Kategorijas

Ziņas tavā e-pastā

 

 

JAUNĀKIE RAKSTI

 • Comparo platforma – gudrāka un ērtāka pakalpojumu salīdzināšana
  Reti kurš cilvēks atteiksies saņemt kvalitatīvu pakalpojumu par zemāku cenu, taču ne vienmēr cilvēks zina, kur atrodams izdevīgākais piedāvājums. Patstāvīga informācijas meklēšana un salīdzināšana …
 • 5 Interesantākās ātro kredītu akcijas
  Lai gan tikai apsveicami, ka ātro kredītu devēji – piemēram SMSCredit – regulāri rīko ar labdarību saistītas akcijas, tikai dažas paša pakalpojuma akcijas paliek atmiņā kā kaut kas īpašs. …
 • 5 iemesli, kāpēc aizņemas ātros kredītus
  Ātrais kredīts kopš 2007. gada ir kļuvis par vienu no populārākajiem finanšu rīkiem visā Latvijā. Tanī pat laikā, nebeidz virmot sabiedrības un ministru protesti pret uzņēmumu komercpraksi, kā arī …

Ko nozīmē negatīva kredītvēsture

Runājot par dažāda veida aizdevumiem un to saņemšanu, nereti tiek lietots termins kredītvēsture un tas, ka negatīva kredītvēsture var apgrūtināt aizdevumu saņemšanu, tomēr ne visiem ir skaidrs, kas tā ir un ko nozīmē kredīti ar sliktu kredītvēsturi. Piedāvājam Jums nelielu ieskatu tajā, kas ir kredītvēsture un kā tā ietekmē personas iespējas saņemt aizdevumus pie dažādiem kredītu devējiem.

Kredītvēsture ir termins, ko izmanto, lai raksturotu personas iepriekšējo pieredzi, saņemot aizdevumus. Tā parāda to, cik kārtīgi iepriekš ir pildītas parādsaistības un vai persona ir kavējusi kredītu maksājumus.

Parasti šo jēdzienu izmanto tikai negatīvā nozīmē – slikta vai negatīva kredītvēsture. Aizdevējiem, izsniedzot aizdevumus, ir būtiski, lai persona iepriekš būtu pildījusi saistības un veikusi maksājumus noteiktajos termiņos. Ja persona ir pārkāpusi līguma nosacījusi, kavējusi kredītu maksājumus vai tos nav veikusi, kredītvēsture ir negatīva.

Parasti aizdevēji nepievērš uzmanību tam, cik reizes persona iepriekš ir aizņēmusies un, vai vispār iepriekš aizdevumi ir saņemti, ja vien kredītvēsture nav negatīva.

Slikta kredītvēsture ir viens no būtiskākajiem kritērijiem, pēc kā aizdevējs pieņem lēmumu par:

 • kredīta piešķiršanu;
 • nodrošinājuma nepieciešamību;
 • procentu likmi.[showcta]

Kredīti ar sliktu kredītvēsturi parasti vispār nav pieejami pie ātrajiem aizdevējiem, kas lēmumu par kredīta piešķiršanu pieņem dažu minūšu laikā. Tas nozīmē, ka aizdevējs nevar iedziļināties tajā, kāpēc negatīvs ieraksts ir izveidojies un kā ir mainījusies personas maksātspēja kopš negatīvā ieraksta parādīšanās. Aizdevumu parasti atsaka arī gadījumos, ja personas ienākumi ir ievērojami uzlabojušies un atmaksāt aizdevumu atbilstoši nosacījumiem nebūtu grūtību.

Kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir augsta riska aizdevumi arī pie citiem aizdevējiem. Negatīva kredītvēsture var būt atteikuma iemesls arī aizdevumiem bankās. Tomēr bankas, izsniedzot aizdevumus, izvērtē arī personas materiālo stāvokli attiecīgajā brīdī. Ja tas ir uzlabojies, kredīts var tikt piešķirts, bet šādā gadījumā ir jārēķinās, ka aizdevuma var tikt piemēroti papildus nosacījumi, piemēram augstāka procentu likme. Tāpat var tikt prasīts arī papildus nodrošinājums ķīlas vai galvojuma veidā.


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)