Labākais Hostings Latvijā – aizmirsti par tehniskajām problēmām!

Mūsdienās ikvienam uzņēmumam, kas vēlas būt veiksmīgs un populārs, ir nepieciešama sava mājaslapa. Tāpat arī daudzas privātpersonas veido savus personīgos blogus, kur dalās ar visdažādāko saturu.

Kas vieno individuālus blogus, milzīgo korporāciju portālus, interneta veikalus un mazu ģimenes uzņēmumu mājaslapas? Lai tie strādātu, tiem visiem ir vajadzīgs hostings –  pakalpojums, kas ļauj lietotājiem izvietot savu saturu tiešsaistē.

Hostings ir pieejams bez maksas, par maksu, pie dažādiem pakalpojuma sniedzējiem un ar atšķirīgiem nosacījumiem. Neesi pārliecināts, ka vari izprast tehnoloģiskās detaļas? Neuztraucies, mēs, Comparo, pastāstīsim Tev galveno, kas ikvienam mājaslapas īpašniekam jāzina par hostingu.

Gribi uzzināt vairāk? Lasi zemāk!

Kas ir Hostings?

Angļu valodā vārda host nozīme ir saimnieks. Hostings ir pakalpojums, kas nodrošina tā lietotājiem iespēju izvietot tiešsaistē savu saturu, uzturēt visdažādākās mājaslapas un interneta projektus.

Hostings ir vajadzīgs gan privātpersonām, gan uzņēmumiem – ikvienam, kurš vēlas izmantot globālo tīklu, lai sasniegtu savus mērķus.

Mājaslapas hostings ir nepieciešams, lai mājaslapu īpašnieki varētu administrēt savas vietnes, piepildīt tās ar jaunu saturu, sazināties ar mājaslapas lietotājiem, vārdu sakot, pilnvērtīgi izmantotu interneta sniegtās iespējas.

Hostinga pakalpojumi ir pieejami divos veidos:

  1. Uzņēmums izmanto starpnieka – hostinga provaidera pakalpojumus. Mājaslapas uzturēšana gulstas uz provaidera pleciem – tas uzglabā klienta informāciju savos serveros un nodrošina mājaslapas īpašniekiem un lietotājiem piekļuvi vajadzīgajai informācijai;
  2. Uzņēmums iegādājas savus serverus, nodrošina to apkalpošanu un informācijas uzglabāšanu. Šādu ceļu parasti izvēlas lieli uzņēmumi ar milzīgu datu apjomu un nepieciešamību nodrošināt savai informācijai maksimālu drošības līmeni.

Raksta turpinājumā Tu uzzināsi, kā iedalās hostings, un kā izvēlēties sev piemērotāko mājaslapas uzturēšanas variantu. Turpini lasīt un iegaumē noderīgu informāciju!

Hostings privātpersonām un uzņēmumiem

Ikviens tiešsaistes projekts nav iedomājams bez stabilas mājaslapas darbības. Lai Tava vietne būtu viegli sasniedzama apmeklētājiem no jebkuras pasaules malas, Tev, kā lapas īpašniekam, jāatrod labs hostings. Būtībā, tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, ar kuru jātiek galā jauniem uzņēmējiem, blogeriem, interneta veikalu īpašniekiem u.c.

Privātpersonām un uzņēmumiem, kuri vēlas izveidot savu tiešsaistes tēlu, jāatrod hostinga kompānija, kas piedāvā optimālu hostinga variantu.

Tas, kāds hostings ir Tev nepieciešams, ir tieši atkarīgs no Taviem mērķiem un iespējām:

  • vēlies dalīties ar auditoriju ar savām domām, zināšanām, paša radīto multimediju saturu? Tad visdrīzāk Tev ir nepieciešams blogs jeb emuārs. Šāda tipa mājaslapām ir pieejams bezmaksas hostings, lai gan ikviens pakalpojuma lietotājs var iegādāties dažādas ekstras par papildu samaksu;
  • Tev ir neliels uzņēmums un vēlies tam izveidot informatīvu mājaslapu? Arī šajā gadījumā bezmaksas hostings varētu būt pieņemams, taču Tev jābūt gatavam maksāt abonentmaksu par papildu pakalpojumiem, piemēram, par reklāmas bloķēšanu;
  • esi liela uzņēmuma īspašnieks? Vari izvēlēties vienu no diviem variantiem – iegādāties pašam savus serverus vai abonēt serverus no hostinga provaidera. Šajā gadījumā jārēķinās ar lielākām izmaksām, taču pretī Tu saņemsi tehiniski nevainojamu hostinga darbību.

