Kategorijas

Jaunākie produktu apskati

TOP 5 produkti tavā e-pastā!

 

Ledusskapji, kuri dzīvi padara patīkamāku

radio Sadzīves tehnika

Pēdējos gados ledusskapju attīstība kļuvusi nekontrolēti strauja. Šobrīd dzīvojam laikmetā, kurā Tev nav jāizkāpj no dīvāna, lai iegādātos jaunākās paaudzes ledusskapi, kas vienu no svarīgākajām mājokļa telpām spēj pārvērst no vecmodīga ķēķa līdz modernai virtuvei.

Bet kā neapmaldīties plašajā ledusskapju klāstā un kā zināt, kura kompānija spēj piedāvāt vislabāko variantu tieši Tavai virtuvei? Ledusskapji tomēr ir ilgāka laika ilguldījums, tāpēc vispareizāk būs veikt kārtīgu tirgus izpēti. Kurš gan vēlas nolikt kaudzi naudas par ierīci, kura bieži plīsīs un nespēs pildīt savu galveno uzdevumu – saglabāt pārtiku svaigu?

Protams, liela nozīme, iegādājoties jaunu virtuves iekārtu, ir energoefektivitātei, elektroenerģijas patēriņam un ierīces funkcionalitātei. Ledusskapji ir vienīgā ierīce, kura virtuvē darbojas nepārtraukti, līdz ar to tā noteikti ietekmē kopējo elektrības rēķinu. Kas ietekmē ledusskapja elektroenerģijas patēriņu un kā to samazināt?

Pirms dodies uz sadzīves tehnikas veikalu, izvērtē nepieciešamības. Protams, ja līdz šim ledusskapī vietas ir pieticis visam nepieciešamajam, lielāka dzesēšanas iekārta nav nepieciešama. Pārspīlēšana un lielummānija piemeklē daudzus, kuri iekārto jaunu mitekli. Ja iegādāsies ietilpīgāku ledusskapi, visticamāk būs jārēķinās arī ar lielāku elektrības rēķinu.

Lai virtuves tehnikas veikalā nejustos neveikli, ir jāsaprot dažas galvenās nianses, pēc kurām būs viegli vadīties.

Svarīgi zināt, ka ledusskapjus iedala energoefektivitātes klasēs – A+, A++ un A+++.

Par šo sadalījumu atbild globāla bezpeļņas organizācija CLASP (Collaborative Labeling and Appliance Standards Program), kuras mērķis ir uzlabot to ierīču un iekārtu efektivitāti, kas tiek izmantotas ikdienā, kā arī paātrināt pāreju uz ilgtspējīgāku pasauli. Šis sadalījums parāda ierīces energoefektivitāti jeb piedāvātās funkcijas pret elektropatēriņu.

 1. A+++ klases ledusskapji patērē mazāk elektroenerģijas, savukārt pazūdot plus zīmēm pie burta mainās arī elektroenerģijas efektivitātes rādītāji, diemžēl uz negatīvo pusi.
 2. Atsaucoties uz Eiropas Savienības regulām, ledusskapju zemākais klases apzīmējums ir A+.
 3. Citām sadzīves tehnikas ierīcēm tas var nokāpt līdz zemākajam apzīmējumam D.
 4. Ledusskapji A+++ ir dārgāki, taču laika gaitā ieguldījums atmaksājas ar uzviju.

Šeit redzams elektroenerģijas patēriņa diapazons A+, A++ un A+++ klasēm gadā.

 1. A+ 500–235 kwh/annum,
 2. A++ 235–170 kwh/annum,
 3. A+++ no170 kwh/annum.

Ledusskapji, kuri apmierinās visas jūsu vēlmes

Eksperti atzīst, ka ne katram, kuram mājās ir ledusskapis, ir nepieciešamas daudzās funkcijas, kuras ražotāji piedāvā jaunākajos ledusskapju modeļos. Taču dažas papilldfunkcijas patiesi spēj atvieglot dzīvi.

Piemēram, Frost Free funkcija novēršs saldētavas apsarmošanu. Funkcija, kas automātiski ieslēdz papildus atdzesēšanu gadījumā, ja ledusskapis ir pārpildīts un LCD displejs, kas palīdz noregulēt temperatūru ledusskapja un saldētavas nodalījumos, ļaus izvairīties no sabojātiem pārtikas produktiem. Taču šīs visas papildus ekstras ietekmē arī elektrības patēriņu.

