Kategorijas

Jaunākie produktu apskati

TOP 5 produkti tavā e-pastā!

 

TOP 5 labākie televizori

radio Sadzīves tehnika

Attīstoties tehnoloģijām, elektronikas preču un televizoru izvēle ar katru gadu kļūst arvien plašāka un daudzveidīgāka. Televizori kļūst lielāki, dzidrāki, daudzfunkcionāli, un plašajā izvēlē kļūst arvien grūtāk izvēlēties piemērotāko un labāko televizora modeli. Taču, vadoties pēc ekspertu ieteikumiem, esam izstrādājuši sarakstu ar 5 labākajiem televizoriem.

Izvēloties televizoru, ir svarīgi saprast, kādam nolūkam plānojam to izmantot, vai vēlamies to izmantot tikai televīzijai, vai vēlamies to saslēgt ar datoru, telefonu, spēļu konsolēm vai citām ierīcēm. Jo skaidrāk zinām savas vajadzības, jo piemērotāku modeli varam piemeklēt.

Šobrīd īpaši populāri ir LED televizori, kuriem ir pielāgota virsma, kas ļauj attēlu labi saskatīt pat no sāna, būtiski neietekmējot attēla kontrastu un dzidrumu. Tāpat arvien populārāki kļūst Smart televizori un televizori ar internetu un iespēju pieslēgties gan WiFi, gan citām ierīcēm.

Televizoru salīdzināšana

Telefonus mainām bieži, taču televizorus pārsvarā gadījumu iegādājamies uz ilgāku laiku, tādējādi ir svarīgi izvēlēties televizoru, kas atbilst mūsu vajadzībām un nebūs tehnoloģiski novecojis arī pēc pāris gadiem.

Dažiem televizors ir tikai fona trokšņa radītājs, filmu mīļotājiem ir svarīga ekrāna kvalitāte, savukārt spēļu cienītājiem būtiskākais ir televizora informācijas apstrādes ātrums un pieslēgvietas. Vajadzības ir dažādas un tieši tādēļ arī televizoru klāsts ir tik plašs un daudzveidīgs, lai izdabātu katram no mums.

Televizoru salīdzināšana internetā

Vairums veikalu internetā piedāvā jau gatavus filtrus, pēc kuriem mēs varam daudz ātrāk un veiksmīgāk atlasīt tos televizorus, kas vistuvāk atbilst mūsu vajadzībām un iespējam, tostarp varam filtrēt produktus pēc to cenas, ražotāja, izšķirtspējas, izmēra un citiem tehniskajiem parametriem.

Piemēram, ja mūs interesē tikai noteikta ražotāja televizori, varam atlasīt modeļus pēc ražotāja, savukārt, ja vēlamies ietaupīt, tad uzreiz, kā kritēriju izvēlamies cenu, atlaides vai īpašos piedāvājumus.

Galvenie televizoru kritēriji mūsdienās

Paplašinoties televizoru klāstam un katra televizora funkciju daudzveidībai, ir svarīgi saprast, kādam mērķim izmantosim jauno televizoru un kas ir mums nepieciešamās funkcijas.Tāpat varam pārliecināties, vai televizoram ir visas nepieciešamām pieslēgvietas, lai saslēgtu kopā ar citām mūsu ierīcēm, tostarp USB un HDMI pieslēgvietas, kas ikdienā ir visbūtiskākās.

Izvēloties televizoru, jāņem vērā sekojoši faktori:

 • ekrāna lielums (diametrālais platums, ekrāna plānums);
 • izšķirtspēja (pikseļi);
 • ekrāna izliekums;
 • audio sistēma;
 • pieslēgvietas (porti);
 • iebūvētās funkcijas;
 • iebūvēts digitālais TV uztvērējs;
 • iespēja pieslēgt internetu;
 • cena;
 • ražotājs;
 • atsauksmes.

Ja, kā svarīgāko kritēriju, uzskatāt izšķirtspēju, tad lieliska izvēle būs UHD televizori – to attēlam raksturīgas dabīgas krāsas un spilgtums, kas ļaus visam izskatīties labāk, turklāt, optimizējot asumu, krāsas un toņus, iespējams panākt teicamu kontrastu.

