Es vēlos ar kredlītlimitu līdz

Saņemt izdevīgākos piedāvājumus

Kredītkarte – parocīgs un vienkāršs aizdevuma veids

Viens no ierastākajiem aizņemšanās veidiem ir kredītkarte. Mazo plastmasas taisnstūri var izmantot gandrīz jebkurā vietā pasaulē, lai norēķinātos par pirkumiem un pakalpojumiem, atmaksājot iztērēto summu vēlāk.

Kredītkartes ir pieprasītas, tāpēc plašajā piedāvājumā var ātri atrast izdevīgu variantu.

Salīdzini Latvijā pieejamās kredītkartes mūsu mājaslapā un uzzini, kāds piedāvājums Tev ir vispiemērotākais!

3.4 / 4 (4 Atsauksmes)
comparo_lv;comparo_lv;EDixT13UKC
AizdevējsVērtējumsBez piegādes maksasKredītlimitsKā izskatās kredītkarteIkmēneša minimālais maksājumsMēneša maksaGada procentu likmeVecums
0
check1500€4%1.40€138.18%20 - 70
0
Jauns
check3000€5%-18 - 70
Bez piegādes maksascheck
Kredītlimits1500€
Kā izskatās kredītkarte
Ikmēneša minimālais maksājums4%
Mēneša maksa1.40€
Gada procentu likme138.18%
Vecums20 - 70
Jauns
Bez piegādes maksascheck
Kredītlimits3000€
Kā izskatās kredītkarte
Ikmēneša minimālais maksājums5%
Mēneša maksa-
Gada procentu likme
Vecums18 - 70

Kas tas ir?

Kredītkarte ir maksājumu karte, ko var izmantot gan neparedzētā, gan plānotā situācijā. Galvenais, ar ko kredītkarte atšķiras no norēķinu kartes, ir nepieciešamība atmaksāt iztērētās summas.

Šādai kartei ir noteikts kredītlimits, un kopējo atmaksas summu parasti palielina procenti un kartes apkalpošanas maksa. Kredītkartes ir bijušas apgrozībā kopš 20. gadsimta 50. gadiem, tāpēc tas ir pārbaudīts un gadu garumā pilnveidots aizņemšanās veids.

Mūsdienās kredītkarte ir Tavas finanšu stabilitātes pazīme, jo kartes tiek izsniegtas pēc rūpīgas klienta pārbaudes.

Ja Tev ir atbilstoša maksātspēja un vēlies izmantot kredītkartes gan dzimtenē, gan ārzemēs, iepazīsties ar svarīgiem piedāvājumu atlases kritērijiem!

Kā iedalās kredītkartes

Nav divu vienādu kredītkaršu, bet, pirms iepazīties ar detalizētiem aizņemšanās nosacījumiem, atlasi kredītkartes pēc pamata kritērijiem:

Bezprocentu jeb pirmais bez maksas

Šāds piedāvājums kredītkaršu nozarē ir sastopams retāk nekā ātro aizdevumu segmentā.

Tomēr arī kredītkartes var izmantot bez procentiem. Daži aizdevēji uzstāda bezprocentu izmantošanas periodu, un, ja atmaksāsi iztērēto summu šajā termiņā, procentu likme netiks piemērota.

Pievērs uzmanību arī tam, cik liela ir mēneša apkalpošanas maksa, kartes izgatavošana un piegāde.

Bez oficiālas darbavietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Kredītkarte ir paredzēta personām ar labu un stabilu finanšu situāciju. Potenciāla aizņēmēja maksātspēja tiek pārbaudīta ļoti uzmanīgi un prasības klientam ir pietiekami augstas.

Kredītkarte nav tas pats kas ātrais kredīts, tas nav aizdevums līdz algas dienai vai glābiņš neparedzētā situācijā.

Nestrādājošās personas var saņemt kredītkarti tikai tad, ja viņu ikmēneša ienākumi ir pietiekami lieli.

Bez ķīlas vai galvotāja

Ķīla un galvotājs parasti ir nepieciešami, ja klients vēlas aizņemties patiešām lielu summu. Piemēram, ieķīlājot mājokli, var saņemt 20 000 eiro un vairāk. Savukārt kredītkartes limits parasti ir ap 5000 eiro.

Par kredīta atmaksas garantiju kalpo aizņēmēja maksātspēja, kredītvēsture un parakstītais kredītlīgums.

Ar sliktu kredītvēsturi

Pozitīva kredītvēsture ir ļoti nozīmīga, lai saņemtu kredītkarti ar izdevīgiem nosacījumiem.

Ja Tavā kredītvēsturē ir bijuši kavēti maksājumi un neatmaksāti parādi, visdrīzāk atrast labu kredītkartes variantu būs sarežģīti. Tomēr vari mēģināt pieteikties, jo informācija parādvēstures datubāzēs netiek uzglabāta mūžīgi.