Katru ledusskapja funkcijas resursu nodrošina tā kompresors. Kvalitatīvs kompresors, kas spēj strādāt efektīvi, var nodrošināt visas ledusskapja funkcijas, ietaupot krietni vairāk elektroenerģiju, nekā neefektīvs kompresors, kas patērēs tikpat, neapkalpojot ledusskapī iestrādātās papildfunkcijas. Tas pierāda tikai vienu – ledusskapja pirkšanas brīdī ir jāizpēta ierīces marķējums, jo ne vienmēr augsti funkcionēti ledusskapji būs ar lielu enerģijas patēriņu.

Standarta, profesionālie un iebūvētie ledusskapji

Patiesībā mūsdienās lielas atšķirības starp profesionālajiem un standarta ledusskapjiem nav. Teju katrā trešajā mājā sastopams ledusskapis, kas savā funkcionalitātes līmenī robežojas jau ar profesionālu ledusskapi.

Lai gan profesionālajiem ledusskapjiem piemīt daudz vairāk papildfunkciju, kuras ikdienas sadzīvē nav nepieciešamas, mūsdienās standarta ledusskapis ir izlauzis sev ceļu un, ja ne paša mājās, tad iespējams ciemos ir redzētas lielgabarīta saldēšanas ierīces ar dažādām iepriekš uzskaitītajām papildfunkcijām.

Standarta ledusskapji

Taču ir viena svarīga detaļa, kas vēl aizvien atšķir profesionālos no standarta ledusskapjiem – ietilpība. Standarta ledusskapji būs seklāki, nekā profesionālie. Tas nozīmē arī to, ka saldēšanas jauda un elektropatēriņš profesionālajam ledusskapim būs ievērojamāks.

Ja ģimenē nedzīvo vairāk par sešiem cilvēkiem, profesionālais ledusskapis nav nepieciešams. Šī tipa ledusskapji garantē vienmērīgu saldēšanas temperatūru, kas noderēs gadījumos, ja ir vajadzība vairumā uzglabāt pārtikas produktus ilgāku laika posmu. Jaudīgais kompresors spēj apkalpot visas profesionālā ledusskapja funkcijas vienlīdz kvalitatīvi.

Iebūvējamie ledusskapji

Savukārt tirgū strauji ienāk integrētie jeb iebūvējamie ledusskapji, kuri kļūst arvien populārāki sava elegantā un viengabalainā izskata dēļ. Tie lieliski iederas ne tikai virtuves iekārtās, bet arī istabās vai kabinetos, kuros ir iekārtots bāriņš.

Integrētie ledusskapji

Integrētie ledusskapji spēj kalpot arī kā istabas dizaina elements un lielisks akcents telpā, turpretim, ja ledusskapi vēlams noslēpt, to ir iespējams integrēt telpas kopējā dizainā, liekot dzesēšanas ierīcei izskatīties pēc eleganta sapīša. Bet kā tos atšķirt un kurš būs piemērotākais tieši Tavai virtuvei?

Counter depth ledusskapji

Termins counter depth plaši tiek izmantots starp mazumtirgotājiem, lai gan patiesībā šo ledusskapju izskats un dziļums krasi neatšķiras no parastajiem ledusskapjiem.

Counter depth ledusskapji ir dziļāki un platāki, nekā vidēja rādītāja ledusskapji, kas attaisno ierīces divdurvju sistēmas nepieciešamību. Līdz ar to ir svarīgi saprast virtuvē šaj ierīcei paredzēto telpu, lai izvairītos no situācijas, ka ledusskapja mala sniedzas pāri virtuves letes vai citu blakus esošo mēbeļu malai, kas var apgrūtināt tā ērtu lietošanu.

Nebūtu pareizi uzskatīt, ka visu counter depth ledusskapju ietilpība ir vienāda. Tā var atšķirties pat par vairākiem centimetriem.

