Izdevīgas aviobiļetes: – uzzini, kā ietaupīt uz ceļojuma izmaksām!

Esi ieplānojis ārzemju braucienu un tagad aprēķini ceļojuma budžetu? Tad noteikti jau esi domājis par to, cik Tev izmaksās aviobiļetes.

Lai gan aviosabiedrības sola draudzīgas cenas, visdažādākās atlaides un izdevīgus ceļošanas nosacījumus, nebūt ne vienmēr aviobiļetes patiešām ir tik lētas, kā tās reklamē.

Mēs, Comparo, esam pārliecināti, ka aviobiļešu salīdzināšana var palīdzēt ikvienam ceļotājam atrast lētāku piedāvājumu, neriskējot ar lidojuma kvalitāti. Iepazīsties ar mūsu ieteikumiem un uzzini, kā atlasīt vislētākās aviobiļetes uz pieprasītākajiem galamērķiem!

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!

Aviobiļetes zem mikroskopa: kas veido biļetes cenu?

Pētot aviobiļešu cenas, reizēm šķiet, ka cenas veidošanas algoritmi ir pilnīgi neizprotami.

 • Kāpēc biļete uz vienu un to pašu pilsētu pie vienas aviokompānijas maksā 50 eiro, bet otra aviosabiedrība to piedāvā par 300 eiro?
 • Kāpēc pirmdien par biļeti jāmaksā vairāk nekā otrdien?
 • Kāpēc dažādas lidsabiedrības pārdod biļetes uz vienu un to pašu reisu par dažādām cenām?

Šie un vēl daudzi citi jautājumi nodarbina daudzu ceļotāju prātus, un teiksim godīgi – pagaidām vēl nevienam cilvēkam no malas nav izdevies izveidot viennozīmīgu aviobiļešu cenu algoritmu.

Aviosabiedrības izmanto sarežģītas biļešu cenas aprēķināšanas formulas, ar daudziem mainīgajiem, kas ir atkarīgas arī no reisu un pārdoto biļešu skaita.

Pieeja šiem datiem ir tikai attiecīgo aviokompāniju darbiniekiem, tāpēc ceļotgribētājiem nākas samierināties ar to, ka daži cenu veidojošie faktori paliek viņiem nezināmi.

Taču aviobiļetes cena nebūt nav melnais caurums, ko nevar izpētīt. Vai esi gatavs uzzināt aviosabiedrību noslēpumus?

Tad lasi tālāk!

Kopējā aviobiļetes cena, neatkarīgi no galamērķa, aviokompānijas un citiem ārējiem nosacījumiem, sastāv no:

 • pamattarifa;
 • nodokļiem;
 • piemaksas par degvielu;
 • lidostas komisijām;
 • maksājuma transakcijas komisijām.

Divas pēdējās sastāvdaļas neattiecas uz visām aviobiļetēm, jo daudzas aviokompānijas nodrošina bezmaksas maksājuma apstrādi internetā, kā arī tikai dažas lidostas iekasē no ceļotājiem papildu komisijas.

Nodokļu politika mainās salīdzinoši reti, tāpēc galvenais faktors, no kura ir atkarīga aviobiļetes cena, ir pamattarifs.

Noskaidrosim, kas veido šo cenu!

Galamērķis: jo tālāk, jo dārgāk

Pirmais cenu veidojošais faktors ir visvienkāršākais – ja Tavs ceļamērķis ir salīdzinoši tuvu, lidosi daudz lētāk nekā tad, ja Tev jādodas uz citu kontinentu.

Protams, tas nenozīmē, ka visi tālsatiksmes lidojumi ir vienlīdz dārgi, taču lētas aviobiļetes uz ASV atrodas pavisam citā cenu kategorijā nekā lētas biļetes uz Vāciju vai Lielbritāniju.

