Šaubīties ir tikai cilvēciski, kamēr šaubas nekļūst par ikdienas mantrām, kas kavē mūsu karjeras vai pat biznesa izaugsmi. Sāc šodien, saki šaubām, stereotipiem un atrunām nē:

Man jāseko laika pārbaudītām zināšanām

Sekojot kāda cita iemītajās pēdās, pastāv iespēja tajās iestigt kā pavasara dubļos. Protams, laika pārbaudītas zināšanas ir vērtīgas un rada drošības sajūtu. Taču nebaidies pārkāpt teorijas likumus, ja tie tavā labā nedarbojas!

Ko padomās citi?

Protams, draugu vai kolēģu plecs var sniegt vajadzīgo atbalstu. Kaut arī kompānija šķiet uzticama, katram indivīdam piemīt savas cilvēciskās kaislības, tostarp skaudība. Viens šķietami nevainīgs vārds, un indes piliens ir sabojājis saldo panākumu garšu. Tāpēc vienīgais cilvēks, uz kura viedokli savas karjeras izaugsmē vari paļauties, esi tu pats.

Esmu pārāk aizņemts darbos, lai TAGAD domātu par izaugsmi. Par to es domāšu kaut kad citu reizi!

Darbu vienmēr būs pietiekami daudz, lai tiem neredzētu galu, tāpēc TAGAD nedrīkst pārbīdīt uz kādu mistisku mirkli tālā nākotnē, jo šādi pats sevi var ierakt bedrē. Tā sacīt – rakšana jau ir darbs, taču rokot nedomājot, var sanākt aizrakties pārāk dziļi un netikt vairs no bedres laukā. Domājot par izaugsmi, tāpēc plānojot rakšanas darbus īstajā vietā, izredzes atrast naftas dzīles vai vismaz minerālūdens avotus kļūst arvien labākas.

Man nav naudas, lai algotu darbiniekus, lai dotos pie eksperta pēc konsultācijas, tāpēc visu darīšu pats!

Biznesa ideju vērtējot tikai pēc tās realizācijas izdevumiem, nobloķējas radošā domāšana un lietas uz priekšu nevirzās. Gluži pretēji – taupīšana rada mīnusus. Taču pašas darīšanas laikā izrādās, ka risks atmaksājas – jaunās sistēmas ieviešana ir daudz lētāka, bet vēl viena darbinieka pieņemšanai darbā naudas būs pietiekami daudz.

Tagad nav īstais laiks!

Tu zini, ka vajadzīgas pārmaiņas, taču iegalvo sev, ka vēl var izturēt, ka ir svarīgākas lietas darāmas. Tagad nav īstais laiks!  – šo atrunu veido dažādas bailes kā: bailes no neizdošanās: ja nu es izgāžos un padaru sevi par apsmieklu?, bailes no veiksmes: ja man izdodas, un es iemantoju skauģus un nelabvēļus?, bailes no nezināmā: es nezinu, ko es nezinu? Var pienākt maijs, septembris vai Ziemassvētki, bet ĪSTAIS LAIKS vēl nav atradis savu vietu kalendārā.