viena cilvēka pozitīvas atmiņas par viesnīcu nebūt ne vienmēr palīdz citam ceļotājam veikt zinošu izvēli.

Viesnīca nav tikai naktsmītne. Gan atvaļinājumā, gan biznesa brauciena laikā ceļotājam ir nepieciešama tīra, sakārtota, vizuāli atraktīva vide, kur pavadīt vakaru un nakti, izgulēties un atjaunot spēkus.

Tieši tāpēc viesnīcas izvēle ir ikviena ceļotāja prioritāte, un tās meklējumi aizņem laiku. Mēs palīdzēsim Tev optimizēt viesnīcas meklējumus un pastāstīsim par to, kā ir organizēta viesnīcu nozare trīs Baltijas valstīs, un kur labāk meklēt viesnīcas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pilsētās.

Vai vēlies uzzināt, kā rezervēt pēc iespējas labāku viesnīcu par pēc iespējas zemāku cenu?

Tad turpini lasīt!

TOP viltības, kā atrast labu & lētu viesnīcu

Cenas un kvalitātes līdzsvars tūrisma nozarē ir īpaši svarīgs, jo nevienam negribas sabojāt savu ceļojumu sliktas apkalpošanas vai netīra numura dēļ.

Intuitīvais risinājums – ietaupīt uz pārejām ceļojuma izmaksām un meklēt dārgu viesnīcu.

Patiešām, viesnīcas ar augstiem izcenojumiem visbiežāk atbilst stingriem kvalitātes standartiem, tāpēc tas var būt labs variants ceļotājiem ar neierobežotu budžetu.

Taču, ja Tu neesi gatavs maksāt vairāk nekā 100 eiro par vienu nakti, šāds risinājums Tev neder. Tā vietā izmanto pārbaudītas ceļotāju stratēģijas.

Piedāvājam Tev piecus rīcības variantus, kas palīdzēt rezervēt labu numuriņu par zemu cenu.

octa cenu salīdzināšana

1. Laikam ir nozīme – meklē viesnīcas savlaicīgi

Pirmais un galvenais noteikums taupīga ceļotāja dzīvē ir izvēlēties naktsmītnes, aviobiļetes un citus pakalpojumus krietni pirms izlidošanas vai izbraukšanas datuma. Atceries, ka plānojot ceļojumu patstāvīgi,

Tev jāsāk pētīt piedāvājumus vismaz pāris mēnešus pirms ieplānotā brauciena. Atstājot viesnīcas meklējums uz pēdējo brīdī, Tu riskē ne tikai iztērēt ievērojami vairāk, bet arī sastapties ar ierobežotu piedāvājumu.

Lūk, daži ieteikumi, kas palīdzēs Tev efektīvi organizēt naktsmītnes meklējumus internetā:

 • dažus mēnešus pirms brauciena sāc pētīt piedāvājumus, lai iegūtu aptuvenu nojausmu par to, kā ir iekārtota viesnīcu nozare konkrētā pilsētā, kādas ir vidējās cenas un kādas ekstras var saņemt, samaksājot vairāk;
 • lai nepazaudētu interesantus atradumus un izdevīgus piedāvājumus, veido elektroniskos sarakstus ar iepatikušām viesnīcām. Dažas ceļotājiem paredzētās mājaslapas ļauj reģistrētajiem lietotājiem darīt to savā profilā, bet, ja šāda opcija nav paredzēta, nebēdā – vienkārši izveido parocīgu Google Docs izklājlapu vai pieraksti viesnīcu nosaukumus un cenas blociņā;
 • ja šķiet, ka ideāla naktsmītne ir atrasta, neatliec numuriņa rezervēšanu uz vēlāku laiku. Protams, turpinot meklējumus, var atrast vēl ne mazums skaistu centrālu viesnīcu, taču draudzīga cena un brīvs numurs var pazust no mājaslapas ļoti ātri, tāpēc aši ķer izdevīgu piedāvājumu, ja tas atbilst Tavām vēlmēm!

Viesnīcas meklēšanas termiņš ir atkarīgs no sezonas. Ja Tu dodies ceļojumā ziemā, vēlā rudenī vai agrā pavasarī, arī vienu mēnesi vai pat dažas nedēļas pirms brauciena var atrast labu naktsmītni par pieņemamu cenu.

Taču vasaras sezonā jārēķinās ar daudz lielāku ceļotāju plūsmu, tāpēc numuriņš jārezervē savlaicīgi. Populārākās viesnīcas Vecrīgā, tāpat kā SPA viesnīcas Latvijā un viesnīcas Jūrmalā tiek izpirktas ļoti ātri, tāpēc pasteidzies arī Tu!

2. Kļūsti par pastāvīgu lietotāju un saņem papildu atlaides

Viesnīcas pastāvīgais klients – tas skan grandiozi, taču kam gan ir tādas iespējas? Neuztraucies, mēs runājam nevis par viesnīcu, bet par tūrisma mājaslapu pastāvīgajiem klientiem.