Savukārt, ja skaidri zināt, ka televizoru galvenokārt izmantosiet, lai skatītoties televīziju, tad svarīgs faktors ir kvalitatīvs digitālās televīzijas uztvērējs

Šībrīža labākie televizori

Salīdzinot dažādu eskpertu viedokļus, par labākajiem televizoriem šogad tiek atzīti QLED un OLED televizori, kuriem raksturīga krāsu daudzveidība, izcila izšķirtspēja un tehnoloģija, kas ļauj saglabāt izcilu attēla kvalitāti neatkarīgi no apgaismojuma telpā. Mūsdienu televizori LED tehnoloģiju izmanto jau gadiem ilgi, taču OLED un QLED risinājumi palīdz šo tehnoloģiju izmantot pilnīgi jaunā līmenī.

QLED televizori

OLED televizoriem bieži vien tiek pielīdzināti QLED televizori. Daudzi uzskata, ka tie ir OLED veida televizori Samsung izpildījumā, taču patiesībā abu televizoru attēlu veidošanas tehnoloģija atšķiras. Šo televizoru attēlu nespēj izbojāt ne ēnas, ne saules gaisma, turklāt tiem raksturīgs izcils kontrasts un reālistisks attēls.

Abu televizoru gadījumā izcilo attēlu palīdz iegūt tumšie toņi attēlā. Displeja spēja radīt dziļu, tumši melnu krāsu vietās, kur tas nepieciešams, ļauj sasniegt izcilu attēla kvalitāti, jo nodrošina augstāku kontrastu un bagātīgākas krāsas, un tādējādi arī reālistiskāku un žilbinošāku attēlu.

Viedokļi šajā jautājumā dalās, ir eskperti, kuri uzskata, ka Samsung televizori šogad sasnieguši vislabākos rezultātus attēla kvalitātē, taču tāpat joprojām ir liela daļa, kas uzskata, ka OLED tehnoloģija joporojām ir nepārspējama.

Augstas izšķirtspējas televizori

Televizora attēla kvalitāti lielā mērā ietekmē arī tā izšķirtspēja, tādēļ pēdējo gadu laikā iecienīti kļuva arī 4K televizori jeb augstas izšķirtspējas, Ultra HD televizori. Šo tehnoloģiju atbalstu veicinājusi arī augstas kvalitātes filmu pieejamība.

Pimēram, pirms 20 gadiem šāda izšķirtspēja televizoriem nebija nepieciešama, jo pieejamo video kvalitāte bija zema, taču tagad, pateicoties dažādiem filmu straumēšanas servisiem, kā Netflix, lai maksimāli izbaudītu piedāvāto filmu kvalitāti, mums nepieciešami arī televizori, kas spēj pārraidīt attēlu kino kvalitātē.

Attīstoties kino un filmu nozarei, 4K televizoru sērija pirms pāris gadiem kļuva par īstu bumu, un tie bija aizsākums izcilai attēla kvalitātei. Pieaugot pieprasījumam pēc izcila televizora attēla, kas nemaina kvalitāti, skatoties televizoru tuvumā un tālumā, ne arī mainoties telpas apgaismojumam, radās virkne dažādu uzlabojumu, kas izmantoti arī 2018. gada labākajos televizoros.

Attīstoties kino un filmu nozarei, 4K televizoru sērija pirms pāris gadiem kļuva par īstu bumu, un tie bija aizsākums izcilai attēla kvalitātei. Pieaugot pieprasījumam pēc izcila televizora attēla, kas nemaina kvalitāti, skatoties televizoru tuvumā un tālumā, ne arī mainoties telpas apgaismojumam, radās virkne dažādu uzlabojumu, kas izmantoti arī 2018. gada labākajos televizoros.

Labākie televizori 2018. gadā

Lai gan viedokļi dalās, ir televizori, par kuru kvalitāti vairs neviens nešaubās. Protams, atšķiras gaumes un vajadzības, tādējādi pozīcijas topā var variēt, taču, izvēloties jebkuru no šiem televizoriem, noteikti nenožēlosiet savu pirkumu. Lai ievērotu dažādību, esam izcēluši katra ražotāja labāko veikumu šogad.