Counter depth ledusskapja priekšrocības:

 • Šī veida ledusskapjiem ir pilnīgāks, elegantāks izskats. Tos ir viegli integrēt pārējā telpas interjerā. Daudzi izvēlēsies counter depth ledusskapi tā viendabīgā izskata dēļ.
 • Counter depth ledusskapjiem ir mazāki saldētavas nodalījumi, kas nozīmē ierobežotu saldētas pārtikas uzglabāšanu.
 • Counter depth ledusskapji ir ne tikai dziļāki, bet arī platāki. Divdurvju ledusskapji nodrošina ērtu piekļuvi pārtikas produktiem gan dzesēšanas gan saldētavas nodalījumā.
 • Counter deph ledusskapji ir viegli lietojami. To nodalījumi izvietoti tā, lai, atverot durvis un izvelkot saldēšanas kastes, tās aizņemtu maksimāli maz apkārtējās telpas.

Nedrīkst aizmirst, ka katra ierīcei ir arī savi mīnusi:

 • Šie ledusskapju modeļi ir platāki un dziļāki, kas nozīmē, ka tie aizņems lielāku telpas daļu.

Vai lielumam ir nozīme?

Ir tikai pašsaprotami, ka mazāks ledusskapis patērēs mazāk elektroenerģiju. Iesakām pievērst uzmanību tam, cik liels ir bijis jūsu iepriekšējais ledusskapis, lai sapratu, cik ietilpīga dzesēšanas ierīce ir nepieciešama.

Ja ledusskapis līdz šim stāvējis pustukšs, tad noteikti nevajadzētu pirkt lielāku iekārtu. Pretējā gadījumā ir jārēķinās arī ar lielāku elektrības rēķinu. Ja runa ir par līdzīga izmēra ledusskapjiem, kuru tilpumu atšķirība ir minimāla, papildus 15 litri elektrības rēķinu neietekmēs.

Regulē ledusskapja apetīti pats

Ir iespējams regulēt ledusskapja elektroenerģijas patēriņu arī saviem spēkiem. Kā to izdarīt?

 1. Pirmām kārtām, ledusskapis ir jānovieto tālāk no citiem siltuma avotiem – plīts, krāsns, tiešajiem saules stariem. Siltums atņem ledusskapim papildus enerģiju, jo tas ir jāatdzesē papildus.
 2. Ir jāseko līdzi, lai siltums no telpas neienāktu ledusskapja iekšienē. Neatstāj ierīces durvis vaļā ilgāk par minūti, kā arī ievēro, lai blīvgumijas būtu kārtīgi piestiprinātas un tīras.
 3. Seko līdzi, lai uz ledusskapja sienām neveidojas sarma. Ja ledusskapim nav automātiskā atkausēšanas sistēma, tas ik pa laikam ir jādara pašam, jo katrs centimetrs gan saldētavā gan dzesēšanas nodalījumā var palielināt elektrības patēriņu pat par 20%.
 4. Nav vajadzības ledusskapi pārpūlēt. Ja ierīcē ir iespējams mainīt temperatūru, optimāli ledusskapī būtu jāuztur -5 grādu temperatūra, taču saldētavā – 18 grādu temperatūra.

TOP 5 labākie ledusskapji 2018. gadā

Pēc stundām ilgas izpētes internetā, meklējot pirktākos un vislabāk vērtētos ledusskapjus visā pasaulē, esam izveidojuši piecu labāko ledusskapju topu, kas var kalpot kā ceļvedis plašajā virtuves iekārtu tirgū, ja vēlies būt modernas virtuves īpašnieks.

Šaubu nav, eksperti ir vienisprātis, atzītākais modelis 2018. gadā ir LG LFX25974ST

Šis uzticamais, salīdzinoši nemaz ne tik dārgais izcila franču dizaina divdurvju ledusskapis iederēsies jebkurā klasiskā stila interjerā. Tas ir nepilnu metru plats, taču dziļumā nepārsniedz standarta ledusskapju izmērus.

Šis ledusskapis ir apdarīts ar nerūsējošo tēraudu, pie tam, tā durvīs ir iebūvēts ūdens un ledus automātiskais izsmidzinātājs. Šis ne lētākajā kategorijā ietilpstošais ledusskapja modelis ir katra iztērētā eiro vērts, ja Tev ir svarīga kvalitāte un dizains.

Ērti nolaižamas atvilknes, stilīgs LED apgaismojums un telpu maksimizējoši konteineri iezīmē šo virtuves tehnikas ierīci kā labāko ledusskapi 2018. gadā.