Šādas cenu politikas iemesli ir pavisam vienkārši:

 • tālsatiksmes lidojums izmaksā aviokompānijai dārgāk;
 • īsu distanču lidojumu tirgū Eiropas Savienībā strādā daudzas zemo cenu aviokompānijas (Ryanair, Wizz Air, Easy Jet, Vueling u.c.).

Līdz ar to, pats pirmais noteikums ceļotkāriem cilvēkiem ar nelielu ceļojumu budžetu ir šāds – ceļo Eiropas Savienības robežās par salīdzinoši zemām cenām un esi gatavs samaksāt vairāk, dodoties uz Āfriku, Āziju un Ameriku.

Sezona: lidot ir lētāk aukstajā laikā

Kurā sezonā Eiropas iedzīvotāji visbiežāk ņem atvaļinājumu un dodas ceļot? Pareizi, tā ir vasara. Vasaras sezona sākās aptuveni maijā un turpinās līdz oktobrim, kas arī ir visintensīvākais ceļošanas periods.

Protams, pasažieru plūsma Barselonas lidostā jūlijā būs daudz lielāka nekā ceļotgribētāju skaits Norvēģijā, septembrī, taču kopējā tendence ir acīmredzama – vasarā cilvēki ceļo vairāk, un ceļojums izmaksā dārgāk.

Daudzi cilvēki ar nepacietību gaida vasaras atvaļinājumu, lai dotos uz dažādām pasaules malām, taču šādu atpūtu diemžēl sagandē ne tikai augstas biļešu cenas, bet arī drūzmēšanās lidostās un milzīgs pieprasījums pēc aviobiļetēm.

Mēs saprotam, ka atteikties no vasaras ceļojumiem ir neierasts risinājums, taču iesakām – ja Tev ir iespēja doties ārzemju braucienā nevis vasarā, bet citā gadalaikā, izmanto to!

Tu būsi pārsteigts, cik pilnvērtīgi var izbaudīt ceļošanu rudenī, ziemā un agrā pavasarī, kad pilsētas ir atslogotas no lielas tūristu plūsmas, un ir daudz vieglāk izjust autentisko pilsētas un valsts noskaņojumu.

Aviobiļetes uz Spāniju ir daudz lētākas ziemā, bet Spānija ir vienlīdz satriecoša gan jūlijā, gan janvārī – kāpēc gan neizmantot iespēju ietaupīt?

Bet, ja Tavs sapņu galamērķis ir kūrorti, bez vasaras ceļojuma neiztikt. Vai tiem, kuri vēlas baudīt dienvidu sauli un brīnumaini siltu jūru, jāsamierinās ar augstām biļešu cenām?

Ne gluži – arī, dodoties braucienā karstās sezonas vidū, Tu vari ietaupīt.

Kā to paveikt, stāstām tālāk!

Izlidošanas laiks: celies agrāk un maksā mazāk

Mūsdienu cilvēki augsti novērtē komfortu, tāpēc ceļojuma izmaksas ir tieši atkarīgas no brauciena komforta līmeņa. Nevienam negribas doties uz lidostu sešos no rīta vai atlidot nakts vidū, un pasažieri ir gatavi piemaksāt par ērtu lidojumu grafiku.

Taču Tev joprojām ir izvēle – maksāt vairāk un lidot ērtākajos laikos vai ietaupīt, izvēloties agrus vai vēlus reisus.

Agrs vai vēls reiss ir zemo cenu aviokompāniju raksturīga pazīme. Lai gan uzreiz jāsaka, ka tas nav viennozīmīgi. Dažām lēto cenu aviokompānijām ir daudz reisu ar aptuveni līdzīgām cenām, citas savukārt veic lidojumus tikai vienu vai pāris reizes dienā.

Tas, kādi lidojumu laiki būs pieejami Tev, ir atkarīgs no:

 • izlidošanas vietas;
 • galamērķa.