Vadošie nozares portāli, tādi kā Booking un AirBnB ik pa laikam piedāvā saviem lietotājiem atlaides un dažādus bonusus. Protams, tie nav īpaši lieli, taču arī 10% -15% atlaide vai 15 eiro atlaide nākamajai rezervācijai ir patīkams pluss.

Kas ir labāk, maksāt 15 eiro par naktsmītni vai iztērēt šo summu muzeja biļetei vai gājienam uz restorānu?

Bet, ja Tu bieži ceļo un esi pieradis pie augstāko klašu viesnīcām, noteikti painteresējies, vai tās piedāvā lojalitātes programmas. Lielākajiem viesnīcu tīkliem, piemēram, Hilton, Radisson, Marriott, ir bonusa punktu programma pastāvīgajiem klientiem. Noformē karti, rezervē tīkla viesnīcu dažādās pilsētās un saņem patīkamas atlaides vai papildu pakalpojumus!

Ietaupīt naudu uz viesnīcas izmaksām Tev var palīdzēt arī draugi. Piemēram, AirBnB portāla lietotāji var uzaicināt savus draugus pievienoties vietnes lietotāju kopienai un saņemt atlaidi savas nākamās naktsmītnes rezervācijai.

Arī Bookings dažreiz organizē līdzīgu akciju, tāpēc neaizmirsti reģistrēties un pierakstīties jaunumu saņemšanai.

Tu vari atzīmēt, par kurām pilsētām vēlies saņemt informāciju, un portāls nosūtīs informatīvas vēstules par aktuālām atlaidēm uz Tavu e-pastu tiklīdz akcijas būs stājušas spēkā.

3. Paplašini meklējumu robežas

Iedomājies, ka Tev ir vajadzīga viesnīca Rīgā. Kā rīkosies? Droši vien ierakstīsi meklētājā “riga hotels” vai kaut ko tamlīdzīgu un sāksi meklējumus.

Taču atkarībā no tā, kāda tipa viesnīca un kādam mērķim Tev ir nepieciešama, vari pievienot salīdzināšanai ne tikai viesnīcas Rīgas centrā, bet arī tūristu dzīvokļus un hosteļus. Neatmet lētākajiem piedāvājumiem ar roku uzreiz, bet vispirms iepazīsties ar to priekšrocībām!

Hosteļi Rīgā var būt laba alternatīva ekonomiskās klases viesnīcām. Protams, hosteļu mērķauditorija ir jaunieši, kuri ceļo vienatnē vai lielā draugu kompānijā, taču arī citi ceļotāji novērtē hosteļu priekšrocības, tostarp:

 • interesantu dizainu un nestandarta atrašanās vietu. Lētas viesnīcas Rīgā parasti atrodas ārpus centra, un to numuriņu vizuālais izskats ir standartizēts. Savukārt hosteļu īpašnieki parasti pievērš lielu uzmanību hosteļa noformējumam, tāpēc par pieticīgu summu vari baudīt oriģinālu dizainu un saņemt interesantu informāciju par izklaides iespējām. Hosteļi itin bieži atrodas vecās mājās paša pilsētas centrā, tāpēc salīdzinājumā ar lētām viesnīcām to lokācija ir ērtāka;
 • iespēju nakšņot atsevišķā istabā. Lai gan hosteļu galvenais trumpis ir lētas kopmītnes tipa istabas ar 4 – 10 gultām, daudzi hosteļi piedāvā arī individuālus numurus par zemāku cenu nekā viesnīcas. Ar zināmu veiksmes devu vari atrast hosteli, kas piedāvā atsevišķu numuru ar privāto vannas istabu.

Bet, ja hostelis tomēr nav Tava sapņu naktsmītne, pievērs uzmanību privāto dzīvokļu piedāvājumam. Atkarībā no sezonas un atrašanās vietas, tās var izmaksāt lētāk nekā viesnīcas.

4. Izmanto modernās tehnoloģijas

Kā Tev šķiet, kurā laikā vislabāk atlasīt, salīdzināt un rezervēt viesnīcas? Droši vien tad, kad Tev ir brīvs brītiņš, kad nekas netraucē un var mierīgi izpētīt visus piedāvājumus. Patiešām, tas būtu ideāli, taču patiesībā izdevīgākus piedāvājumus izmanto tie, kuri paspēj noķert labākās atlaides. Tas nozīmē, ka ikvienam taupīgam ceļotājam jānodrošina sev piekļuve viesnīcu sortimentam jebkurā laikā un vietā.

Atstājot viesnīcas meklējumus uz darba dienu vakariem un nedēļas nogalēm, var palaist garām labu piedāvājumu. Mūsu rekomendācija – lejupielādē savā viedtālrunī rezervācijas portālu aplikācijas.