Samsung Q9FN QLED televizors

Izteikts spilgtums un krāsas, ievērojami tumšāki melnie toņi, nekā citiem televizoriem un izsmalcināts dizains – šie ir galvenie faktori, kas šo jauno Samsung televizoru izceļ pārējo sāncenšu vidū. 2017. gadā iznākušie QLED televizori pievīla ar savu attēlu, taču šogad Samsung ir mācījies no kļūdām un televizora attēla kvalitāte un izpildījums ir kļuvis krietni labāks, daudzās niansēs pārspējot līdžsinējos LED un LCD televizorus.

Šie televizori vienlaikus nodrošina gan izcilu attēla spilgtumu, gan perfekti izstrādātas ēnas un tumšos toņus, tādējādi panākot izcilu kontrastu.

Protams, katrā televizorā ir kāda nianse, kas, iespējams, citā modelī ir labāka. Piemēram, attēla kvalitāte Samsung QLED televizoram ir lieliska, tomēr, pievēršot uzmanību attēla detaļām, ēnojumi tomēr ir labāk izstrādāti OLED jaunākajos televizoros. Taču tās ir tikai nelielas nianses, kurās QLED televizors atpaliek no citiem.

Lielos vilcienos šogad to varam saukt par veiksmīgāko televizoru, kas pilnībā izpildījis skatītāju ekspektācijas.

Kur pirkt?

LG C8 – šobrīd labākais OLED televizors

LG televizori jau izsenis sevi pierādījuši, kā televizori ar augstas kvalitātes attēlu, tomēr jaunākais LG C8 modelis ir pārspējis visus iepriekšējos rādītājus un noteikti būs vislabākā izvēle tiem, kas televizoru izmanto spēlēm.

Šī televizora lielākās priekšrocības ir augsta līmeņa WebOS operētājsistēma un ātra reakcija jeb “Input lag”, kas ir īpaši svarīgi spēļu cienītājiem, jo tas nozīmē, ka, nospiežot pogu uz spēļu konsoles pults, televizors reaģē ļoti īsā mirklī un informācija uz televizora ekrāna tiek pārraidīta bez kavēšānās. Tas ir īpaši svarīgi spēlēs, kur vajadzīga ātra reakcija.

Protams, arī šim televizoram ir savi mīnusi, piemēram, atšķirībā no augstāk minētā QLED televizora, šis televizors nav piemērots saulainām telpām. Ja QLED televizora attēla kvalitāti saules gaisma nespēj ietekmēt, tad LG C8 televizors tomēr daudz piemērotāks būs tieši tumšās telpās. Taču joprojām augstas kvalitātes procesors, asais attēls, izcilā skaņa un krāsu spilgtums šo televizoru padara par vienu no labākajiem šogad.

Kur pirkt?

Sony A1 – labākais Sony televizors šogad

Sony vienmēr pratis noturēties tehnoloģiju nozares elitē, un to pierāda arī Sony televizori, kuru kvalitāte un izturība vienmēr bijusi nešaubīga. Jaunais Sony A1 modelis pierāda sevi ar izcilu attēlu, uzlabotu skaņas sistēmu un skaistu dizainu, kas to padara par luksus līmeņa televizoru.

Pateicoties OLED tehnoloģijai, šī televizora attēls ir izcils, tomēr, atšķirībā no citiem ražotājiem, Sony ir īpaši pacenties arī par skaņas kvalitāti. Izvēloties šo televizoru, pavisam noteikti varat aizmirst par papildus apskaņošanu un tumbiņām! Tiesa gan, šo burvīgo televizoru noteikti neizvēlēsies tie, kas vēlas ietaupīt, jo šie nav lēti televizori.

Kur pirkt?

Panasonic TX-65EZ952B – arī Panasonic šogad neatpaliek

Pēdējā laikā Panasonic televizori neizceļas ar skandaloziem atklājumiem un jaunievedumiem televizoru nozarē, taču šis ražotājs nav apstājies un turpina attīstīties, lai saglabātu savas pozīcijas tirgū. Par to liecina arī jaunākais Panasonic TX-65EZ952B modelis, kas, pateicoties augstai attēla kvalitātei ar dabiskām, dzīvām krāsām, un ātrai informācijas apstrādei, viennozīmīgi ir laba izvēle gan tiem, kas mīl skatīties kino, gan tiem, kas aizraujas ar spēlēm.