Jo pieprasītāks ir galamērķis, jo lielāka varbūtība, ka par nelielu cenu varēsi aizlidot uz turieni labā laikā. Citos gadījumos būs jāveic izvēle starp zemu cenu un ērtu reisu grafiku.

Iedomājies, ka Tev ir nepieciešamas lētas aviobiļetes uz Londonu. Ja vēlies no Rīgas lidot ar zemo cenu aviokompānijām, izvēle ir starp Ryanair un Wizz Air biļetēm.

Lētas aviobiļetes Ryanair ir pieejamas uz reisiem plkst. 11.25 un 21.55, savukārt lētas aviobiļetes Wizz Air ir uz reisiem, kas izlido plkst. 6.15 un 17.20. Ērtāku izlidošanas laiku, piemēram, plkst. 9.30, piedāvā airBaltic, taču par augstāku cenu. Izvēle ir aiz Tevis!

Izlidošanas diena: piemaksa par ceļojumiem brīvdienās

Nedēļas nogalēs un brīvdienās ceļotāju skaits būtiski pieaug, tāpēc aviosabiedrības izmanto iespēju nopelnīt un piedāvā aviobiļetes par augstākām cenām.

Dārgākas biļetes tiek pārdotas uz reisiem no piektdienas līdz pirmdienai, savukārt citās nedēļas dienās biļešu cena parasti ir zemāka. Ņem to vērā, plānojot atvaļinājumu – uzturoties ārzemēs par vienu dienu ilgāk, var ietaupīt uz biļetēm.

Protams, nedrīkst aizmirst arī par viesnīcas un ēdināšanas tēriņiem, taču reizēm izdevīgāk ir pagarināt atvaļinājumu par 1 – 2 dienām, nevis pirkt dārgu svētdienas biļeti mājup.

Ikvienam gribas samaksāt par biļeti pēc iespējas mazāk, tāpēc katrs meklē izdevīgus aviobiļešu piedāvājumus. Samērā izplatīts ir uzskats, ka pēdējā brīža aviobiļetes ir lētākas, bet vai šis uzskats atbilst realitātei? Skaidrojam to raksta turpinājumā!

Jauni ceļošanas noteikumi, jauna cenu politika

Mūsdienās ceļojumi ir kļuvusi dažādāki, un aviobiļešu nozare atbilstoši reaģē uz šīm izmaiņām.

Tagad ceļotājam ir pieejams ne tikai lielāks galamērķu skaits, bet arī elastīgākas biļešu cenas robežas.

Ceļojums vairs nav obligāti rūpīgi saplānots pasākums, kas notiek reizi gadā, tāpēc biļešu cenu politika izmainās.

Lai gan liela cilvēku daļa dod priekšroku garam vasaras atvaļinājumam un pārsvarā dodas uz ārzemēm atpūsties, ik gadu pieaug to cilvēku skaits, kuri izvēlas īslaicīgus braucienus, ceļo ekonomiski un iegādājas aviobiļetes ne tikai atpūtas, bet arī darba un mācību braucieniem.

Kā, neatkarīgi no brauciena mērķa, ceļot izdevīgi? Pastāstīsim Tev raksta turpinājumā!

Aviobiļešu cenu ceļvedis

Kas attiecas uz aviobiļešu cenām, tās var būt lētākas gan aviosabiedrību mājaslapās, gan ceļojumu platformās un interneta biļešu kasēs.

Biļešu cenu algoritmi ir sarežģīti, tāpēc gandrīz nekad nav iespējams paredzēt, vai lētāka biļete būs pieejama aviosabiedrības mājaslapā, partneru vietnē vai aviobiļešu interneta veikalā.

Tieši tāpēc vērts salīdzināt dažādus aviobiļešu piedāvājumus mūsu mājaslapā – veltot meklējumiem vien dažas papildu minūtes, Tu varēsi ietaupīt būtisku naudas summu. Ir taču daudz labāk iztērēt naudu ceļojuma laikā, nekā tā sagatavošanas posmā, vai ne?