Eksperti no New York Times kompānijas Wirecutter atzīst, ka lielākajos tehnikas specifisko īpašību vērtēšanas portālos review.com un cnet.com nav atrodamas sliktas atsauksmes par šo ledusskapja modeli, kas ir izcils rādītājs.

LG ledusskapji jau trešo gadu pēc kārtas turas labāko virtuves ierīču topu augšgalā, tāpēc arī šis nav nekāds pārsteigums.

Arī par parējo četru topa vietu laureātiem lielāko interneta tehnikas topu veidotāji ir vienisprātis:

 1. Whirlpool WRF535SMHZ
 2. LG LFXS28566S
 3. GE GSS25GSHSS
 4. GE GTS18GTHWW

Taču šāda veida topi nenozīmē, ka katru gadu ir jādodas pēc jauna ledusskapja modeļa. Tas darbojas kā labs orientieris reizēs, kad meklē arī vienkāršāku virtuves tehnikas ierīci.

Topu virsotnēs parasti ierindojas kompānijas, kuras konkrētajā sezonā fokusējas uz viena tipa precēm un, ja ledusskapju topā brends kotējas augstu, varam būt droši, ka arī cita veida virtuves tehnika, kas nāk no šīs kompānjas, būs labas kvalitātes. 2018. gada topā dominē divi ražotāji – LG un GE, kas ir šī brīža vadošie virtuves tehnikas kompānijas.

Jau vairākus gadus arī godpilnās otrās vietas ieguvēji Whirlpool ledusskapji ir sevi pierādījuši un izskatās, ka ražotāji nemaz nedomā apstāties pie esošajiem modeļiem. Ja esi ieplānojis doties uz veikalu pēc jauna ledusskapja, zini, ka arī vecāki modeļi, kas nāk no šīm kompānijām, būs augstas kvalitātes.

Taču nebūtu pareizi aprobežoties tikai ar 3 populārākajām un visaugstāk vērtētajām ražotājkompānijām.

Snaige ledusskapji

Lietotāju atsauksmes liecina, ka uzticami ir arī kaimiņu brenda Snaige ledusskapji, kas virtuves tehniku ražoja jau Padomju laikā.

Snaige ledusskapju atsauksmes pierāda to, ka lietotāji, kuri šīs preces iegādājušies jau iepriekš, Snaige produkciju pērk atkāroti, kas rada uzticību kompānijai. Ledusskapji Snaige izceļas ar savu ekstravaganto pieeju, pagājušā sezonā laižot klajā ledusskapjus, kas apvilkti ar mākslīgo ādu.

Liebehrr ledusskapji

Dažādu modeļu ledusskapjus piedāvā sadzīves tehnikas kompānijas Liebehrr.

Lai gan interneta atsauksmju lapās lasāmi produktu slavējoši teksti, Liebehrr ledusskapji vērtēšanas reitingos ierindojas pēdējās vietās. Tas tādēļ, jo šī kompānija spēj panākt izcila dizaina funkcionālus ledusskapjus, taču diemžēl vidēji tie darbojas tikai piecus gadus.

Lietotāji norāda uz preces nekvalitatīvajām darba spējām, bieži lasāmas sūdzības par to, ka Liebehrr ledusskapji bieži plīst un ir jālabo.

Miele ledusskapji

Nepietiekami novērtēti ir Miele ledusskapji, kuri spēj piedāvāt gan augstas klases apkalpošanu un kvalitāti. Topu virsotnes Miele neieņem, taču jāatzīmē, ka šis ražotājs augsti iecienīts ir starp profesionālo ledusskapju lietotājiem.

Siemens ledusskapji

Starp uzticīgiem tiek pieminēti Siemens ledusskapji, kuri ne ar ko īpašu neizceļas, bet spēj piedāvāt nemainīgu kvalitāti. Ražotāji, kuri netendējas tikai uz sadzīves tehniku, bieži vien nespēj piedāvāt augstas kvalitātes viena tipa preces, bet šis nav tas gadījums.

Electrolux ledusskapji

Savukārt topā neiekļuvušie Electrolux ledusskapji ir populāri ar to klasiskajām vērtībām. Šī firma neizceļas ar jaunatklājumiem ledusskapju pasaulē, taču ir uzticama savu nemainīgo vērtību dēļ.

