Kategorijas

Ziņas tavā e-pastā

 

 

JAUNĀKIE RAKSTI

  • Comparo platforma – gudrāka un ērtāka pakalpojumu salīdzināšana
    Reti kurš cilvēks atteiksies saņemt kvalitatīvu pakalpojumu par zemāku cenu, taču ne vienmēr cilvēks zina, kur atrodams izdevīgākais piedāvājums. Patstāvīga informācijas meklēšana un salīdzināšana …
  • 5 Interesantākās ātro kredītu akcijas
    Lai gan tikai apsveicami, ka ātro kredītu devēji – piemēram SMSCredit – regulāri rīko ar labdarību saistītas akcijas, tikai dažas paša pakalpojuma akcijas paliek atmiņā kā kaut kas īpašs. …
  • 5 iemesli, kāpēc aizņemas ātros kredītus
    Ātrais kredīts kopš 2007. gada ir kļuvis par vienu no populārākajiem finanšu rīkiem visā Latvijā. Tanī pat laikā, nebeidz virmot sabiedrības un ministru protesti pret uzņēmumu komercpraksi, kā arī …

Somijā Latvija bieži tiek minēta kā paraugvalsts

Pēdējos gados Latvijā veiktās strukturālās reformas uz Somiju ir atstājušas ļoti lielu iespaidu. To dēļ Latviju Somijā bieži min kā paraugvalsti un ziemeļu valsts pauž milzu atbalstu, lai Latvija pievienotos eirozonai pēc iespējas ātrāk, sarunā ar Latvijas Radio marta beigās sacīja Somijas Eiropas lietu ministrs Aleksandrs Stubs.

Pateicoties strukturālajām reformām, kas veiktas Latvijā pēdējo gadu laikā, Somijas pārstāvji cer, ka Latvija pēc iespējas drīzāk pievienosies eirozonai. A. Stubs sarunā ar Latvijas Radio sacīja: “Mēs darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai Latvija iekļautos eirozonā drīzāk, nevis vēlāk.” Tāpat Somijas Eiropas lietu ministrs norādīja, ka Latvijai vēl gludu ceļu uz eiro ieviešanu.

A. Stubs atklāja: “Latvijā īstenotās strukturālās reformas uz mums ir atstājušas lielu iespaidu. Mēs Latviju bieži pieminam kā paraugvalsti, kur redzama taupības un izaugsmes kombinācija. Latvijas iedzīvotāji, politiķi un valsts kopumā ir īstenojuši smagus taupības pasākumus.” Ministrs arī norādīja, ka Latvijas iestāšanās eirozonā ir ne tikai Latvijas, bet arī visu Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un arī Eiropas interesēs.

Jautāts par kopējo situāciju eirozonā, A. Stubs norādīja, ka Eiropas Savienība jau ir spērusi apmēram 60-70 soļiem no veicamajiem 100 ceļā uz krīzes pārvarēšanu. Pašlaik esot izveidots daudz labu institucionālu mehānismu, bet tas nebūt nenozīmē, ka Eiropa jau ir pilnībā izkļuvusi no krīzes.

Pārstāvis no Somijas norādīja, ka joprojām nav atrisinātas problēmas Grieķijā un acīmredzamas problēmas ir arī Kiprā, tomēr A, Stubs ir pārliecināts, ka Eiropa diezgan prasmīgi risina šāda veida akūtās krīzes. Viņš uzsver, ka Kipras krīzi Eiropa pārvarēs un pēc tās būs iespējams “turpināt ceļu mierīgākos ūdeņos”.

A. Stubs gan norāda, ka arī nākotnē Eiropa neizvairīsies no problēmām un vēlēšanas dažādās valstīs nenoliedzami varot radīt nelielus politiskus satricinājumus. Viņš atsakās prognozēt, kur varētu būt gaidāmi jauni satricinājumi, norādot, ka problēmas būs gan labajā, gan kreisajā pusē, kā arī ziemeļos, dienvidos, rietumos un austrumos.


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)