Bet, ja Tev patīk nostalģiska ceļojumu aģentūru atmosfēra, un Tu vēlies, lai darbinieks veic biļešu atlases un salīdzināšanas darbu Tavā vietā, vari doties uz vienu no daudzām ceļojumu aģentūrām.

Tās pārdod ne tikai biļetes organizētiem ceļojumiem, bet arī aviobiļetes vienvirziena braucieniem un ceļojumiem turp un atpakaļ. Pirms pirkuma veikšanas neaizmirsti pārbaudīt, vai aģentūra iekasē komisiju par saviem pakalpojumiem, un vai aģentūrai ir kaut kādi ierobežojumi biļešu tirdzniecībai.

Izmantojot mūsu ieteikumus, Tu varēsi būtiski ietaupīt uz ceļošanas izmaksām. Taču lētu aviobiļešu iegāde nav vienīgais veids, kā samazināt ar ceļojumu saistītos tēriņus.

Noslēgumā mēs gribam Tev pastāstīt par vēl dažām viltībām, kas palīdzēs Tev saglabāt pozitīvu bankas konta bilanci, gatavojoties ārzemju braucienam!

Pēdējā brīža aviobiļetes: izdevīga iespēja vai iluzors ieguvums?

Lēts pēdējā brīža ceļojums ir ienācis mūsdienu Latvijas iedzīvotāja dzīvē reizē ar tūrisma aģentūru uzplaukumu. 20. gadsimta 90. gadi un 21. gadsimta sākums bija organizēto ceļojumu zelta laikmets, jo cilvēki deva priekšroku braucienam, kur jau par visu ir padomāts.

Tieši ceļojumu aģentūras sāka piedāvāt pēdējā brīža braucienus – gan ar lidmašīnu, gan autobusu tūres. Tas sniedza ceļotkāriem cilvēkiem iespēju apmeklēt Eiropas galvaspilsētas, labākos kūrortus un eksotiskas vietas par ievērojami zemāku summu, jo reizēm pēdējā brīža ceļojuma cena bija gandrīz uz 50% zemāka par sākotnējo.

Iznomāt auto lidostā

Ceļojumu aģentūrai ir izdevīgāk pārdot ceļojumu lētāk, nekā zaudēt klientus augstas cenas dēļ – tāds ir pēdējā brīža ceļojumu lētuma iemesls. Vai aviosabiedrības strādā pēc tāda paša principa? Ne gluži.

Atšķirībā no ceļojumu aģentūrām, aviosabiedrību pakalpojumus izmanto ne tikai tie, kuri vēlas doties atvaļinājumā uz ārzemēm, bet arī citas cilvēku grupas. Studenti, ārzemēs strādājošie, uzņēmēji, ierēdņi un daudzi citi ik dienu lido uz dažādiem galamērķiem.

Pieprasījums pēc aviobiļetēm ir daudz augstāks nekā pēc organizētiem atpūtas braucieniem, tāpēc aviosabiedrībām vienkārši nav izdevīgi izmantot pēdējā brīža aviobiļešu politiku. Pat otrādi – iegādājoties aviobiļeti dažas dienas pirms izlidošanas, visdrīzāk Tev nāksies krietni pārmaksāt.

Lūk, uzskatāmi piemēri, kas pierāda, ka pēdējā brīža aviobiļetes nebūt nav izdevīga opcija:

Ryanair vienvirziena biļete Rīga – Londona maksā aptuveni:

 • 250 eiro, ja to iegādājas divas dienas pirms lidojuma;
 • 85 eiro, ja biļeti pērk divas nedēļas pirms lidojuma;
 • 40 eiro, ja biļeti pasūta vienu mēnesi pirms lidojuma.