Ja ķibeles ar aizdevumu ir bijušas sen, un šobrīd Tev nav kavētu parādsaistību, kredītkarte var tikt piešķirta.

No 18, 19 vai 20 gadiem

Arī jauniešiem var būt pietiekami lieli ikmēneša ienākumi un stabila finanšu situācija. Protams, aizņēmējam jābūt pilngadīgam, bet lielāka nozīme ir maksātspējai un kredītvēsturei, nevis vecumam.

Tā kā par kredītlimitu bieži vienojas individuāli, jauniešiem var tikt piedāvāta mazāka kredītlimita summa nekā klientiem ar ilgu darba pieredzi un labu finanšu reputāciju.

Kā tas strādā?

Pateicoties interneta tehnoloģiju attīstībai, daudzas kredītkartes ir pieejamas tiešsaistē. Gan bankas, gan nebanku kredītdevēji mūsdienās piedāvā pieteikties kredītkartei internetā.

Kas notiek tālāk, ir atkarīgs no konkrētā aizdevēja noteikumiem. Izskatot kredītkartes pieteikumu, aizdevējs pieņem lēmumu un sazinās ar potenciālu klientu.

Tas var notikt vienas darba dienas laikā vai vēlāk. Vienojoties par kredītlimitu un citiem kredītkartes izmantošanas noteikumiem, tiek sagatavots kredītlīgums. Klients var to parakstīt ar e-paraksta palīdzību vai personīgi, aizdevēja birojā.

Gatava kredītkarte tiek piegādāta pa pastu, ar kurjera starpniecību vai gaida aizņēmēju kredītdevēja filiālē.

Kredītkartes noformēšanas procesam ir 5 posmi:

 1. pieteikšanās aizdevēja mājaslapā vai filiālē;
 2. pieteikuma izskatīšana, iesniegtās informācijas pārbaude un lēmuma pieņemšana;
 3. sazināšanās ar potenciālu klientu un vienošanās par kredītkartes detaļām: kredītlimitu, atmaksas termiņu, procentu likmi utt.;
 4. kredītlīguma sagatavošana un parakstīšana tiešsaistē vai klātienē;
 5. kredītkartes sagatavošana un saņemšana personīgi vai pa pastu.

Ikvienam aizņēmējam ir svarīgi zināt, kādas saistības uzliek kredītkarte. Iepazīsties ar atbildēm uz 3 galvenajiem jautājumiem par kartes izmantošanu:

Kā atmaksāt kredītu?

Iztērētās summas ir jāatmaksā kredītlīgumā norādītajā termiņā. Maksājumus visērtāk ir veikt internetbankā. Obligāti izlasi visu informāciju par kredīta atmaksu, jo dažiem aizdevējiem ir minimālais mēneša maksājums.

Kādas problēmas var rasties?

Aizņemoties atbildīgi, problēmām nevajadzētu rasties. Ja tomēr nevari savlaicīgi veikt aizdevuma atmaksu, noteikti sazinies ar kredītdevēju.

Kā pagarināt kredītu?

Kredītkartēm mēdz būt “aizdevuma brīvdienas”. Tas nozīmē, ka kādu laiku varēsi neveikt maksājumus nemaz, atmaksāt tikai procentus, vai procentus + daļu no aizdevuma summas.

Kredītdevējam ir tiesības atteikt aizdevumu, ja klients norāda neprecīzu vai nepatiesu informāciju, ja klientam ir neatbilstoša maksātspēja vai negatīva kredītvēsture.

Kāpēc izvēlēties kredītkarti?

Kredītkarte ir piemērota cilvēkiem, kuri vēlas, lai viņu maciņā būtu papildu summa, finanšu atbalsts jebkurā situācijā. Visvairāk kredītkarte ir līdzīga kredītlīnijai, jo abām ir noteikts kredītlimits, ko var izmantot pēc nepieciešamības. Taču kredītkarte nav identiska kredītlīnijai, un galvenās kredītkartes priekšrocības ir šādas:

 • ir vieglāk izmantot, jo nav jātērē laiks, lai izņemtu naudu no kredītlīnijas konta;
 • var brīvi lietot ārzemēs;
 • maksājumu veikšanai nav nepieciešams internets;
 • var veikt maksājumus valūtā;
 • iespējams izņemt skaidro naudu no bankomāta.

Kredītkarte, tostarp arī nebanku, parasti iekļauj pirkumu un ceļojumu apdrošināšanu. Citi kredītu veidi nepiedāvā šo pakalpojumu, tāpēc kredītkarte ir vienīgais aizdevums, kas garantē tēriņu drošību.

Tālāk apskatīsim, kurās situācijās kredītkarte ir parocīgākais variants, kā arī, kurš var izmantot šo pakalpojumu.

