Kategorijas

Noderīgi padomi tavā e-pastā!

 

Kāpēc gudrā māja kļūst arvien pieprasītāka?

wb_incandescent Finanses

Droša ikdiena, komfortabls mājoklis, ērta elektronikas pārvaldīšana – tās ir daudzu mūsdienu cilvēku prioritātes. Ja arī Tu apdomā iespēju modernizēt savu māju, gudrās jeb viedās mājas sistēmas ir tas, kas vajadzīgs.

Gudrā māja ir draugs un palīgs, kas Tavā vietā kontrolē elektroniskās ierīcēs, rūpējas par mājas un tās iemītnieku drošību un palīdz ietaupīt naudu. Kā tas strādā, un kas patiesībā ir viedā māja? Uzzini par to mūsu jaunajā rakstā!

Viedā māja tuvplānā: ar kādām ierīcēm var pārvaldīt mājokli?

Gudrā māja ir vesels ierīču komplekts, ko iespējams iegādāties gan kopā, gan atsevišķi. Ierīces ir darbināmas ar elektroenerģiju, un veiksmīgai darbībai nepieciešams arī internets.

Pašlaik gudrās mājas piedāvājumā ietilpst:

  • gudrie sensori. Tie mēdz būt visdažādākie – ūdens noplūdes, dūmu, kustības, temperatūras sensori. Ja mājās gadās ūdens noplūde vai izceļas ugunsgrēks, gudrā māja nekavējoties sūta signālu uz Tavu viedtālruni;
  • gudrās atslēgas. Durvju atvēršanai un aizvēršanai ir nepieciešamas nevis atslēgas, bet viedtālrunis. Tas nodrošina iespēju tikt iekšā arī tad, ja atslēgas ir pazaudētas vai palikušas iekšā;
  • gudrās rozetes. Rozetes var ieslēgt un izslēgt ar viedtālruņa komandu vai ar savu balsi. Ar šādu rozeti nebūs jāskrien mājās, ja aizmirsi izslēgt gludekli;
  • gudrie regulatori. Apkures regulatorus var viegli pielāgot individuālām vajadzībām, lai apkure strādātu tad, kad tas patiešām nepieciešams.

Šīs un desmitiem citu viedās mājas ierīču palīdz radīt drošu vidi ikvienā mājoklī. Vai šaubies, ka tas Tev ir nepieciešams? Tad lasi tālāk un uzzini, cik universāla ir gudrā māja!

Dažādas situācijas, viens risinājums

Mājas automatizācija ir piemērota ikvienam mūsdienu mājoklim, kur aktīvi patērē elektroenerģiju, ūdens un gāzi. Taču viedā māja ir ne tikai parocīgs elektroierīču pārvaldīšanas veids, tā lieliski noder visdažādākajos apstākļos.

Lūk, vien dažas situācijas, kad gudrā māja ir īpaši noderīga:

  • ja mājās ir bērni. Bērnu drošība ir vecāku mūžīgas galvassāpes, taču ar gudro māju Tu vari līdz minimumam novest traumu risku iekštelpās. Aprīkojot mājokli ar atbilstošām gudrajām ierīcēm, Tu panāksi, ka bērni nevarēs paši ieslēgt elektroierīci un varēs tikt mājās pat tad, ja ir pazaudējuši atslēgas;
  • ja Tu bieži dodies prom. Ceļojumi un komandējumi ir patīkami, taču nevienam negribas atgriezties uzlauztā mājā. Speciālas sistēmas rada cilvēku klātbūtnes ilūziju, tādējādi paturot garnadžus prom no Tava mājokļa;
  • ja Tev ir alerģijas un pazemināta imunitāte. Antibakteriālie slēdži, temperatūras sensori un apkures regulatori rada patīkamu, veselībai draudzīgu vidi.

Paredzēt visu nav iespējams, taču ar viedās mājas palīdzību Tu varēsi izvairīties no nepatīkamu situāciju lielākās daļas. Vai gribi uzzināt, kur iegādāties gudro māju un cik tas maksā? Tad turpini lasīt!

TOP-3 vietas, kur meklēt gudro māju

Gudrā māja ir tehnoloģiski sarežģīta sistēma, tāpēc ar tās tirdzniecību parasti nodarbojas uzņēmumi, kas strādā telekomunikāciju nozarē. Latvijā ir trīs kompānijas, kas piedāvā gudro māju privātpersonām:

  • Lattelecom gudrā māja – viens no plašākajiem gudrās mājas piedāvājumiem ar Tet, Fibaro, D-Link un dažu citu zīmolu ražojumiem. Viedās mājas kolekcijā ir viss, no gudrajām rozetēm līdz visdažādākajiem sensoriem un regulatoriem;
  • Tele2 gudrā māja – piedāvā galvenos viedās mājas elementus no dažādiem ražotājiem. Piedāvājumā ir viedās atslēgas, rozetes un novērošanas kameras, kā arī gudrais asistents, ar kura palīdzību pārvaldīt sistēmu;
  • Electrum gudrā māja – visi sistēmas elementi ir fokusēti uz apkures sistēmas un elektroenerģijas patēriņa regulēšanu. Piedāvājumā ir viedie multislēdži un rozetes, apkures regulators un temperatūras sensori.