Wizz Air vienvirziena biļete Rīga – Eindhovena maksā aptuveni:

 • 130 eiro, pasūtot biļeti vienu dienu pirms lidojuma;
 • 80 eiro, ja biļeti iegādājas vienu nedēļu pirms lidojuma;
 • 60 eiro, ja biļeti pērk vienu mēnesi pirms lidojuma.

airBaltic vienvirziena biļete Rīga – Barselona maksā aptuveni:

 • 243 eiro, pasūtot biļeti vienu dienu pirms lidojuma;
 • 143 eiro, ja biļeti iegādājas vienu nedēļu pirms lidojuma;
 • 81 eiro, ja biļeti pērk vienu mēnesi pirms lidojuma.

Kā redzi, pēdējā brīža aviobiļetes ir ievērojami dārgākas. Protams, arī te ir savas nianses. Daudzas aviokompānijas piedāvā salīdzinoši lētas biļetes (tādas, piemēram, ir airBaltic cherry biļetes), ko reizēm var iegādāties arī pēdējā brīdī.

Īpašo biļešu mīnusi – parasti tie ir pieejami tikai ekonomiskajai klasei, kā arī to skaits ir ierobežots. Ceļojot divatā vai ar ģimeni, aviobiļešu iegādi nedrīkst atstāt uz pēdējo brīdi, ja Tava prioritāte ir zema cena.

Tāpat nav 100% garantijas, ka, pasūtot aviobiļeti savlaicīgi, obligāti ietaupīsi. Kā jau skaidrojām iepriekš, aviobiļešu cenu ietekmē ne tikai iegādes laiks, bet arī sezona, galamērķis, pieprasījums un citi faktori.

Un tomēr mūsu secinājums ir nepārprotams – vairumā gadījumu pēdējā brīža aviobiļetes ir nevis lētākas, bet daudz dārgākas, nekā aviobiļetes, ko iegādājas pāris mēnešus pirms izlidošanas datuma.

Iesakām nepaļauties uz veiksmi, bet sākt salīdzināt aviobiļešu cenas savlaicīgi. Ja vēlies aizlidot uz ārzemēm maksimāli izdevīgi, meklē nevis pēdējā brīža biļetes, bet labas atlaides.

Turpinājumā stāstām, uz kādām pilsētām parasti ir akcijas aviobiļetēm – lasi un liec aiz auss!

Galvenais, kas Tev jāzina par aviobiļešu akcijām

Ja Tavs mērķis ir lidot lēti, Tev jākļūst par aviobiļešu akciju ekspertu. Pirkt aviobiļetes ar akciju var būt gan ļoti izdevīgi, gan pārsteidzoši dārgi. Kāpēc tā notiek? Skaidrojam!

Lai piesaistītu jaunus klientus un uzturētu pastāvīgu ceļotāju interesi, aviosabiedrības organizē akcijas samērā bieži.

Gandrīz ikviena aviokompānija piedāvā īpašas biļešu cenas:

 • Ziemassvētkos.
 • Lieldienās.

octa cenu salīdzināšana

Tāpat var gaidīt akcijas vasaras sezonas sākumā un beigās, kā arī ziemas vidū. Taču ņem vērā, ka akcija aviobiļetēm nav tas pats, kas akcija pārtikai vai apģērbam – 30% visām veikalā esošajām precēm.

Stāsts par aviobiļetēm ir pavisam kas cits. Tātad, ko nozīmē reklāmas sauklis “aviobiļete uz Vāciju par 40 eiro”?

Tas nozīmē, ka aviokompānija piedāvā ierobežotu biļešu skaitu par šo cenu. Ne visas pieejamās biļetes būs ar atlaidi, un ne visas maksās 40 eiro. Konkrētas biļetes cena būs atkarīga no visiem faktoriem, kurus jau esam aprakstījuši, un dažas biļetes maksās 40, citas – 60, vēl citas – 100 eiro.

Vienas akcijas ir lielākas nekā citas, tāpēc vērts uzmanīgi sekot līdzi aviokompāniju piedāvājumiem, lai nepalaistu garām izdevīgu biļeti.

