Sen zināms, ka panākumi nav nekāda pārdabiska vara, bet gan mērķtiecīga darba rezultāts. Kāpēc vienu pavada veiksme un panākumi, bet otrs griežas uz riņķi neveiksmju ritenī? Iespējams, pie vainas ir slikta ikdienas plānošana.

Tāpēc:

Pieturies pie savas ikdienas rutīnas

Ja darba diena tev sākas, piemēram, plkst. 6:30 ar rīta krosiņu, pieturies pie šī plāna arī sestdienā. Ja izvēlies nedēļas nogali veltīt atslodzei no sporta, tomēr celies ierastajā laikā. Šādi ķermenis no miega iegūs maksimālo labumu. Ilga gulēšana ir tikpat demotivējoša kā miega bads.

Saplāno nedēļas darbus

Situācija konkrētajā mirklī un darba process nedēļas plānā ieviesīs korekcijas, un tā tam ir jābūt! Taču saplānota nedēļa ļaus izmantot ik mirkli noderīgi. Galu galā izrādīsies, ka brīvā laika būs vairāk, nekā iepriekš ir šķitis!

Zini svarīgākās vērtības

Panākumiem bagāti cilvēki nepavada visu savu dzīvi smagi strādājot. Viņi atrod laiku draugiem, ģimenei un fiziskām nodarbēm. Tāpēc izvērtē savas prioritātes un atrodi tām vietu savā nedēļas plānā!

Nekrāj, bet gan šķiro lietas

Pārāk daudz lietu agrāk vai vēlāk ikdienā radīs haosu, tāpēc šķirošanu jāsāk laicīgi. Citādi piezīmju lapiņa ar svarīgo numuru pazudīs starp avīzēm, bet izdevīgi nopirktais smalkais kostīms pazudīs skapja dziļumos aiz ikdienišķām un sen nevilktām drēbēm. Tas pats attiecas uz datora failiem, kuros tu sen jau neorientējies. Lielākā daļa lietu, informācijas, kas iespējams kaut kad kādreiz noderēs, tā arī nekad netiek izmantotas un lieki piesārņo mūsu sadzīvi un prāta telpu.

Atpūties!

Garas darba stundas ir bēgšana no dzīvošanas, nevis virzīšanās tuvāk panākumiem. Atpūšanās nebūt nenozīmē gulēšanu un nekā nedarīšanu – dodies garā pastaigā ar suni, nomazgā mašīnu, aizved mīļoto uz kino!

Sagatavojies pirmdienai!

Lai par pirmdienu nebūtu jāgaužas, gluži pretēji – to varētu uzsākt, esot uz pacēluma viļņa, nedēļas sākumam sagatavojies jau svētdienas vakarā. Pārbaudi darāmo darbu sarakstu, apskaties – kas tika izdarīts jau pagājušajā nedēļā. Izdomā, kas ir pirmdienas rīta vissteidzamākie uzdevumi. Šādi pirmdienu var iesākt bez lieka stresa!