Šis ir tikai vispārīgs ievads hostinga nozarē – lasi tālāk un uzzini detaļas par ikvienu hostinga veidu!

Pārbaudi savas zināšanas par domēniem!

Runājot par hostingu, nevar nepieminēt tādu terminu kā domēna vārds. Tas ir nekas cits, kā Tavas mājaslapas nosaukums. Piemēram, mūsu portāla domēns ir comparo.lv, pasaulē populārākā e-pasta domēna vārds ir gmail.com u.tml.

Domēna reģistrācija ir svarīgs solis ikviena mājaslapas īpašnieka dzīvē, jo mājaslapas pilnam nosaukumam ir liela ietekme uz vietnes reputāciju un popularitāti.

Domēniem ir trīs līmeņi:

Pirmā līmeņa domēns

Netiek izmantots pats par sevi, tas norāda uz mājaslapas ģeogrāfisko piederību: .lv, .ee, .lt, .ru, .com, eu. u.c.;

Otrā līmeņa domēns

Būtībā ir mājaslapas nosaukums, ko var reģistrēt ikviena fiziskā un juridiskā persona. Mūsu portāls otrā līmeņa domēns ir Comparo.

Trešā līmeņa domēns

Jeb apakšdomēns pieder otrā līmeņa domēnu īpašniekiem. Piemēram, ja Tu bez maksas izveido savu blogu WordPress platformā, bloga adrese būs nosaukums.wordpress.com. Trešā līmeņa domēns parāda lapas apmeklētājiem, kam pieder hostinga tiesības, ja vien lietotājs nenopērk saīsināta nosaukuma pakalpojumu.

Un kāds tam visam sakars ar hostingu? Hostings un domēna vārds ir nesaraujami saistīti – Tu īrē hostingu, lai izvietotu internetā savu mājaslapu ar konkrētu domēna vārdu. Pievēršam Tavu uzmanību tam, ka abi pakalpojumi ir jāīrē, tos nevar iegādāties uz visu laiku. Domēna vārdsu Latvijā ātri un vienkārši iespējams reģistrēt un lietot portālā NIC.lv

5 hostinga veidi, par kuriem Tev jāzina

Hostings iedalās divās lielās kategorijās – maksas un bezmaksas. Atkarībā no izvēlētā varianta, hostinga funkcionalitāte var būt ierobežota.

Vienkāršākais un pieejamākais hostinga veids ir bezmaksas hostings, taču mēs iesakām nesteigties meklēt to.

Vispirms iepazīsties ar katra hostinga veida plusiem un mīnusiem!

octa cenu salīdzināšana

1. Bezmaksas hostings

Hostings, kas ļauj Tev uzglabāt savus datus internetā bez maksas – kas gan var būt labāks? Taču patiesībā bezmaksas hostinga lielākā priekšrocība ir izmaksu neesamība, bet trūkumu ir pietiekami daudz.

Izvēloties šādu hostinga veidu, Tev būs jārēķinās ar to, ka:

  • provaideris izvietos Tavā mājaslapā savu reklāmu;
  • mājaslapas ātrums būs lēnāks;
  • tehniskās iespējas būs ierobežotas;
  • mainot hostinga provaideri, būs nepieciešams mainīt domēna vārdu.

Bezmaksas hostings Latvijā ir pieejams dažādās platformās, piemēram, WordPress. Jāatzīmē, ka WordPress hostings var tikt izmantots arī kā maksas pakalpojums. Samaksājot salīdzinoši nelielu summu, Tu varēsi uzlabot savas mājaslapas funkcijas un padarīt to par modernāku un atraktīvāku.