Iegādājoties aviobiļeti ar atlaidi, obligāti pievērs uzmanību akcijas lidojumu datumiem. Ikvienai akcijai ir savas robežas, tāpēc pirms pirkuma noformēšanas vienmēr pārbaudi, vai izvēlētai biļetei ir piemērojama solītā atlaide.

Aviokompānijas pienākums ir informēt klientus par pakalpojumiem, tāpēc akcijas aprakstā jābūt minētam:

 • biļešu iegādes termiņiem (piemēram, pērc no 01.01. līdz 15. 01.);
 • biļešu izmantošanas termiņiem (piemēram, ceļo no 1.03. līdz 1.06.).

Un tagad pienācis laiks noskaidrot, vai vērts gaidīt atlaides, ja Tavs mērķis ir Lisabona, Ņujorka vai Maskava. Uzzini, uz kurieni iespējams aizlidot ar akcijas biļeti!

Taupīgu ceļotāju TOP-galamērķi

Aviobiļetes uz Angliju ik pa laikam ir pieejamas ar labu atlaidi, tāpat kā biļetes uz citiem galamērķiem, kas ir populāri Latvijas iedzīvotāju vidū:

 • Berlīni;
 • Stokholmu;
 • Helsinkiem;
 • Parīzi;
 • Vīni;
 • Amsterdamu;
 • Frankfurti.

Kopumā runājot, atlaides visbiežāk tiek piemērotas lidojumiem ES robežās. Lielu svētku atlaižu laikā akcijas biļetes ir pieejamas arī lidojumiem uz Krieviju, Āzijas valstīm, kā arī sezonas lidojumiem uz Eiropas dienvidu pilsētām.

Aviobiļetes uz ASV, piemēram, aviobiļetes uz Ņujorku, gan reti kad ir pieejamas ar ievērojamu atlaidi. Vairumā gadījumu starpkontinentālie reisi no Latvijas nozīmē reisu ar pārsēšanos vienā no galvenajiem Eiropas transporta hubiem (Londonā, Maskavā, Parīzē, Amsterdamā u.c.), bet atlaides tradicionāli tiek piešķirtas standarta reisiem bez savienojuma.

Tu vari izmantot atlaides, lai saplānotu pārsēšanos patstāvīgi, taču, pasūtot savienojuma reisu aviokompānijā, visdrīzāk, nāksies atteikties no atlaidēm.

Šajā gadījumā ietaupīt palīdzēs citas pieredzējušo ceļotāju viltības, par kurām stāstām raksta turpinājumā!

Kad vislabāk pirkt aviobiļetes? Mūsu TOP-3 stratēģijas

1. Plāno savas aktivitātes!

Impulsīvi braucieni var sagādāt milzum daudz emociju, taču tie noteikti nav ekonomiski. Ja gada sākumā Tu jau zināsi aptuvenus ceļojumu datumus, varēsi iegādāties aviobiļetes patiešām izdevīgi. Iesakām meklēt piemērotus reisus aptuveni 2 – 3 mēnešus pirms brauciena.

Lētas aviobiļetes uz ASV ieteicams skatīties drusku agrāk.

2. Neaizmirsti par sezonas atlaidēm!

Arī tad, ja neplāno drīzumā doties ceļojumā, nedzēs aviokompāniju reklāmas vēstules, pirms neesi iemetis aci, ko tad tās piedāvā. Itin bieži Lieldienās vai Ziemassvētkos iespējams iegādāties lētas biļetes pusgadu uz priekšu.

3. Atmet ar roku stereotipiem!

Protams, Ziemassvētki Vācijas mazpilsētā vai Lieldienas Spānijā ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, taču tikpat brīnišķīgs var būt ceļojums dažas nedēļas pirms vai pēc svētkiem.

Kā Tu jau zini, ceļošanas datumiem ir nozīme, tāpēc izmēģini ceļošanu ārpus standarta svētku brīvdienām un tērē ietaupīto naudu savam priekam, nevis biļetēm!

