Vienmēr nav jābrauc tālu, lai labi atpūstos. Iespējams, ideālā atvaļinājuma vieta atrodas vien 100 km attālumā onkuļa lauku sētas izskatā. Atstāj mājās portatīvo datoru, tā vietā uz laukiem līdzi ņem:

Blenderi

Blenderis palīdzēs sagatavot dārzā un mežā salasītās ogas saldēšanai. Kastītē var likt ogas to sākotnējā izskatā, taču vēlāk kastīti atkausējot, gribi vai nē, bet ogas būs zaudējušas to izskatu un būs jāsasmalcina. Tāpēc aiztaupi sev laiku, ogas sasmalcinot pirms saldēšanas! Tāpat blenderis būs noderīgs, lai pagatavotu sulas kokteiļus, auksto zupu vai Gaspačo. Blenderis nopērkams sākot no 15 EUR, bet 50 EUR vērta ierīce sola sasmalcināt pat riekstus!

Velosipēdu

Kas var būt labāks par atsvaidzinošu peldi divarpus kilometrus tālajā ezerā? Pie reizes vēl varētu apskatīt netālās pilsdrupas. Iet kājām vasaras spelgonī ir nogurdinoši. Braukt ar automašīnu nelietderīgi, turklāt auto būs aplipis ar ceļa putekļiem. Tāpēc uz laukiem jāņem līdzi arī velosipēds! Labu, bet lietotu velosipēdu var nopirkt sākot no 100 EUR. Turpretim klasika Erenpreiss maksās ap 500 EUR. Ieskaties arī interneta veikalā, kur labus velosipēdus var nopirkt sākot no 300 EUR, noformējot pirkumu uz nomaksu.

Trenci ar kapuci

Jūlija viducī arī Latvijas naktis mūs lutina ar siltumu, tomēr šiem dienvidnieku prieciņiem vienmēr seko pamatīgs, pavisam negaidīts negaiss. Ūdens izturīgs trencis noderēs dodoties pārgājienos, kā arī apmeklējot vasaras festivālus. Palīdzēs nosegt plikās kājas no odu alkatīgajiem snuķiem. Vēlies maskēties – izvēlies olīvkrāsu, ja vēlies nepazust klausītāju pūlī, izvēlies spilgtās neona krāsas. Iespējams noderēs arī gumijnieki, kas pieejami ierasti atturīgās formās, tā arī pavisam moderni – viegli vai pat augstpapēžu! Trenca cena, atkarībā no biezuma un ražotāja, sākot no 20 EUR, bet gumijniekus varēs nopirkt jau no 10 EUR.

Fotokameru

Kopš viedtālruņos ir labas izšķirtspējas foto kameras, ikkatrs ir kļuvis par fotogrāfu. Taču tik vienkārši tas nebūt nav. Lai uzņemtu patiešām māksliniecisku fotogrāfiju, ir jāattīsta savs vērīgums, krāsu un proporciju izjūta. Svarīga loma ir pareizajai gaismai. Lai par tavu mācību laukumu kļūst pļavas, meži un lauku mājas dūmenis. Iemūžini skaistos saullēktus! Iesācēju foto komplekts maksās sākot no 500 EUR, to interneta veikalā var nokārtot uz nomaksu.  Ja vēlies lētāk, oriģinālāk, Polaroid kamera, pieminot deviņdesmitos, izmaksās 70 EUR, plus 20 EUR par nepieciešamo foto papīru un krāsu kārtridžu. Iekadrē, piespied un pēc pāris desmit sekundēm skaties jau gatavo fotogrāfiju!

Ciema kukuli onkulim

Lai ciemos nebūtu jābrauc tukšām rokām vai steigā jāiepērkas tuvākajā supermārketā, aizved onkulim nogaršot galvaspilsētas tirdziņu labumus. Vari doties uz Valmiermuižas alus bufeti, kur plašā klāstā pieejami dažādi mājsaimnieku mazās darītavās brūvētie miestiņi. Turpat netālu, alus darītava Labietis piedāvā dažādu dāvanu komplektus – pašas alus pudeles varēs lietot vairākkārt, pieejami arī skaistu glāžu komplekti, un pat saldējamā soma.