2. Virtuālais hostings (shared)

Virtuālais hostings nozīmē, ka lietotāji saņem savā rīcībā noteiktu servera daļu, taču serverī tiek uzglabāti dažādu klientu dati. Katram lietotājam ir vienādas pieejas tiesības savam diska segmentam.

Virtuālā hostinga priekšrocības ir:

  • zemas izmaksas;
  • ērta mājaslapas pārvaldīšana.

Pie virtuālā hostinga trūkumiem var pieskaitīt:

  • vidēju ātrumu un zemu veiktspēju;
  • ierobežotu servera slodzi;
  • vidējā līmeņa datu drošību.

Standarta virtuālie serveri ir labi piemēroti privātpersonu interneta projektiem un nelieliem uzņēmumiem.

3. Virtuālais izdalītais hostings (VPS/VDS)

Atšķirībā no parasta virtuālā hostinga, virtuālais izdalītais hostings sniedz lietotājiem piekļuvi fiziskā servera diska daļai un pilnas administrēšanas tiesības. Serveris tiek sadalīts vairākos virtuālajos serveros, kas nav saistīti viens ar otru. Katram virtuālā izdalītā hostinga lietotājam ir pieejams noteikts operatīvās atmiņas apjoms un sava operētājsistēma.

Šim hostinga veidam ir vairākas priekšrocības:

  • citi lietotāji nevar izmantot Tev atvēlētos resursus un piekļūt Tavai informācijai;
  • mājaslapas drošība ir augstākā līmenī, jo viena virtuālā servera bojājums netraucē pārējo serveru darbību;
  • mājaslapas administrators var patstāvīgi konfigurēt vietni, uzstādīt vajadzīgos moduļus un servisus, izmainīt operētājsistēmu.

Taču, lai izmantotu šīs priekšrocības, Tev jābūt sistēmu administratora zināšanām vai jānodarbina speciāls darbinieks datortīkla uzturēšanai.

4. Izdalītais serveris (dedicated)

Iepriekšējie divi hostingu veidi nodrošināja lietotājiem vietu koplietojamā serverī. Izdalītais serveru hostings ļauj lietotājam īrēt veselu serveri, ko klienta rīcībā nodod provaideris. Serveris atrodas datu centrā, kur tiek nodrošināta nepārtraukta barošana, atbilstošie klimatiskie apstākļi un stabils interneta pieslēgums. Provaideris rūpējas par servera remonta darbiem un fizisko drošību, bet par servera administrēšanu atbild klients.

Izdalītā servera papildu priekšrocības ir:

  • pilna kontrole. Tu vari uzstādīt jebkuru operētājsistēmu, programmas, papildinājumus, konfigurēt mājaslapu, lai tā simtprocentīgi atbilstu Tavām vajadzībām;
  • visaugstākā drošības pakāpe starp visiem hostinga veidiem.

Serveru noma ir piemērota lieliem uzņēmumiem, lieliem, nopietniem projektiem ar plašu informācijas apjomu. Kā iespējamos trūkumus var pieminēt:

  • ievērojami lielākas izmaksas;
  • nepieciešamība nodarbināt kvalificētu sistēmu administratoru.

5. Mākoņhostings (cloud)

Mākoņtehnoloģijas kļūst arvien pieprasītākās, un arī web hostings mūsdienās ir pieejams mākonī. Tas nodrošina pieeju mājaslapām un dažādām aplikācijām ar māķoņresursu starpniecību. Mākoņa tehnoloģijas nodrošina pieeju vairāku serveru resursiem un ļauj regulēt hostinga veiktspēju un slodzi, atkarībā no konkrētām vajadzībām.

Mākoņhostinga priekšrocības ir:

  • elastīga pakalpojuma apmaksas kārtība;
  • viegla resursu pievienošana;
  • droša un stabila darbība.

Taču, tāpat kā ikviens tehnoloģiski modernāks pakalpojums, mākoņhostings ir dārgāks par standarta  hostingiem, turklāt tas vēl nav pieejams pie ikviena hostinga provaidera.