Protams, šie uzņēmumi nav vienīgie, kas pārdod gudrās mājas komplektus un atsevišķus elementus. Tie ir pieejami arī lokālajos un interneta elektronikas veikalos. Runājot par viedās mājas iegādes iespējām, nevar ignorēt cenas jautājumu. Parunāsim par to vairāk raksta turpinājumā!

Gudrā māja: ieguldījums vai izprieca?

Viens no iemesliem, kas attur cilvēkus no noderīgu preču iegādes, ir to cena. Ja preces nav pieskaitāmas vitāli nozīmīgām, un bez tām var mierīgi iztikt, daudzi izvēlas netērēt naudu. Patiešām, viedā māja nav gluži tas pats, kas dators vai viedtālrunis, taču arī šī sistēma ir noderīga ikvienam mūsdienu cilvēkam. Runājot par gudrās mājas izmaksām, vēršam Tavu uzmanību tam, ka iespējams iegādāties ne tikai pilnas gudrās mājas sistēmas, bet to atsevišķus elementus, piemēram:

  • durvju zvanus;
  • gudro gaismu;
  • drošības sistēmu;
  • gaismas sensorus;
  • skaļruņus u.c.

Protams, pirkt gudrās mājas sistēmas elementus atsevišķi nav vistaupīgākais risinājums, tāpēc, ja vēlies, lai Tava māja būtu pilnvērtīgi aizsargāta no gandrīz visām iespējamām ķibelēm un nelaimēm, vērts apdomāt pilnu viedās mājas sistēmas iegādi. Komplektu sastāvs variējas, taču kopumā tajos tiek iekļautas šādas ierīces:

  • videokamera;
  • kustību sensors;
  • gaismas sensors;
  • dūmu sensors;
  • gaismas slēdži;
  • tālvadības pulti.

Gudrās mājas cena Latvijā ir salīdzinoši neliela, ņemot vērā ierīču funkcionalitāti un kvalitāti. Papildu priekšrocība ir iespēja iegādāties sistēmas elementus un pilnu komplektu kredītā vai tā saucamajā dalītajā maksājumā. Šādu piedāvājumu atradīsi Lattelecom, Tele2 un Elektrum veikalos. Tāpat arī daudzi interneta veikali, kas tirgo šīs preces, piedāvā iegādāties tās kredītā.

Ņem vērā, ka telekomunikāciju un elektroenerģijas piegādes uzņēmumi piedāvā gudro māju kredītā tikai saviem klientiem, un rēķins par sistēmas izmantošanu tiek iekļauts ikmēneša rēķinā par pakalpojumiem. Ja nevēlies kļūt par Lattelecom vai Tele2 klientu, iegādājies gudro māju par pilnu cenu.

Cik izmaksa gudrās mājas izmantošana?

Gudrā māja strādā, pateicoties elektrībai un interneta pieslēgumam, tātad viedās mājas īpašniekam ik mēnesi jārēķinās ar lielākiem elektrības tēriņiem – tas ir loģisks secinājums, vai ne? Taču viss nav tik viennozīmīgi, un patiesībā, pēc gudrās mājas uzstādīšanas rēķini par elektrību var pat samazināties, jo mājas vajadzībām pielāgota un pareizi uzstādīta sistēma ļauj samazināt elektrības patēriņu līdz pat 30% – 40%. Tas notiek, pateicoties tam, ka gudrā māja palīdz vieglāk izsekot līdzi elektroenerģijas, kā arī ūdens un gāzes patēriņam.

Viedā māja ir jūtīga pret izmaiņām āra temperatūrā, tā reaģē uz sauli, siltumu un aukstumu, un atbilstoši regulē apkuri. Vienkāršs piemērs – Elektrum gudrā māja ir aprīkota ar apkures kontroles funkciju. Ejot prom no mājām, nospied pogu un sistēma pazeminās gaisa temperatūru iekštelpās atbilstoši izvēlētajiem iestatījumiem. Pateicoties šai funkcijai, Tev nebūs jāmaksā nauda par apkuri, ko nevari izmantot, un kopējās izmaksas būs zemākas.

Gudrās mājas ierīces ir viegli lietojamas un vienkārši uzstādamas pašu spēkiem. Visām precēm ir ražotāja garantija, un sistēmu kalpošanas laiks ir ļoti ilgs – kvalitatīva viedā māja kalpos 20 – 40 gadus. Un neuztraucies par to, vai Tavā mājā ir iespējams uzstādīt šo sistēmu – ja izmanto elektrību un internetu, viedā māja lieliski funkcionēs arī Tavā mājoklī.

Mūsu secinājums – gudrā māja ir pirkums, kurā vērts ieguldīt. Ja drošība un komforts ir Tavas prioritātes, aprīko savu mājokli ar mūsdienīgu gudrās mājas sistēmu, un aiztaupi sev liekus satraukumus.

Iesaki šo rakstu arī saviem draugiem, kuri, tāpat kā Tu, vēlas dzīvot drošā un modernā mājā!


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)

Scroll Up