Tiesa gan, kino mīļiem šī televizora lielākais trūkums varētu šķist tas, ka tas neatbalsta “Dolby Vision”, taču arī bez tā, šī OLED televizora attēla un skaņas kvalitāte ir pietiekoši augsta, lai padarītu televizora skatīšanos par lielisku atpūtu.

Kur pirkt?

Philips 55POS901F/12 – labs, bet ne izcils

Šī televizora lieliskākās priekšrocības ir skaists dizains, lieliska attēla kvalitāte un diezgan laba skaņas kvalitāte, tomēr eksperti ir pamanījuši arī šī televizora mīnusus.

Lai gan radīts pavisam nesen, šis televizors izmanto OLED paneli, kas ražots 2016. gadā, tādējādi nebūt nav modernākais un jaunākais tehnoloģiju ziņā. Tāpat daudzi to atzinuši par sarežģītu un pārāk lēnu, tomēr, uzticoties Philips kvalitātei un garantijai, joprojām ir daudzi, kas uzticas tieši šī ražotāja televizoriem, un vairumā gadījumu savu izvēli nenožēlo.

Ja neesat video spēļu cienītājs, un vēlaties izmantot televizoru tikai filmu vērošanai mājas apsataķļos, tad Philips televizori izcili pildīs savas pamatfunkcijas un noteikti neliks Jums vilties! Bet, ja televizoru plānojat izmantot arī augstas kvalitātes spēļu spēlēšanai, kur īpaši svarīgs ir informācijas apstrādes ātrums, tad piemērotāki būs LG ražotāja piedāvātie televizori.

Kur pirkt?

Labi televizori par zemām cenām

Ja televizoru izmantojam reti un tas mums nepieciešams tikai ikdienišķai televīzijas vērošanai, tad piemēroti būs arī lēti LED televizori, kas, iespējams, nebūs no jaunāko modeļu sērijas, taču lieliski pildīs savas pamatfunkcijas. Tā kā televizoru nozarē, tāpat, kā telefonu nozarē tehnoloģijas strauji attīstās un mainās, to cenas strauji krīt, tādējādi pat gadu pēc televizora izlaišanas, varam to iegādāties jau par krietni zemāku cenu.

Lietoti un mazlietoti televizori

Ja cena ir viens no būtiskākajiem faktoriem, pēc kā izvēlamies televizoru, tad arī lietoti televizori var būt labs risinājums. Tā kā televizori attīstās un mainās, daudzi pārdod savus vecos televizorus, kas vairumā gadījumu ir mazlietoti un labā tehniskajā stāvoklī, lai iegādātos jaunu un modernāku.

Piemēram, lai gan 3D televizori šķiet mūsdienu jaunākais atklājums, patiesībā šī tehnoloģija jau skaitās pagātne. Daudzi ražotāji tos izlaida, tomēr nolēma vairs neattīstīt, tādējādi, ja pirms pieciem gadiem šie televizori bija jaunums un liels sasniegums, tad šogad jauni modeļi ar 3D atbalstu nav plānoti un veco modeļu cenas strauji kritīs, ļaujot iegādāties gan lētus, gan lietotus 3D televizorus.

Tomēr, izvēloties lietotus televizorus, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo tie var būt bez garantijas un ar slēptiem bojājumiem. Ja plānojat iegādāties lietotu vai mazlietotu televizoru, rūpīgi izlasiet pieejamās atsauksmes par attiecīgo modeli, it sevišķi ja piedāvātā cena ir aizdomīgi zema. Ik gadu ražotāji izdod arvien jaunus televizoru modeļus, bet ne visi ir veiksmīgi.

Dažiem televizoriem to lietošanas laikā tiek atklāti dažādi trūkumi, kuru dēļ to vērtība strauji krītas un dažreiz pat to ražošana tiek pārtraukta. Tieši tādēļ ir īpaši būtiski pirms televizora iegādes pārliecināties par televizora plusiem un mīnusiem.