Daži vārdi par hostinga izmaksām

Un cik izmaksā dažādi hostinga veidi? Hostings cenas ziņā nav dārgs pakalpojums, jo ikmēneša abonentmaksa pie laba provaidera ir vidēji 3 – 5 eiro mēnesī. Serveru noma ir dārgāka, tā izmaksa ap 50 – 60 eiro mēnesī, taču tirgū ir arī dārgāki piedāvājumi, tāpēc rūpīgi izpēti cenu veidojošos faktorus.

Protams, ekonomiskākais variants ir bezmaksas hostings, taču Tu jau zini, ka šim hostinga veidam ir daudz ierobežojumu, un ka tas ir piemērots vien dažām mājaslapām. Mūsu secinājums – dažāda mēroga komercprojektiem ieteicams izvēlēties maksas hostingu, bet bezmaksas hostingu atstāt blogiem un personālām mājaslapām, kurām nav plānots piesaistīt klientus.

Raksta turpinājumā no tehniskajām detaļām pāriesim pie universālām zināšanām. Lasi tālāk un uzzini, kā izvēlēties piemērotāko hostingu un uzticamāku provaideri!

Nepārmaksā par hostingu: uzzini, kā atrast sev optimālu pakalpojumu

Lai gan hostinga pakalpojumus nevar nosaukt par neiedomājami dārgiem (ja neņemam vērā atsevišķus specifiskus hostinga veidus), tomēr ikvienam gribas ietaupīt.

Kā saglabāt savu naudu, neriskējot ar datu drošību? Izvēloties sev atbilstošu hostingu un labu provaideri!

Tas, kāds hostings ir piemērots Tev, galvenokārt ir atkarīgs no esošās vai ieplānotās mājaslapas mērķiem.

Lūk, mūsu ieteikumi hostinga izvēlē:

Virtuālais hostings

Var būt laba izvēle mājaslapām ar samērā nelielu apmeklētāju skaitu. Lētākais hostings ir piemērots statiskām vietnēm, kur neuzglabā daudz informācijas, nenotiek intensīva komunikācija, netiek veikti pirkumi utt.

Virtuālais izdalītais hostings

Pietiekami labs variants interneta veikaliem, informatīvajiem portāliem, uzņēmumu un organizāciju oficiālajām mājaslapām. Būtībā, tas ir piemērots gandrīz ikvienam interneta projektam un ir pietiekami stabils un drošs vairumam ikdienas uzdevumu;

Izdalītais serveris

Laba izvēle lieliem projektiem, kas laika gaitā kļūs lielāki, saturīgāki un sarežģītāki. Tāpat to vērts izvēlēties, ja hostinga stabila un nepārtraukta darbība ir vitāla Tavai mājaslapai.

Mākoņhostings

Piemērots projektiem ar peldošu servera slodzi, kā arī lietotājiem, kuri vēlas izvietot savus datus dažādos serveros, tādējādi garantējot maksimālu drošību. Mākoņhostings var būt piemērots gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem, kuri ir gatavi palielināt savas hostinga izmaksas.

Tālāk noskaidrosim, kā plašajā piedāvājumā atrast uzticamu provaideri – lai, lai uzzinātu, kāds ir labākais hostings Latvijā!

TOP-5 rekomendācijas, kā izvēlēties hostinga provaideri

Drošs hostings no uzicamiem provaideriem labi strādā, neatkarīgi no hostinga veida. Par spīti tehniskajām atšķirībām un lētāku hostingu trūkumiem, labs provaideris nodrošina kvalitatīvus pakalpojumus, neatkarīgi no to cenas.

Līdz ar to, izvēloties provaideri, nedzenies pakaļ zemākai cenai – izpēti visu salīdzināmo kritēriju tabulu un veic pārdomātu izvēli.

Lūk, pieci faktori, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties hostinga provaideri.

Provaidera tehniskie resursi

Ikvienam provaiderim ir savas pakalpojumu un iespēju robežas. Pārliecinies par to, ka izvēlētais pakalpojuma sniedzējs tiks galā ar Tavām vajadzībām tuvākajā un attālā nākotnē.