Kam un kādiem mērķiem ir piemērotas kredītkartes?

Kredītkartes izmanto plašs cilvēku loks, bet vislielākās klientu grupas ir:

 • strādājošie. Visvairāk kredītkartes izmanto darbspējas vecuma cilvēki ar regulāriem ienākumiem. Kredītkarte dod iespēju brīvāk plānot ikdienas tēriņus un lielus pirkumus;
 • pensionāri. Daudziem aizdevējiem ir īpašie piedāvājumi senioriem, un šādas kredītkartes ir pieejamas ar zemāku apkalpošanas maksu;
 • ceļotāji. Kredītkarte, ko var izmantot visā pasaulē, ir parocīgs palīgs braucienos. Tāpat daudzas kredītkartes var tikt lietotas ārzemju bankomātos, lai izņemtu skaidru naudu;
 • uzņēmēji. Kredītkarte biznesam ir Latvijā nesen ienākušais aizņemšanās veids. Salīdzinājumā ar patērētāju kredītkartēm, uzņēmēja kredītkartei ir lielāks kredītlimits un citi izmantošanas nosacījumi.

Kredītkartes izmantošanas mērķi ir ļoti individuāli. Tā kā aizdevējs nenorāda, kādos gadījumos jānorēķinās ar karti, vari rīkoties ar to pēc saviem ieskatiem. Lūk vien daži piemēri, kā var tikt izmantota kredītkarte:

 • lieliem pirkumiem, piemēram, mēbelēm, sadzīves tehnikai, elektronikai. Kredītkartes nosacījumi mēdz būt izdevīgāki nekā līzings, tāpēc cilvēki izvēlas norēķināties ar kredītkarti;
 • Ikdienas tēriņiem dažas dienas vai nedēļu pirms algas. Kredītkarte var būt noderīga arī pārtikas iegādei un rēķinu apmaksai;
 • ceļojumu, svinību organizēšanai. Ar kredītkartes palīdzību var segt lielus maksājumus, ja vien ir saplānota iztērētās summas atmaksa.

Jā Tev ir nepieciešama kredītkarte, mēs, comparo.lv, palīdzēsim izvēlēties izdevīgāko. Taču atceries, ka kredītkartes ir paredzētas tikai klientiem ar atbilstošu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai kredītkartes ir pieejamas tikai bankās?

Nē, mūsdienās kredītkartes piedāvā arī nebanku kredītdevēji. Nebanku kredītkarte nav piesaistīta aizņēmēja bankas kontam un ir tikpat funkcionāla kā bankas norēķinu karte.

Cik liels ir kredītkartes kredītlimits?

Tas, cik liels kredītlimits būs Tavai kredītkartei, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Ikmēneša ienākumu līmenis, iepriekšēja sadarbība ar aizdevēju, vēlamā summa, kredītvēstures statuss – tas viss ietekmē kredītlimita apjomu. Precīzu summu, ko aizdevējs var Tev piedāvāt, uzzināsi pēc kredītpieteikuma izskatīšanas.

Cik ātri var saņemt kredītkarti?

Atkarībā no aizdevēja, kredītkarte būs Tavā rīcībā nākamajā darba dienā, pēc dažām dienām vai nedēļas laikā. Tā kā kredītkarte nav ātrais aizdevums un nav domāta steidzamām situācijām, esi gatavs pagaidīt, līdz aizdevējs izskatīs pieteikumu un vienosies ar Tevi par kredītlimitu un kartes izmantošanas nosacījumiem.

Kā pieteikties kredītkartei?

Vairums nebanku kredītdevēju piedāvā aizpildīt pieteikumu tiešsaistē, savā mājaslapā. Tālāka komunikācija ar kredītdevēju var notikt internetā vai klātienē. Visa informācija par pieteikšanos atrodas kredītdevēja mājaslapā, tāpēc iepazīsties ar to savlacīgi!

Vai kredītkartes var lietot tāpat kā norēķinu kartes?

Jā, kredītkartes ir paredzētas pirkumu un pakalpojumu apmaksai, un šajā ziņā tās ir identiskas maksājumu kartēm, uz kurām tiek pārskaitīta alga un citi ienākumi. Tomēr atceries, ka, izmantojot kredītkartes, iztērētās summas būs jāatmaksā tuvā nākotnē.

Pēc kādiem parametriem izvēlēties kredītkartes?

Pievērs uzmanību gan pamata kritērijiem, tādiem kā klienta vecums, valstiskā piederība un maksātspēja, gan detaļām: procentu likmei, minimālajam mēneša maksājumam, soda naudai, izmantošanas robežām. Tā kā informācijas ir daudz, izmanto salīdzināšanas servisus, piemēram, comparo.lv, lai veiktu gudru izvēli!

Vai kredītkartes pieejamas tikai strādājošajiem?