Ieguvumi? To ir ne mazums:

 • pirmkārt, varēsi salīdzināt viesnīcu un dzīvokļu piedāvājumus jebkurā brīvā brīdī – pusdienu pārtraukumā, braucot sabiedriskajā transportā, atpūšoties parkā, vārdu sakot, jebkur, kur ir pieejams interneta pieslēgums mobilajam telefonam;
 • otrkārt, varēsi nekavējoties iepazīties ar akcijām un citiem piedāvājumiem, par kuriem Tevi informē jaunumu vēstules. Atstājot šo uzdevumu uz vēlāku laiku, akciju var palaist garām. Atceries, ka izdevīgi piedāvājumi un numuriņi ar labām atlaidēm pazūd kā karstie pīrādziņi, tāpēc, jo ātrāk iepazīsies ar piedāvājumu, jo lielākas izredzes ietaupīt naudu;
 • treškārt, rezervāciju un salīdzināšanas portāli dažkārt rīko akcijas speciāli mobilo aplikāciju lietotājiem. Vēloties palielināt aplikāciju lietotāju skaitu, portāli var piedāvāt nelielu atlaidi mobilajām rezervācijām. Šāda tipa akcijas nenotiek bieži, taču tās var būt tikpat noderīgas kā ierastās atlaides viesnīcām un tūristu dzīvokļiem.

Kas vēl? Protams, lokācija. Lētas viesnīcas Rīgā un citās pilsētās ir atrodamas ārpus centra. Ja esi gatavs nobraukt dažas pieturas sabiedriskajā transportā, vari ietaupīt vairākus desmitus eiro par pāris naktīm.

Tāpat viesnīcas numura cena ir atšķirīga karstajā vasaras sezonā un ziemā. Šeit ir spēkā tāds pats noteikums kā aviobiļešu nozarē – ceļotāji, kuri izvēlas atpūsties rudenī, ziemā un agrā pavasarī maksā par viesnīcu mazāk nekā tie, kuri dod priekšroku vasaras atpūtai. Izņēmums – Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienas, kad atpūtnieku plūsma kļūst ievērojami lielāka.

Glaunas viesnīcas Jūrmalā un ekonomiskas naktsmītnes Rīgā šajā periodā būs pārpildītas, tāpēc īpaši svarīgi ir rezervēt numuriņus vismaz pāris mēnešus pirms svētku sezonas sākuma.

Noslēgumā mēs vēlamies pastāstīt Tev par vēl vienu viltību, kas palīdzēs gan ietaupīt naudu, gan izbaudīt pirmklasīgu atpūtu. Turpini lasīt un uzzini, par ko ir runa!

5. Neaizmirsti par dāvanu kartēm un īpašajiem piedāvājumiem

Standarta klases viesnīcas numuriņš izmaksā aptuveni 50 – 60 eiro. Par šādu summu klients saņem naktsmītni, taču cenā parasti nav iekļautas ne brokastis, ne citas patīkamas ekstras, ko itin bieži saviem viesiem piedāvā arī trīszvaigžņu viesnīcas. Kā tās saņemt?

Pavisam vienkārši – pārbaudi, vai izvēlētajai viesnīcai ir dāvanu kartes un īpašie piedāvājumi pārim, draudzenēm, ģimenēm.

Atkarībā no viesnīcas kategorijas, atrašanās vietas un pieejamajām izklaides iespējām, viesi var saņemt:

 • brokastis, tostarp brokastis numuriņā;
 • viesnīcas SPA centra, pirts vai trenažieru zāles apmeklējumu;
 • sejas vai ķermeņa masāžu;
 • vēlu izrakstīšanos;
 • velobraucienu, braucienu ar katamarāniem, izjādi ar zirgu;
 • gardēžu vakariņas viesnīcas restorānā;
 • vīna degustāciju u.c.

Tev var rasties jautājums – cik šādas ekstras sadārdzina naktsmītnes izmaksas? Patiesībā, iegādājoties dāvanu karti vai izmantojot īpašo piedāvājumu, izmaksas ir mazākas nekā apmaksājot šādus pakalpojumus papildus.

Protams, ja Tava prioritāte ir pēc iespējas zemāka cena, un viesnīca ir vajadzīga tikai kā naktsmītne, optimāla izvēle ir dienesta viesnīcas Rīgā.

Taču, ja vēlies kārtīgi atpūsties un atjaunot dvēseles spēkus, viesnīcu dāvanu kartes ir tas, kas vajadzīgs! Meklē šos piedāvājumus viesnīcu mājaslapās un specializētajos dāvanu karšu interneta veikalos.

Mūsu ieteikumi būs vienlīdz noderīgi gan lietotājiem, kuri meklē naktsmītnes Rīgā, gan tiem, kuriem nepieciešama laba un ne pārāk dārga viesnīca citās pilsētās.

Viesnīca Jūrmalā, viesnīca Valmierā, viesnīca Rēzeknē – lai kāda būtu Tava izvēle, mums ir piemērots piedāvājums!

Scroll Up