Cena – būtisks atlases kritērijs

Iznākušie televizori. Piemēram, pēdējo gadu laikā daudz lētāki ir kļuvuši plazmas televizori. Lai gan to attēlu kvalitāte ir ļoti laba, šobrīd aktuālāka ir QLED tehnoloģija, kuras dēļ plazmas televizoru cenas turpina krist. Paredzams, ka tuvākajā laikā arvien lētāki kļūs arī LCD televizori, jo agrākās tehnoloģijas noveco un, ienākot tirgū jauniem, inovatīviem risinājumiem, veco modeļu cenas būtiski samazinās.

Jau šobrīd, ja ierakstām interneta meklētājos “televizori atlaides”, varam atrast neskaitāmus piedāvājums ar patiešām lielām atlaidēm, tomēr, jāņem vērā, ka lētākie televizori ne vienmēr būs tie labākie. Ja vēlamies labu kvalitāti par labu cenu, tad labāk izvēlēties televizorus, kuriem ir atlaides vai īpašās akcijas. Piemēram, ja ierakstām interneta pārlūkos “televizori akcijas” vai “televizori akcija”, tad atrodam virkni jaunāko piedāvājumu, kas piedāvā arī samērā jaunus modeļus par ļoti draudzīgām cenām.

Televizoru iegāde uz nomaksu

Ja tomēr vēlamies iegādāties televizoru, kas ir dārgāks, tomēr esam droši, ka tas uzticīgi kalpos vairākus gadus, tad lielisks risinājums ir televizori uz nomaksu, kas ļauj iegādāties modernāku, labāku televizoru, sedzot tā vērtību samērīgos ikmēneša maksājumos. Pateicoties iespējai norēķināties par televizoru pakāpeniski, arvien populārāki kļūst arī Lattelecom televizori, turklāt Lattelecom regulāri atjauno savu sortimentu, piedāvājot arvien jaunākus un labākus televizoru Lai gan visi vēlamies augstas kvalitātes televizorus, vienmēr jāizvērtē, cik labu televizoru varam atļauties, izvēloties, piemēram, pāris gadus senākus modeļus, kas maksā jau krietni mazāk, kā šogad imodeļus.

Šobrīd televizoru iegādi uz nomaksu piedāvā gan virkne elektropreču veikalu, gan arī veikali internetā. Meklējot informāciju pēc atslēgas vārdiem “televizori cenas” un “televizori lēti”, parasti, kā pirmie parādās tieši interneta veikalu piedāvājumi, ļaujot salīdzināt dažādu ražotāju un modeļu cenas. Tomēr, lai gan šajos veikalos pieejami dažādi televizori interneta veikals nesniedz iespēju klātienē pārliecināties par attēla dzidrumu un kvalitāti.

Ja Jums svarīga ir tieši televizora kvalitāte, nevis cena, tad noteikti daudz vērtīgāk ir doties uz klātienes veikaliem, kur televizori ir saliktā veidā, ieslēgti un ar dažādiem testa režīmiem, lai pircēji varētu klātienē pārliecināties par katra televizora tehniskajiem parametriem. Lieliska iespēja ir arī doties uz klātienes veikaliem, lai izpētītu, kurš no modeļiem mūs uzrunā visvairāk, bet pēc tam, atgriežoties mājās, varam sameklēt attiecīgo modeli interneta veikalos, salīdzināt tā cenas dažādos portālos un tādējādi izlemt, pie kura tirgotāja to iegādāties.

Tomēr, izvēloties lietotus televizorus, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo tie var būt bez garantijas un ar slēptiem bojājumiem. Ja plānojat iegādāties lietotu vai mazlietotu televizoru, rūpīgi izlasiet pieejamās atsauksmes par attiecīgo modeli, it sevišķi ja piedāvātā cena ir aizdomīgi zema.

Ik gadu ražotāji izdod arvien jaunus televizoru modeļus, bet ne visi ir veiksmīgi. Dažiem televizoriem to lietošanas laikā tiek atklāti dažādi trūkumi, kuru dēļ to vērtība strauji krītas un dažreiz pat to ražošana tiek pārtraukta. Tieši tādēļ ir īpaši būtiski pirms televizora iegādes pārliecināties par televizora plusiem un mīnusiem.


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Scroll Up