Tagad, kad Tu zini, kad vislabāk medīt labākās un lētākās aviobiļetes, jānoskaidro atbilde uz vēl vienu jautājumu. Uz kurieni doties pēc biļetēm, kas nemaksā veselu bagātību?

Aviobiļetes internetā iespējams iegādāties:

Aviosabiedrību mājaslapās

Tas ir ātrākais biļešu iegādes variants, jo viss, kas Tev jāizdara, ir jāieraksta vēlamais galamērķis, jāatzīmē lidojumu datumi un jāapmaksā biļete un izvēlētie papildpakalpojumi. Ieguvumi – ātrs pirkšanas process un droša interneta vide.

Trūkumi – nav iespējas salīdzināt dažādu aviokompāniju piedāvājumus;

Ceļojumu platformās

Daudzas ceļotājiem paredzētās mājaslapas tirgo aviobiļetes gan par aviosabiedrību cenām, gan ar uzcenojumu. Līdz ar to, ieteicams pārbaudīt, kur biļete izmaksā lētāk un attiecīgi tur to iegādāties.

Plusi – iespēja salīdzināt dažādu aviosabiedrību cenas, mīnusi – iespējama komisijas maksa par platformas izmantošanu un šaubas par mājaslapas drošību.

Visas valstis, kur iespējams iebraukt ar uzņēmuma nomas auto, ir sadalītas vairākās kategorijās:

 • Baltijas valstis: Igaunija un Lietuva, daži uzņēmumi šajā kategorijā iekļauj arī Poliju. Robežas šķērsošana ir bez maksas, nav nepieciešams uzņēmuma apstiprinājums;
 • Eiropas Savienības valstis;
 • Lielbritānija un Īrija;
 • Neatkarīgo Valstu Savienības valstis.

Lai iebrauktu ar nomāto auto vienā no 2. – 4. kategoriju valstīm, klientam jāiemaksā atbilstoša summa un jāsaņem uzņēmuma apstiprinājums.

Vai tagad auto nomas nozare Tev vairs nešķiet nesaprotama un sarežģīta? Izmantojot mūsu mājaslapu, Tu ne tikai iegūsi zināšanas, bet arī ietaupīsi savu laiku un naudu!

Obligātā drošības pārbaude online pirkumiem

Iegādājoties ceļojuma biļetes tiešsaistē, neaizmirsti pārbaudīt, vai vietne ir droša lietošanai. Uzzināt to var pavisam vienkārši – paskaties, vai mājaslapas adrese sākas ar http– vai htpps– tipa protokolu.

Https– protokols garantē drošu saziņu internetā, kā arī drošus maksājumus, lietotāju kontu un privātās informācijas aizsardzību.

Tāpat pievērs uzmanību mājaslapas adresei, jo krāpnieki mēdz radīt aviosabiedrību mājaslapu kopijas, kas no pirmā acu skatiena izskatās līdzīgas oriģinālam.

Pirms ievadi savus datus un apmaksā pirkumu, pārbaudi:

 • vai mājaslapas adresē un mājaslapas tekstos aviosabiedrības nosaukums ir uzrakstīts pareizi?
 • vai mājaslapā ir atrodama pilna informācija par aviosabiedrību, izmantošanas nosacījumiem, bagāžas pārvadāšanas noteikumiem, ceļojumu apdrošināšanu utt.?

Aizdomīgi lētas aviobiļešu cenas arī var liecināt par to, ka vietni administrē krāpnieki. Lēta aviobiļete nevar būt neprātīgi lēta, tāpēc samēro savu vēlmi ietaupīt ar realitāti!

3 papildu ieteikumi izdevīgai ceļošanai

Ceļojumi dāvā satriecošu pieredzi, taču ik reizi pēc galvu reibinoša brauciena jāatgriežas mājās un jāatsāk ierasta dzīve. Un, protams, daudz labāk to darīt ar pietiekami lielu atlikumu bankas kontā.

