Kategorijas

Ziņas tavā e-pastā

 

 

JAUNĀKIE RAKSTI

  • Comparo platforma – gudrāka un ērtāka pakalpojumu salīdzināšana
    Reti kurš cilvēks atteiksies saņemt kvalitatīvu pakalpojumu par zemāku cenu, taču ne vienmēr cilvēks zina, kur atrodams izdevīgākais piedāvājums. Patstāvīga informācijas meklēšana un salīdzināšana …
  • 5 Interesantākās ātro kredītu akcijas
    Lai gan tikai apsveicami, ka ātro kredītu devēji – piemēram SMSCredit – regulāri rīko ar labdarību saistītas akcijas, tikai dažas paša pakalpojuma akcijas paliek atmiņā kā kaut kas īpašs. …
  • 5 iemesli, kāpēc aizņemas ātros kredītus
    Ātrais kredīts kopš 2007. gada ir kļuvis par vienu no populārākajiem finanšu rīkiem visā Latvijā. Tanī pat laikā, nebeidz virmot sabiedrības un ministru protesti pret uzņēmumu komercpraksi, kā arī …

Kādēļ kredītvēsture ir svarīga

Kredītvēsture ir informācija, kas pieejama aizdevējiem par to, cik veiksmīga vai neveiksmīga ir bijusi personas pieredze, saņemot aizdevumus. Kad persona piesakās jaunam aizdevumam, kredītiestāde pārbauda, vai iepriekš visas saistības ir nokārtotas atbilstoši līgumu nosacījumiem, vai maksājumi par aizdevumu ir veikti norādītajos termiņos un vai aizdevums ir atmaksāts līdz galam.
Parasti aizdevēji pievērš uzmanību tam, vai kredītvēsture ir pozitīva. Ja visas saistības iepriekš nokārtotas bez būtiskiem pārkāpumiem, aizdevumus saņemt ir salīdzinoši vienkārši, bet kredīts ar sliktu kredīvēsturi ir daudz grūtāk saņemams, tas var būt dārgāks, var būt nepieciešams papildus nodrošinājums vai arī aizdevums var tikt atteikts.
Īpaši būtiska kredītvēsture ir, ja vēlaties pieteikties tā sauktajiem ātrajiem aizdevumiem, jo galvenie kritēriji, pēc kā parasti izsniedz šos aizdevumus ir:
Personas vecums;
Ienākumi;
Kredītvēsture.

[showcta]
Ātros aizdevumus parasti noformē dažu minūšu laikā un aizdevējam nav laika pārbaudīt, kāpēc kredītvēsturē ir parādījies negatīvs ieraksts un kā mainījies personas materiālais stāvoklis. Ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi parasti nav pieejams arī gadījumos, ja personai ir ievērojami pieauguši ienākumi, kopš brīža, kad negatīvais ieraksts radies.
Ātro aizdevumu jeb interneta kredītu kompānijas aicina savus klientus rūpīgi izvērtēt savas iespējas aizdevumus atmaksāt. Lai arī šie aizdevumi ir vienkārši noformējami, tie uzliek tikpat nopietnas saistības, kā jebkura cita veida aizdevums. Pārkāpjot saistības, kavējot maksājumus vai nepieciešamības gadījumā nepagarinot aizdevuma atmaksas termiņu, ir iespējams sabojāt savu kredītvēsturi un ne tikai liegt nākotnē saņemt ātros aizdevumus, bet arī ievērojami apgrūtināt citu kredītu saņemšanu.

[showcta]
Arī bankas un citas kredītiestādes izturas ļoti piesardzīgi pret personām ar sliktu kredītvēsturi. Bieži aizdevums var nebūt pieejams vispār, bet gadījumos, kad to piešķir, kredīts ar sliktu kredītvēsturi parasti ir dārgāks, jo tam piemēro augstāku procentu likmi. Tāpat personām, kas iepriekš pārkāpušas aizņemšanās līguma noteikumus, var tikt prasīts papildus nodrošinājums, piemēram, ķīla vai galvojums, kamēr personām ar pozitīvu kredītvēsturi vairākiem aizdevuma veidiem par nodrošinājumu kalpo tikai viņu ienākumi.


trending_flat Atpakaļ pie rakstiem

Komentāri (0)