Galvenā prasība ir atbilstoša maksātspēja. Kredītkarte, atšķirībā no ātrā kredīta, parasti netiek piešķirta studentiem un tikko pilngadību sasniegušajiem jauniešiem, jo šis pakalpojums ir paredzēts cilvēkiem ar finanšu stabilitāti. Ja Tu nestrādā, bet Tev ir regulāri un pietiekami lieli ienākumi, ko vari apliecināt ar izrakstiem no bankas konta, vari apsvērt kredītkartes iegādi.

Kādas problēmas var rasties ar kredītkartēm?

Kredītkarte, tāpat kā jebkurš cits aizdevums, nozīmē tēriņus nākotnē. Reizēm ienākumu līmenis samazinās un aizdevuma atmaksa kļūst neiespējama. Šājā gadījumā noteikti sazinies ar kredītdevēju, lai kopīgi atrastu situācijas risinājumu. Ja kredītkarte tiek pazaudēta, nozagta vai sabojāta, arī informē aizdevēju pēc iespējas ātrāk.

Atsauksmes

Kredītkarte
Ar kredītkartēm jāuzmanās, lai nepārsniegtu kredītlimitu, bet kopumā pozitīvi novērtēju šo pakalpojumu. Pats to izmantoju, lai iegādātos dažādas preces jaunajam dzīvoklim, un esmu apmierināts ar rezultātu. Nenācās taupīt uz pārtikas, lai nopirktu mēbeles, visu aizdevumu atmaksāju pusgada laikā.
Mārtiņš

Mārtiņš

Ekspeditors

Kredītkarte
Kredītkarte lieti noderēja ceļojumā. Gribēju finansēt ilgu braucienu, un ar comparo.lv atradu izdevīgu kredītkartes variantu - ar ilgu atmaksas termiņu un adekvātiem procentiem. Tā kā novērtēju privātumu, izmantoju nebanku kredītdevēju pakalpojumus, un mana banka maksājumus neredz.
Viesturs

Viesturs

Ornitologs

Kredītkarte
Pieteicos kredītkartei, lai tiktu galā ar remontu. Negribēju ne patēriņa kredītu, ne kredītlīniju. Manuprāt, kredītkarte ir labākais variants - tā ļauj uzreiz apmaksāt pirkumus, nav jākavējas ar naudas izņemšanu no interneta konta. Vārdu sakot, tas pats, kas norēķinu karte, tikai iztērētās summas pakāpeniski jāatmaksā.
Līga

Līga

Oficiante

Kredītkarte
Kredītkarte ir manas ikdienas neatņemama daļa. Tā kā bieži sanāk ceļot, gribu, lai manā maciņā vienmēr būtu papildu summa. Tiesa, ar kredītkarti nākas vienmēr rēķināt, cik esmu iztērējusi, lai nepārsniegtu nedz kredītlimitu, nedz savas iespējas atmaksāt.
Irina

Irina

Mamma

Atsauksmes

Kredītkarte
Ar kredītkartēm jāuzmanās, lai nepārsniegtu kredītlimitu, bet kopumā pozitīvi novērtēju šo pakalpojumu. Pats to izmantoju, lai iegādātos dažādas preces jaunajam dzīvoklim, un esmu apmierināts ar rezultātu. Nenācās taupīt uz pārtikas, lai nopirktu mēbeles, visu aizdevumu atmaksāju pusgada laikā.
Mārtiņš

Mārtiņš

Ekspeditors

Kredītkarte
Kredītkarte lieti noderēja ceļojumā. Gribēju finansēt ilgu braucienu, un ar comparo.lv atradu izdevīgu kredītkartes variantu - ar ilgu atmaksas termiņu un adekvātiem procentiem. Tā kā novērtēju privātumu, izmantoju nebanku kredītdevēju pakalpojumus, un mana banka maksājumus neredz.
Viesturs

Viesturs

Ornitologs

Kredītkarte
Pieteicos kredītkartei, lai tiktu galā ar remontu. Negribēju ne patēriņa kredītu, ne kredītlīniju. Manuprāt, kredītkarte ir labākais variants - tā ļauj uzreiz apmaksāt pirkumus, nav jākavējas ar naudas izņemšanu no interneta konta. Vārdu sakot, tas pats, kas norēķinu karte, tikai iztērētās summas pakāpeniski jāatmaksā.
Līga

Līga

Oficiante

Kredītkarte
Kredītkarte ir manas ikdienas neatņemama daļa. Tā kā bieži sanāk ceļot, gribu, lai manā maciņā vienmēr būtu papildu summa. Tiesa, ar kredītkarti nākas vienmēr rēķināt, cik esmu iztērējusi, lai nepārsniegtu nedz kredītlimitu, nedz savas iespējas atmaksāt.
Irina

Irina

Mamma

Scroll Up