Taču mēs gribam atzīmēt, ka Samsung ir viena no inovatīvākajiem ledusskapju ražotājiem, kuru dizains un papildfunkciju klāsts pārsteidz ar katru gadu.

Samsung ledusskapji

Eleganti un lielas ietilpības ir Samsung ledusskapji. Grūti teikt, kādēļ šis ražotājs jau vairākus gadus neiekļūst sadzīves tehnikas topu augšgalos. Viena no populārākajām sūdzībām, kas skar tieši Samsung ražotos ledusskapjus, ir vājie kompresori, kuri nespēj apkalpot visas ledusskapja funkcijas.

Taču mēs gribam atzīmēt, ka Samsung ir viena no inovatīvākajiem ledusskapju ražotājiem, kuru dizains un papildfunkciju klāsts pārsteidz ar katru gadu.

Beko un Bosch ledusskapji

Vidējas klases ir Beko un Bosch ledusskapji. Par Beko precēm domas dalās. Vieni izceļ preču kvalitāti, citi nopeļ, apgalvojot, ka ledusskapji kalpo vien pāris gadus. Cenu ziņā Beko ledusskapji īpaši neizceļas.

Jauns Beko ledusskapis vidēji maksā 129 eiro.

Foron ledusskapji

Topu pēdējās vietas ieņem Foron ledusskapji. Cenu ziņā tie nav dārgi, taču ir jārēķinās arī ar atbilstošu kvalitāti. Sūdzību lapās Foron ledusskapju lietotaji sūdzas par kompresora mazspēju. Biežākais iemesls ledusskapja plīšanai ir tieši motors.

Indesit ledusskapji

Mazāk pazīstami ir ražotāja Indesit ledusskapji. Salīdzinot ar, piemēram, Foron ledusskapjiem, Indesit cenu ziņā ievietojami plauktiņu augstāk, diemžēl ne kvalitātes ziņā. Eksperti pozitīvi atzīmē saldētavas spējas, taču lietotāji sūdzas par temperatūras noregulēšanas neiespējamību.

Rīgā šo visu brendu ledusskapjus var nopirkt vienuviet veikalā PTA. Šinī veikalā strādā zinoši speciālisti, kuri palīdzēs neapmaldīties plašajā preču klāstā. PTA veikala ledusskapji pieejami dažādos izmēros un cenu līmeņos.

5 ieteikumi pērkot jaunu un lietotu ledusskapi

1. Izvērtē telpas iespējas

Kā jau ar jebkuru mēbeli, sākumā ir jāsaprot, vai tā iederēsies telpā izskata un izmēru ziņā. Pirms iegādājies jaunu ledusskapi, izvērtē vietu telpā, kur plāno to novietot. Ir jāizmēra tās garums, platums un dziļums. Ja plāno iegādāties lietotu ledusskapi, šis ir īpaši svarīgi, jo parasti lietotas preces atgriezt nav iespējams. Lai ledusskapis labi strādātu, atstāj vismaz 50 cm brīvu vietu no sienas visos tā sānos.

2. Nosaki cenu amplitūdu

Ledusskapju cenu amplitūda ir ļoti liela. Lietotu ledusskapju cenu atšķirība var būt vēl lielāka, ņemot vērā to nolietojumu, vecumu, ražotāju un modeli. Nosaki cenu griestus, ko vari atļauties maksāt. Vidēji labas kvalitātes ledusskapi var iegādāties sākot no 80 eiro līdz 850 eiro. Mazie ledussjapji nopērkami vēl lētāk – sākot no 30 eiro.

Viss ir atkarīgs no tā, ko Tu meklē. Desmit gadus veci regulāra tipa ledusskapji var maksāt pat desmito daļu no gadus vecu nerūsējošā tērauda modeļu ledusskapju cenas.

3. Izmeklē modeli

Pirms pirkšanas, veic tirgus izpēti internetā. Salīdzini ledusskapjus vairākos pārdošanas portālos, pirms atrodi sev piemērotāko. Populārākajās interneta vietnēs, kuras apskata virtuves tehnikas specifiskās īpašības, kā arī uzskaita to plusus un mīnusus, nereti atradīsi arī modeļu atšķirību uzskaitījumu un funkcionālo salīdzinājumu.