Lai ceļojums sagādātu pēc iespējas labākas emocijas un prasītu pēc iespējas mazākus ieguldījumus, iesakām:

Auto noma ceļojumiem

Ja iespējams, izmanto tikai rokas bagāžu

Šobrīd arī zemo cenu aviokompānijas nodrošina pasažieriem vienu bezmaksas rokas bagāžas vienību, savukārt smaga bagāža gandrīz vienmēr ir pieejama tikai par papildu samaksu.

Ja Tev nav pieejamas papildu priekšrocības, piemēram, lidojums biznesa klasē vai savienojuma reiss, visizdevīgāk ir izmantot tikai rokas bagāžu. Tas nemaz nav maz – standarta rokas bagāžas dimensijas ir 55 x 40 x 20 cm, un pieļaujamais svars svārstās no 5 līdz pat 10 kilogramiem.

Krājot no ceļojumiem atmiņas un fotogrāfijas, nevis materiālus labumus, ietaupīsi no 10 līdz 50 eiro par bagāžu;

Pieraksties aviokompāniju ziņu vēstulēm

Informācija par jaunām atlaidēm ir zelta vērta, jo lētas aviobiļetes medī tūkstošiem cilvēku. Izdevīgākās akciju biļetes tiek izpirktas dažu dienu, bet dažkārt – pat dažu stundu laikā.

Vēršam Tavu uzmanību tam, ka akcijas biļetes ir pieejamas dažādiem lidojumu laikiem, tāpēc, ja nevēlies doties uz lidostu sešos no rīta un atgriezties atpakaļ divos naktī, aši ķer labākos reisus.

Sekojot aviosabiedrību kontiem sociālajos tīklos un pierakstoties informatīvajām vēstulēm, Tu nodrošināsi sev pieeju svarīgiem jaunumiem;

Noformē aviokompāniju klientu kartes

Parasti tās ir pieejamas bez maksas, neprasa nekādus papildu ieguldījumus un vienkārši glabājas ceļotāja makā. Protams, apsolīt, ka pastāvīgā klienta karte atnesīs tās lietotājam izdevīgas priekšrocības īstermiņā, mēs nevaram, taču atgādinām, ka šādas kartes ir vērts noformēt ceļotājiem, kuri lido bieži vai lido uz garām distancēm.

Katrai aviosabiedrībai ir sava bonusu punktu politika, un parasti sakrātos punktus iespējams izmantot gan biļetes, gan dažādu patīkamu ekstru apmaksai: bagāžai, ēdināšanai, sēdvietas izvēlei u.tml.

Ceļo un ietaupi ar Comparo!

Ikviens ceļojums ir unikāls, un katra ceļotāja prasības – individuālas. Ne vienmēr iespējams atteikties no rokas bagāžas vai iegādāties biļeti agram rīta reisam, taču atrast lētāku aviobiļeti nebūt nav nesasniedzams mērķis.

Gatavojoties ceļojumam, neaizmirsi par Comparo. Mēs vēlamies, lai Tavs ceļojums būtu ne tikai satriecošiem iespaidiem bagāts, bet arī ekonomisks.

Mēs, Comparo, nepārdodam aviobiļetes, taču varam palīdzēt Tev ātri atrast izdevīgu biļešu piedāvājumu. Izmanto mūsu platformas sniegtās iespējas, lai ietaupītu savu laiku un naudu, un pasūtītu pēc iespējas lētāku aviobiļeti.

Nav nozīmes, vai Tava ceļojuma mērķis ir nesteidzīga atpūta, intensīvas mācības vai piesātināts biznesa komandējums – pie mums atradīsi aviobiļetes uz dažādām valstīm par labu cenu. Iepazīsti Comparo un nepalaid garām izdevīgas iespējas!

Scroll Up