Tas ir īpaši svarīgi, ja ar laiku plāno palielināt slodzi uz mājaslapu un apmeklētāju skaitu, gribi piedāvāt jaunus pakalpojumus un attīstīt savu projektu. Ja tas ir Tavs gadījums, izvēlies provaideri, kas varēs nodrošināt vajadzīgo hostingu arī turpmāk.

Tarifu plāns

Labs hostinga tarifu plāns ir nevis lētākais, bet elastīgākais. Tas nozīmē, ka hostinga cenā ir iekļauts pietiekami liels datu apjoms, kam jābūt vismaz nedaudz lielākam par to, ko plāno reāli izmantot.

Izvēlies tādu provaideri, kas piedāvā papildināt pakalpojumu paketi viena līguma ietvaros. Tarifu plānā jābūt iekļautām izcenojumiem par visām pozīcijām, kā arī jābūt informācijai par remonta un citām nestandarta izmaksām.

Klientu atbalsts

Vairums provaideru nodrošina klientu informatīvo atbalstu 24/7 režīmā, taču pirms slēgt līgumu vēlams pārliecināties par reālu tehniskā atbalsta kvalitāti, operativitāti un tā darbības rezultātiem.

Pamēģini piezvanīt uz provaidera informatīvo tālruni un uzdod sarežģītu jautājumi. Pievērs uzmanību atbildes ātrumam un saturam, kā arī pārliecinies, ka provaidera tehniskais dienests palīdz lietotājiem bez papildu samaksas.

Datu aizsardzība

Kā Tu jau zini, ikvienam hostinga veidam ir savs datu aizsardzības līmenis, taču labam provaiderim būtu jānodrošina mājaslapām papildu drošības garantijas. Izvēloties provaideri, pievērs uzmanību rezerves kopiju (back up) biežumam – tam būtu jānotiek ne retāk kā 1-2 reizes nedēļā.

Neaizmirsti pajautāt, cik ilgi tiek glabātas rezerves kopijas, kā arī savlaicīgi noskaidro, vai konkrēts provaideris piedāvā hostingu ar kriptētu https:// protokolu. Šis parametrs ir vitāli svarīgs mājaslapām, kur tiek plānots veikt norēķinus, piemēram, interneta veikaliem.

Veiktspēja

Mājaslapu efektīvai darbībai hostinga veiktspēja nozīmē visu, īpaši, ja vietni ik dienu apmeklē liels cilvēku skaits. Mūsdienās par labākajiem hostinga vietām tiek uzskatīti SSD diski, kas nodrošina ne tikai lielisku veiktspēju, bet arī ir mazāk pakļauti tehniskajiem bojājumiem.

Kā nenožēlot bezmaksas hostingu?

Šie padomi būs noderīgi maksas hostinga meklējumos, jo maksas hostings ir pieejams ar dažādiem nosacījumiem, un pakalpojumu sniedzēju loks Latvijā ir pietiekami plašs.

Bet, ja nu tomēr viss, kas Tev nepieciešams, ir atrast mājvietu savam blogam, un izskati tikai bezmaksas hostinga variantus, izvēlies pārbaudītus provaiderus, piemēram, WordPress, Wix.com vai Mozello.

Bezmaksas hostings Latvijā ir pieejams arī pie starptautiskajiem provaideriem, taču rēķinies ar to, ka šajā gadījumā domēna vārds beigsies nevis ar .lv, bet ar .com.

Galu galā izvēle ir aiz Tevis – apdomā savas vajadzības un izvēlies hostingu gudri!

Veiksmīgas mājaslapas noslēpums nav zināms nevienam, pat ne zinošākajiem interneta tehnoloģiju pārzinātajiem. Taču labs hostings un vietnes stabila darbība ir neatņemami populāra portāla kritēriji. Izmanto mūsu padomus un atrodi ideālu hostingu savai mājaslapai, blogam vai interneta veikalam un iegūsti jaunus apmeklētājus, uzticamus sekotājus un pastāvīgus klientus!

Scroll Up