Uzzini, vai ledusskapju ražotājrūpnīca ir uzticama, vai precei ir pieejama garantija un cik maksās remonts, ja ledusskapis saplīst. Noteikti ieskaties arī atsauksmju lapā. Nereti cilvēkiem patīk sūdzēties, ja ierīce nestrādā, kā cerēts, tāpēc ir labi zināt, ar ko rēķināties. Šis var būt gadījums, kad ražotāja brendam ir nozīme.

Atsaucoties uz populārākajiem tehnikas apskates un vērtēšanas interneta lapām reviews.com un digitaltrends.com, populārākie ledusskapju brendi 2018. gadā ir EdgeStar, Bosch, Summit, Danby, Whirlpool, LG un GE.

4. Atrodi izdevīgākos piedāvājumus

Lietoti ledusskapji atrodami gan avīžu sadaļās “Pārdod” gan interneta vietnēs, kurās cilvēki atbrīvojas, atdod vai pārdod savas vairs nevajadzīgās mēbeles. Daži padomi, kur meklēt lietotus ledusskapjus:

 1. Avīžu sadaļās “Pārdod”
 2. Interneta vietnēs, zem nosaukuma “Pārdod”, “Maina”, “Atdod” (facebook.com, eBay u.c.)
 3. Krāmu tirdziņos
 4. Lietoto mēbeļu veikalos
 5. Ražotāju “brāķu” un “defektu” veikalos ( piemēram vairumtirdzniecības veikalā Verners pieejami ledusskapji ar defektiem par draudzīgām cenām)

Tiklīdz atrodi ledusskapi, kas atbilst vēlajamiem parametriem, uzreiz sazinies ar pārdevēju, reti labas, lietotas preces pie īpašnieka ilgi nestāvēs.

5. Uzdod jautājumus!

Sagatavo jautājumu listi, kurus uzdot pārdevējam, lai būtu drošs, ka lietotais ledusskapis atbilst Tavām vajadzībām. Specifiskākos jautājumus nepieciešams uzrakstīt pārdevējam pirms tikšanās.

1. Kādēļ ledusskapis tiek pārdots?

Atbilde uz šo jautājumu uzreiz pateiks daudz. Ja pārdevējs vienkārši pārvācas uz jaunu mitekli vai virtuvē veic remontu, prece visticamāk būs labā stāvoklī.

2. Kādā stāvoklī ir iekārta?

Vairākums cilvēku būs godīgi, ja runa ir par preces nepilnībām. Ja ledusskapim ir kāda vaina, ir jāsaprot, vai varēsi to salabot un cik tas varētu izmaksāt. Varbūt ir vērts vēlreiz pārrunāt ledusskapja pirkšanas cenu?

3. Vai pārdevējs ir vienīgais ledusskapja īpašnieks?

Ja precei ir tikai viens īpašnieks, viņš noteikti mācēs par to pastāstīt visos sīkumos. Atbilde uz šo jautājumu var norādīt arī uz to, ka ledusskapis nav pārpirkts vai zagts.

4. Vai ledusskapim ir visas tam piederošās detaļas?

Pārliecinies, vai ledusskapim līdzi tiek iedotas visas tam piederošās detaļas – atvilknes, plauktiņi, durvju rokturīši. Ja nē, pārbaudi, vai šī modeļa detaļas ir iespējams iegādāties atsevišķi.

Ja lietotu ledusskapi nevari atrast, iesakām to meklēt veikalos, kuros ledusskapjiem ir izpārdošanas akcija, līdz ar to daudz draudzīgākas cenas. Lēti ledusskapji atrodami arī ražotāja veikalu autletos. Ledusskapju atlaides bieži vien atrodamas interneta veikalos.

Atceries!

 1. Uz katra ledusskapja ir atrodama uzlīme , kas norāda produkta energoefektivitātes klasi, tilpumu un kilovatstundu patēriņu gadā (kwh/annual).
 2. Vidēji gadā ledusskapji patērē 250 kilovatstundu, ekonomiskākas saldēšanas ierīces zem 200 kilovatstundām, bet counter depth ledusskapji ar divām durvīm ap 500 kilovatstundu.
 3. Ja ledusskapis ir bojāts, tas var tērēt vairāk elektroenerģiju nekā parasti, tāpēc vienmēr pārliecinies, vai Tavs ledusskapis ir labā darba kārtībā.

trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Scroll Up